
Příspěvky

I když má knížečka v mnohém pravdu, dobře po těle mi leckdy nebylo. Ona nám totiž nastavuje zrcadlo a to nikdy není příjemné. Ovšem degradovat Čechy na Švejky mi přece jen přijde přehnané. Pokud to mělo být pro zábavu, fajn. Jsem zvědavá na ostatní" Jací jsou..." zda třeba Japonci či Norové budou také za blbce.


Ach, to bylo tak romantické, skoro jsem měla chuť zapálit si svíčky a dát si šampáňo s jahodou. Tvrdý rocker a křehká dívka s úzkostnou poruchou. Může to fungovat? Skloubit davy fanoušků a novinářů s agorafobií, to bude chtít hodně odvahy. Bylo to čtivé, sem tam vtipné, rychlovka když nemůžete spát.


Knihy této autorky čtu ráda, je to svižné čtení, povětšinou se řeší rodinné vztahy a kostlivci ve skříni.
V tomto příběhu jde o rodinu se třemi již dospělými dcerami. Všechny tak nějak neví co dál, naštěstí mají fajn rodinné zázemí. Ke konci knihy vyjdou najevo věci pro mě těžko uvěřitelné, jakoby nedotažené a nepřirozené. Přesto jako odpočinkové čtivo, ano.


Štěpána potkáváme v jeho 11letech, kdy zůstává sám s maminkou a během čtyř let s ním zažíváme jak rychle musel dospět. Knihu jsem si užila, Štěpán byl úžasně empatický syn a vnuk a kamarád, bude mi chybět.


Co všechno vidí jedna rybka během čtyřvteřinového letu ze 27.patra, se nám rozehrává v příbězích několika obyvatel jednoho výškového domu. Zažijeme smutek i radost, bolest i naději, tak jak to v životě bývá. Trochu neskutečný byl pro mě příběh Petúnie, ale což, zázraky se dějí.


Vztah doktorky a jejího o 19 let mladšího partnera. Láska jako trám, která překonává překážky, dokonce i za velkou louží. Bylo to psáno hodně jednoduše, snad mě zaujal název, rychle přečteno - rychle zapomenuto.


Ty severský detektivky jsou tak neskutečně brutální, prostě co se může odporného stát, stane se. Dobře psané, napínavé až do konce, jen při pohledu na kaštany a nedejbože z nich vyrobené panáčky se mi budou ježit všecky chlupy.


Rozhovory s Čechy různého věku a povolání, žijící v odlišných koutech Francie. O tom, proč zrovna Francie, rozdíly kulturní i společenské, problémy pracovní i rodinné. Byly to zajímavé postřehy. A jen tak namátkou, snad všichni dotazovaní se shodli na nesrovnatelné kvalitě jídla a to ve prospěch Francie.


Svým způsobem moc hezký příběh, bohužel dost rušily pravopisné chyby a nijak jsem nepřilnula k Cyrilovi, hlavní postavě. Cyril je gay a narodil se v Irsku. A v Irsku homosexualita prostě neexistuje, je to pouhé pomatení mysli, to byl názor lékařů a hlavně duchovních, kteří především nad irskými venkovany měli obrovskou moc. Cyril nás vede celým svým životem, jež provází spousta náhod, které jsou nakonec součástí celku. Dost často se zachová jako slaboch, nechá za sebou neštěstí, aby to své našel a zase ztratil. Je to má čtvrtá kniha od J. Boyna, první pro dospělé a určitě si přečtu další.


Váhala jsem zda hvězdičku neubrat, protože jsem netrpělivě čekala jak to dopadne a ono... to vlastně nedopadlo. Nebo ano, ale jinak. Příběh čtyř žen, každá se plácá ve svých problémech a k tomu sériový vrah, který má na jednu či dvě z těchto žen spadeno. Psáno to bylo čtivě a napínavě, jen ten závěr... Jo a bacha na internetové seznamky.


To je zavádějící název knihy, jistě mě příjemně překvapí, myslela jsem si. A ejhle, pohledný bohatý šéf a chudičká pohledná nasazená stážistka. Takže kniha plná chtíče a banánů a sexu a pro změnu banánových pohárů. Začátek byl aspoň vtipný, za druhou půlku a konec hvězdičku ubírám.


Kniha plná psů, pejsků, štěňat, hafanů, psů s papírem i tzv voříšků. Příběhy úsměvné i smutné, pro pejskaře psané na míru :-)


No, síla to byla, to teda jo. Kniha mě pohltila, scén plných sexu bylo dost, ale patřily do děje. Lowen přijíždí do domu smutku dopsat knihy za úspěšnou spisovatelku, která měla nehodu. Závěr knihy mě zaskočil, bohužel ne úplně příjemně. Nezáleží na tom že nevím čemu věřit, spíše komu.


Příběh dvou kamarádek Ely a Dity, jejich rodin a kamarádů, vše propletené, prostě tak nějak ze života. Dobře se to četlo, příjemná oddychovka.


Povídky z pohledu lékaře či pacienta. Nejvíce mě oslovila hned ta první od P. Soukupové, to nepochopení tak zabolelo. A co se týče hrdiny M. Epsteina, ti co to podstoupili, dobře vědí.


V jednu chvíli nemáte ani floka, snídani si pravidelně kradete v luxusním hotelu a v tom... vrazíte do náramného fešáka, který se sice ukáže být arogantním a velmi náročným šéfem, ale dá vám sakra dobře placenou práci a propaluje vás pohledem tak, až můžete ždímat kalhotky. Tak to jsou Preston a Tara, pohádka pro dospělé. Prostě oddychovka, když nemůžete spát.


"Věděla jsi koho si bereš, tak co jsi čekala". Příběhy šesti žen, které potkaly muslima a bláznivě se zamilovaly. A teď bojují o své děti.
Tolik knih už na toto téma vyšlo a pořád ženy podléhají tajemnému vábení exotiky a příslibům věčné lásky od krásných snědých mužů.


Měla jsem v očích slzy a to vícekrát. Rodiče pohlceni vysokou politikou, třináctiletý Sam tápající ve svých názorech a starší bratr Jason, který je vlastně sestrou Jessicou. Poprvé jsem četla o transgender tématice a protože se objevila i v mém blízkém okolí, o to mi bylo kniha bližší. Je psaná z pohledu Sama a tedy lehčí formou.


Hynek, můžete jím pohrdat za jeho slabosti- kterých má nemálo, můžete ho uctívat jako skvělého chirurga, můžete smeknout za jeho odvahu a poctivost. Nevím jak by to napsal chlap, ale P. Dvořáková popsala rozervaný život chirurga ve středním věku tak, že jí věříte každé slovo.


Paní Hanišová rozhodně psát umí. A nic na tom nemění ani to jak mi Eliška lezla na nervy. Nejprve jsem ji chápala, chtít vypátrat proč matka spáchala tak hrůzný čin. Bohužel postupně se Eliška stává posedlou a bohužel se nezmění ani mateřstvím. A konec, nevím co si o něm myslet, skoro jako by se najednou všichni zbláznili.


Prostě jsem četla a četla a sakra, jedna ráno a po čtvrté musím vstávat. Ale stálo to za to. Opravdu bych nechtěla být v kůži Cass, ten strach z počínající demence, neustálé telefonáty v nichž se nikdo neozve a navíc někde je tu vrah. Konec jsem vytušila, ale překvapení bylo taky.


Určeno pro čtenáře od 9 let. Rozumně a nenásilně pomocí kocoura poskytnuté rady dospívajícím dětem.


Jen takové úryvky ze života Češky vdané v Londýně. Čekala jsem více o zkušenostech jako au pair, bylo to zmíněno jen zpočátku, pak hned děti a manželství. Pár poznatků bylo hodně zajímavých, párkrát mi paní Damijo přišla poněkud vševědoucí. Jako rychlé odpočinkové čtení, ano.


Zřejmě existuje i jiný překlad, prý lepší, bylo by zajímavé je porovnat.


Dala jsem dceři přečíst Zíralku a vůbec nechápala proč se tak směju, inu jiný smysl pro humor asi. V tomto případě mě fakt mrzí že neumím anglicky, protože v originále to musí být ještě lepší. Já miluji Tima Burtona, co více dodat.


Je lehké někoho prohlásit za blbce, pokud zapomenete, že být člověkem je většinou k zblbnutí těžké. A o tom to je.
F. Backman prostě umí. I když já jsem se víc cítila smutná než abych se řehonila. Jasně že jsou v knize stránky úsměvné, ale úplně veselé čtení to není. Loupež která nevyšla, rukojmí co rukojmí nebyli, každý se něčím trápíme a možná úplně zbytečně. Skupinka lidí se sejde při obhlídce bytu na prodej a každý je tam z jiného důvodu.


Co je to trikolora, proč se dříve říkalo soudruhu učiteli a cože se vlastně přihodilo 17.listopadu 1989. O tom a mnohem více vypráví očima desetiletých dětí tento komiks. Součástí jsou novinové výstřižky poplatné té době.


Láska hory přenáší, a to i v ptačí říši. Holub Kolumb zoufale po světě hledá svou krásnou slavici Edith. Je to příběh o ptačí lásce , o tom že všude na světě jsou dobří ptačí přátelé.


Dobrá detektivka s nečekanými odhaleními a trochu šokujícím koncem. Před více jak dvaceti lety unesená holčička a teď zmizel chlapec. Případ řeší nejen policie ale i psychoterapeutka, jíž se jeden muž svěří se svými sny.


Nějak si nemůžu vybrat další knihu ke čtení, pořád myslím na Navrátilku a nejen na ni. Příběh mi leží v hlavě, proč se stalo to nebo tamto, proč se tak rozhodli. Třináctiletá dívka, zmítaná mezi dvěma světy, dvěma matkami.
