Běh o život

Napsal Stephen King pod pseudonymem Richard Bachman Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl. reedice...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432151/big_beh-o-zivot-SiE-432151.jpg 4.21780
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Running Man, 1982

Kniha Běh o život

WonderNika
předevčírem

Zaujímavé "rýchle počteníčko". Nepatrí to k mojím najobľúbenejším Kingovým dielam, ale nevadilo by mi prečítať si príbeh opäť. Dielo neurazí, ale ani nejak extra neohúri.

petrsli

Trochu ,,jiný" King, žádná hitparáda, v dnešní době již trochu ošumělé téma (v roce 1982 jistě ještě ne). Ale vcelku čtivá oddechovka.

samkko

Docela nuda. Začala to parádně (tak prvních 80 stran), ale pak to sklouzlo do té průměrné akční klasiky..

Dragonian

Takový průměr od pana Kinga. Začátek a konec mi přišel trochu zmatený. Ale celkově dobře vystavěno a prostřední část velice čtivá a napínavá.

2mig1

Musím přiznat, že jsem asi čekal trochu něco jinýho. Filmovou verzi s Arnoldem Schwarzeneggerem jsem sice neviděl, ale podle fotek jsem si představoval něco velkýho. Jasně, adaptace je adaptace :) No a dostal jsem vlastně vcelku komorní příběh, jehož některý detaily mi až nepříjemně přípomínaly dnešní svět. Ta komornost ovšem platí jen do finále. Který je ve velkým kontrastu k předchozímu ději a King se na něm skutečně vyřádil.

nemluva

Přečetl jsem to jedním dechem! Je to neuvěřitelně čtivé a zábavné.

DK_Ronie

Castecne souhlasim s komentarem Bakana ohledne zaveru. Presto za me pet hvezd. Velmi svizna, napinava a dobre ctiva oddechovka. Svym razenim mi to trochu pripomnelo i Orwellovskou budoucnost. Ta cenzura a beznadej vsech, kdo chapou, ze system je na pytel. Proste se o vas postaraji a semelou. A buh vi, kdy se tam taky dostaneme. A prave tahle nikoli nerealna vidina asi dodava temto kniham na sile.

Bakana

(+ SPOILER) King použil svět, který se občas ve scifi vyskytuje - namátkou mě napadá Hunger Games. Svět, kde se lidé dobře baví online sledováním, jak někdo jiný zoufale bojuje o život.
Začalo to dobře, bylo to napínavé, Benovi jsem fandila, i když jsem tak trochu nechápala, proč má pořád tolik chuti nas... okolí. Když člověk dostane vyhazov z práce, nemá za co žít a hlavně má přitom zodpovědnost za rodinu a navíc nemocné dítě, většinou ho rebelantství přejde.
Ke konci už to bylo takové přes čáru, všechno to vyhrožování trhavinou a nakonec se střevy venku a bez jakékoliv pilotní průpravy se trefit letadlem do určité budovy ve městě?