lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Pan King nám ukázal další variantu blízké budoucnosti. A v této zemi vládne televize a její Hry. Hry nechutné a zvrácené, těžící z chudoby a neštěstí. Jedné z nich se zúčastní Richards, chlapík sarkastický a velmi chytrý. Závěr je překvapivý ale naprosto pochopitelný.

28.03.2022 4 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Česká autorka, americké prostředí. A vůbec to nerušilo. Hanna uteče od svého snoubence a cestou narazí na tři hrůzu budící motorkáře. Brzy se naučí lidi nesoudit dle jejich vzezření a také svým útěkem najde sebe sama. Moc se mi příběh líbil, těším se na pokračování, na kterém se prý pracuje.

21.03.2022 4 z 5

Vlčí hora Vlčí hora Ivana Ondriová

První co mě při čtení knihy napadlo bylo, že je hysterická. Celý ten příběh, hlavní hrdinka Michaela, její magor manžel. Zhýčkaná, sexem posedlá Miša hledá v lese ztraceného manžela Grega. Čekala jsem napínavé čtení a dočkala se ukázky snobství, šílenství a nepravděpodobného hrdinského výkonu.

19.03.2022 2 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Amelia, restaurátorka hřbitovů se opět potýká s duchy a s láskou. Záhadný Krollův hřbitov, dávno mrtvá příbuzná, siamská dvojčata, to vše je propleteno a čeká na vyřešení. Naštěstí je tu Devlin, aby Amelii ochránil a přitom sám bojoval se svými démony.

17.03.2022 3 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

I když vysoké hodnocení, přece se nemůžu ubránit jistému zklamání. Maria se v roce 1896 v Itálii stane první ženskou lékařkou. V té době byla Maria zjevením, ženy stály ve stínu mužů, jejich místo bylo doma s dětmi. Ona se však dokázala vzepřít, vystudovat a stát se uznávanou lékařkou a později pedagožkou. A právě Montesori metody, které mě zajímaly, jsou v knize pouze naznačeny a příběh se spíše věnuje Mariinu životnímu zklamání.

08.03.2022 4 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Kniha je určena pro děti od 10 let, já bych dodala - a pro všechny dospělé. Ať se nad sebou zamyslí ti- co na sebe před dětmi křičí, ti - co bez alkoholu nepřežijí den, ti - co si na bezbranných dětech vylívají svou zlost na partnera. A pořádně se zastydí a udělají si v životě a v duši pořádek. Jo, tahle kniha mě pěkně rozhodila a je strašně dobře že byla napsaná, protože věřím tomu, že kdo si těch pár stran přečte, bude ke svému okolí vnímavější.

02.03.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Drogy, hudba, sex. To vše a mnohem více je v příběhu psaném formou rozhovorů. Jde o fiktivní rockovou kapelu v sedmdesátých letech, její počátky až na samý vrchol. A hlavně je to o lásce ve všech možných podobách.

01.03.2022 4 z 5

Zvrácená Zvrácená Haruto Rjó

Dívka uprostřed odpadků položí otázku na kterou žádná odpověď není správná. Zajímavě zpracovaná městská legenda v kreslený černobílý japonský horor. Líbilo se mi to, i když mi to přišlo zbytečně natahované. K příběhu jsou přidány ještě dva podstatně kratší a Chodba loutek, i když jen na pár stránkách se mi líbila ještě víc než velmi obsáhlá Zvrácená.

27.02.2022 3 z 5

Kam ukrýt štěstí Kam ukrýt štěstí Catherine Ryan Hyde

Kniha jak pro dospělé, tak pro dospívající. Ale hlavně pro romantiky a pejskaře. Třináctiletá Abby z řeky zachrání pytel se sedmi štěňaty. A starat se potajmu o takovou smečku, to chce odvahu a vynalézavost. Příběh je milý a poučný zároveň, ale je i tak trošku pohádkový :-)

17.02.2022 4 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Setkání se slečnou Marplovou vždycky potěší. I když povídky byly tak kraťoučké že jen zazářila a zmizela. Povídky duchařské byly milým osvěžením.

14.02.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Možná jsem ovlivněna filmem, který jsem viděla dřív a bavila se. Kniha mi až tak vtipná nepřišla, ale četla se dobře a rychle. Čtyři muži, dvacet let po maturitě bilancují své životy a popravdě spokojeni se sebou nejsou. A tak je v opilecké náladě napadne výzva a pak druhá a možná i třetí. Mezi tím se hemží manželky, milenky, přítelkyně a taky pár dětí. Moje třetí kniha od P. Hartla a sice píše fajn, ale nebýt filmu, asi po knize nesáhnu.

14.02.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po chmurném Listopádu jsem potřebovala při čtení vypnout. A tahle kniha to dokonale splnila. Hygge - dánský recept na štěstí. Výborné jídlo v příjemném prostředí s přáteli, mihotavé světlo svíček, květiny a knihy, úsměv a možná i láska. Kate přijíždí do Kodaně s partou novinářů, mezi nimiž je i přitažlivý nerudný Ben a ten dává sakra najevo že na tomhle výletě není ze své vůle. Bylo to milé, trochu provokativní pro chuťové pohárky, jen scénky erotického jiskření byly až příliš květnaté :-)

12.02.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Já bych knihu dystopií nenazývala, bohužel mi spousta věcí byla povědomá. A to nejen ve státě českém. Bylo mi pocitově špatně z toho co se v knize dělo, vymývání mozků, život v neustálém strachu z toho ocitnout se ve špatný čas na špatném místě, strach z toho o čem a s kým můžu mluvit, strach ze strachu. Náš život není dokonalý, ale vždy může být hůř. A teď si potřebuji nutně přečíst něco pozitivního, nad čím netřeba přemýšlet.

09.02.2022 4 z 5

Svět podle Agnes - Život s mnichem Svět podle Agnes - Život s mnichem Agnes Pechová

Tak jsem se zase nechala do něčeho uvrtat, ach jo. Tohle není čtení pro mě. Nemám ráda vulgarismy v běžném životě, natož v knihách. Tím ovšem netvrdím, že je neumím použít :-) Skončila jsem na straně 36 a nebudu se nutit číst dál. Kniha je vtipná a své čtenáře jistě má, pro které ji vracím zpět do knihovny.

07.02.2022

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Electra-nejmladší z adoptovaných sester. Krásná modelka závislá na alkoholu a drogách. Mladá žena která nezvládá být jen sama se sebou nachází opravdové přátele a také své biologické kořeny. Podíváme se do tajuplné Afriky a do New Yorku v době, kdy tmavě zbarvení lidé byli degradováni na pouhé podřadné služebnictvo.

07.02.2022 4 z 5

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Po pár průměrných knihách zase jedna kvůli které budu ráno rozmrzelá, protože nevyspaná. Ale mě to za to stálo. Taková Darcy Coates se může jít se svými "horory" klouzat. Příběh nám vypráví němá zmrzačená Elsie - zavřená v ústavu, obviněna z vražd. Dějová linka je z roku 1865, deníkové zápisky z roku1635. Elsie jako mladá vdova zdědí panství, ve kterém se tedy dějí věci. A korunu tomu dávají "tiší společníci". Konec mi tedy autorka vůbec neulehčila :-)

04.02.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Nevím co si o knize myslet, snad mi pomůže film, i když bude z velké většiny zřejmě stejnou fabulací, jen s dokonalým panem Trojanem. Pokud však měl pan Mikolášek opravdu dar uzdravování, tak smekám. Jakým byl člověkem, to ví jen on sám.

02.02.2022 3 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Já v podstatě souhlasím s kritickými komentáři níže. Nelogické chování postav, ostraha neostraha výzkumného objektu, atd. Já to brala jako pohádku, pohádku o lásce. Němá dívka a božský vodní tvor proti zlému vojákovi. Nelze si nepřipomenout Krásku a zvíře.

01.02.2022 3 z 5

Seňor Pupík Seňor Pupík Seňor Pupík

Nechápu a nerozumím. Jsem prostě z pravěku, asi. Navlékat psa do infantilních oblečků a psát za něj rádoby vtipné komentáře. Že prý hvězda Instagramu. Objevila jsem u dcery a zase rychle vracím.

29.01.2022

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Pustila jsem se do další knihy na téma záhadné smrti Djatlovovců a no páni, to teda bylo tzv přitažený za vlasy. Kniha to byla čtivá - to musím uznat, střídají se dvě dějové linky. Jedna před 60 lety s reálnýma fotkama , ta druhá současná kterou nás provází populární americký spisovatel, jenž by rád napsal další bestseller a přitom vyřešil dávnou záhadu. První půlka knihy super, pak se to zvrtne a vyřešení už spadá do oblasti fantasmagorie.

29.01.2022 3 z 5