lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Komiks určený čtenářům od 12 let.
Příběh sedmnáctileté Anny trpící úzkostmi, má léky a dochází na terapii. Nezvykle spontánně se vydává na výlet s kamarádem Maxem, cestou bojuje se svými strachy a děsivými představami. Moc mě těší že je to dílo českých autorů, povedlo se.

18.12.2021 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Mám husí kůži při představě že by se našlo pár idiotů kteří by si tímhle způsobem představovali dokonalé lidstvo. Tak nějak mi to připomnělo nacistický záměr - blonďaté děti s modrýma očima. Příběh Celestine mě opravdu mrazil - sedmnáctiletá dívka se postaví systému a teď nese následky.

17.12.2021 4 z 5

Můj pes je erotoman Můj pes je erotoman Jan Zlatohlávek

Útlá knížečka na jeden večer. Útržky z autorova života, kdy mu do cesty přicházejí různí psi a různé ženy. Celkem mě to bavilo, na odreagování dobrý.

12.12.2021 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Překvapivá, a to dost. Nejprve se bojíte o ztracenou rodinu, je vám líto Mel, která netuší kam se poděl její manžel a dvě děti. Hledají je záchranáři, policie. Pak se přesuneme v ději zpět a kroutíme hlavou až do poslední stránky. Kniha otevírá téma o kterém se sice poslední dobou hodně mluví, ale pouze z jedné strany. A vy nechápete jak to mohlo tak daleko dojít. Kniha je čtivá, možná mohla být více propracovanější.

11.12.2021 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Já vlastně nevím jak knihu hodnotit, proto to neudělám. Víru v Boha nemám, pro mě nestravitelné části jsem tedy přeskakovala. Martina Viktorie - žena farářka s rudou rtěnkou, zálibou v pivu, nalakovaných nehtech a úžasných bot, které jsou spíše mučicími nástroji :-) . Ke studiu teologie se dostala náhodou, ale pak se jak píše, zamilovala a našla tak svou cestu. Myslím že o ní ještě hodně uslyšíme.

09.12.2021

Holka, kterou nechtěli Holka, kterou nechtěli Torey L. Hayden (p)

Speciální pedagog Torey začne jako dobrovolník pracovat s psychicky narušenou Jessie. Dívce je teprva devět let, je nesmírně bystrá a inteligentní, ale také neskutečně lže. Sezení jsou často pod vedením nikoliv terapeuta, ale manipulativní dívky. Zdá se že terapie se nikam neposouvá, ale Torey je tak ohromně trpělivá, ví kdy mlčet a kdy mluvit, rozumí dětem a zvláště narušeným dětem. Příběh Jessie je tak smutný, rozuzlení překvapivé.

08.12.2021 4 z 5

Irsko Irsko kolektiv autorů

Irsko je moje dosud nepoznaná láska. Ta země mě láká, úplně slyším jak mě volá :-) Zatím si jen prohlížím krásné fotky a sním.
A co sami Irové říkají o irském počasí : Pokud jsou vidět hory, bude brzy pršet. A když nejsou vidět? Tak už prší.

07.12.2021 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Kailyn a Dax. On - sen pubertálních dívek, ona - právnička a zároveň fanynka č. 1. Znají se z minulosti a teď se znovu potkávají za tragických okolností. A už to mezi nimi jiskří, vzájemná přitažlivost je obrovská. Je to erotické čtení, ale osou příběhu je právě ona tragédie.

07.12.2021 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Po Violce jsem se docela těšila na další knihu od autorky /zdá se že mi jedna utekla/. Prvotně mě zaujala obálka, pak i anotace a už jsem četla a četla. Hlavní postavou je Anna, přišla o svůj život a teď se snaží jít dál. Velmi ji zaujme stará, zdánlivě opuštěná vila. Když pozná majitele, její život má na chvíli zase smysl. Příběh je to smutný, přesto se zdá že všechno zlé je k něčemu dobré a zase vysvitne Slunce.

05.12.2021 4 z 5

Jeskyně Aspergerů Jeskyně Aspergerů Blanka Holzäpfelová

Hvězdičkami hodnotit nebudu.
Aspergerův syndrom - autorce byl diagnostikován ve 22 letech. Do té doby to byla jen ta nekomunikativní, divná holka. To ona je pořád, jen se nám to snaží vysvětlit, proč se tak chová, co jí trápí, co zvládá a co už ne. Knížka je to útlá, trochu zmatečná, hodně opakování se, přesto si zaslouží obdiv, určitě nebylo lehké ji napsat. Paní Blanka popisuje situace kdy nezapadá do kolektivu - když její spolužačky /kolegyně / probírají módu, celebrity, pomlouvají a ona nechápe proč by se o tom měla bavit, ty lidi ani nezná, nic jí tyto informace nedávají. Tak v tom má pro mě palec nahoru.

02.12.2021

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

CeCe - čtvrtá že šesti adoptovaných sester, umělkyně a malířka která se teprve hledá. Nápověda ji zavede na druhý konec světa, do Austrálie, kde hledá svou biologickou rodinu. Druhá dějová linka nás vede o sto let dříve k lovcům perel, vztahům mezi bílými bohatými a původními obyvateli Austrálie - Aboriginci, jejich sepjetí s přírodou, zostřené smysly a pocitové jednání.
Kniha se četla pěkně a rychle, hodně jsem se dozvěděla a teď už jsem zvědavá na Tiggy.

01.12.2021 4 z 5

Velká kniha českého humoru Velká kniha českého humoru kolektiv autorů

Kniha většího formátu plná českých kreslířů, karikaturistů a hlavně humoristů. Spolu s pár řádky o samotných autorech je zde i ukázka jejich tvorby. Některé vtipy se mi líbily hodně, jiné jsem třeba nepochopila, ale tak už to bývá. Stačí jednou prolistovat.

28.11.2021 3 z 5

Můj svět v tobě Můj svět v tobě Renata Šindelářová

Mě se opravu styl psaní autorky nelíbí. Nicméně tuto knihu hodnotím o stupínek výše než předešlou. Námět se mi líbil - šestiletý chlapec, velmi vnímavý, komunikující s anděly pomáhá objasnit zmizení své malé kamarádky.

28.11.2021 3 z 5

Jen jeden svět Jen jeden svět Renata Šindelářová

Jsem rozpolcená. Na jednu stranu dobrý námět - svět meditací, duchovna a ezoteriky v podobě Bianky, na straně druhé prospěchářství a bezohledná manipulace v podobě Tomáše. A tyto dva světy se střetnou. Bohužel mě se strašně nelíbilo jak byla kniha psaná, takových zbytečných slov. Mám doma pokračování, anotace zní zajímavě, snad mě nezklame.

27.11.2021 2 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Druhý díl mě nezklamal. Stevie ve svém pátrání s úspěchem pokračuje, mezi ní a Davidem to jiskří a závěr nutí k okamžitému přečtení posledního dílu. Menší problém - v knihovně není.

28.10.2021 3 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Po čase jsem sáhla po knize určené mladším čtenářům, hrdinům je tak 16,17 let. Děj se odehrává ve dvou časových linkách, kdy před 80 lety byl spáchán zločin. A máme tu Stevie, která se zajímá o zločiny a detektivní práci a stará záhada na Ellinghamově akademii ji naprosto fascinuje. Četlo se to velmi lehce a docela mě zajímá jak to bude dál.

24.10.2021 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Geniální děti. Téma, které se vine novým případem Kim a její party. I když jeden ze členů si musí odskočit za bývalými kolegy dořešit případ, který se poněkud překroutil. Tento díl je k zamyšlení, co tzv dětská genialita vlastně znamená, co ovlivňuje - vztahy mezi dětmi a rodiči, sourozenci, co až ty děti vyrostou, jak žijí dál.

13.10.2021 4 z 5

Zločiny Velké Prahy Zločiny Velké Prahy Petr Zikmund

Zfilmovaný jsem viděla pouze jeden díl ale pod dojmem z četby ráda shlédnu i ty zbývající. Jednotlivé případy doplňuje soukromý život ústřední trojice, který je opravdu pestrý :-)
Inspirováno skutečnými zločiny z Velké Prahy.

10.10.2021 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Star - třetí ze šesti adoptovaných sester, výborná kuchařka žijící ve stínu čtvrté sestry. Nápověda při hledání biologických kořenů ji zavede do úžasného londýnského knihkupectví s podivuhodným majitelem. Historická linka nás vede k anglickému králi Edvardu VII, zvaném Bertie. Star začíná žít svůj život a CeCe musí žít ten svůj ve čtvrtém pokračování, na které jsem opravdu hodně zvědavá.

30.09.2021 4 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Je zajímavé jak znovu nás překvapí životy jiných lidí. Chasidští Židé - uzavřená komunita v Brooklynu, se svými pro nás předpotopními názory a pravidly o tom jak se oblékat, jak mluvit, kdy a za koho se vdát či oženit, jaké knihy číst. Deborah už od dětství ví že chce víc, brzké manželství bez lásky ani slepá poslušnost víře to nejsou. Kniha se mi zpočátku četla zdlouhavě, spousta faktů, pak manželství a rychlý konec - ten bych naopak brala propracovanější.
Jsem zvědavá na zfilmovanou verzi.

29.09.2021 4 z 5