Zvrácená

Je to jen městská legenda… Uprostřed noci se u odpadků objeví tajemná dívka v kostýmu lolity. A položí vám otázku: „Chceš sestřičku?“ Za žádnou cenu ji neodpovídejte. Jakákoliv odpověď vám zaručí děsivou smrt. Hlavní hrdina tohohle obsáhlého hororového komiksu bohužel odpoví a tím se rozjede řetěz hrozivých událostí! Ibicu je dlouhý hororový příběh uzavřený v jedné knize – doplněný o několik neméně hrůzostrašných krátkých povídek z dílny tohohle šíleného japonského autora!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464693/zvracena-EbQ-464693.png 4.328
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

イビツ (Ibicu), 2009

Kniha Zvrácená

Ivan Kučera

Autor sa (napriek názvu) nevyžíva v zvrátenostiach. Nie, že by mu boli cudzie. Nie, že by sa vyhýbal vraždám. Nie, že by sa vyhýbal úchylnostiam. Ale zbytočne to s nimi nepreháňa. Zaujímavé je, že aj keď sa predsa len odhodlá k niečomu nechutnému (alebo drsnému, prípadne k, ehm, zvrátenému), je to skôr len naznačené, než explicitne ukázané. Napriek tomu, alebo skôr práve vďaka tomu, to funguje. Príbeh je pútavý, ústredný hrdina sympatický (aj jeho sestra) a zaujíma nás, kto je „lolita“ (o čo jej ide, kde sa vzala atď.). Chuťovkou sú dva záverečné „krátkometrážne“ bonusy, pričom druhý pripomína istú knihu Stephena Kinga.

Shaxx

Zvrácená je super kousek, který se bude hodit vedle Balónků oběšenců. Ti Japonci prostě horor umí, zvlášť tu ochromující atmosféru nasycenou strachem. Skvělá kresba, skutečně zvrácená zápletka, morbidita z toho jen stříká :). Moc pěkný kontrast tvoří křehká nevinnost lolity s brutalitou, která ji obklopuje. Autor hezky čtenářovi motá hlavu ohledně toho, jak se nám Zvrácená stala zvrácenou a s koncem jsem spokojená, sedí mi to k tomu.
Dva závěrečné bonusové příběhy taky povedené - trochu mi připomínaly kousky z již zmíněných Balonků.
Jestli někdy u popelnic potkáte divnou holku v lolitích hadrech, krom toho, že ji obejděte obloukem, tak se raději rovnou odstěhujte na jiný kontinent...přátelská rada :D

SedllY

Výborné, strhující, děsivé, úchylné! Ještě nikdy jsem u mangy neotáčel tak zběsile stránky.
A ty 2 minipříběhy na konci? Dokonce lepší jak Zvrácená.

gaspoda

sem jedináček tak sem to nepochopil. Ryby byli zvráceny balonky byli zvráceny todle fuck ne.slabá hra. asi jako teenagra bych se možná do toho víc vcitil ted už ne
škoda

Morbidus

Skvělá manga, která v sobě kombinuje snad všechny úrovně horroru, od rozkladného hnusu až po vykloubení z reality. Hodně tomu pomáhá i perfektní kresba (ten smrad odpadků z ní lze téměř hmatatelně cítit), kde každé zjevení záhadné dívky působí jako čistý vpád ze světa nočních můr. A vše se pomaloučku a odměřeně stupňuje... a jakmile už si myslíte, že jste spolu s hlavním hrdinou problém rozlouskli, znovu a znovu je vám po kouscích podtrhován koberec pod nohama. Dokonce i přítomná klišé (nevěřící policie, telefony vypovídající funkci...) se v hutné atmosféře hladce ztratí. Dvojice sólových příběhů pak ukazuje, že autor je schopný rozehrát solidní psycho i na nemnoha stránkách; zde jsem byl neméně potěšen. Víc takových záležitostí!
Super čtení pro všechny zvrácené duše, které si rády vychutnají kvalitní horror.

trudoš

Tenhle druh pomalu gradujících hororů já prostě můžu a Haruto Rjó nepochybil ani v jediném momentě, včetně doplňujících povídek. Perfektně kombinuje starosvětskou hrůzu z démonických bytostí, jejichž svévolnost je doslova nevyzpytatelná, s moderní fascinací krvavého sadismu vyváženého s přesností na desetinu miligramu. Škoda jen té bezútěšnosti, kdy je čtenáři od určitého okamžiku jasné, že příběh za žádnou cenu nemůže dopadnout dobře, pročež hrdinovi i přestává držet palce a namísto toho raději odvrací zrak, aby ten jeho pád do pekel alespoň neviděl, když už jej musí slyšet. Přesto nemůžu jinak než hodnotit plným počtem, protože takových strašidelných historek najdete v komiksu pomálu. Jednoduchý motiv městské legendy autor vyhrotil do nádherného extrému, přičemž podmanivost tempa jeho vyprávění je absolutní. Krásná ukázka práce se strachem – precizní v detailech a nápadité v klíčových momentech. Díky nakladatelství Crew už pro mě vynášení odpadků nikdy nebude relaxační činností.

GoodGames

Zvrácená je prekvapivo intenzívny úchylný horor, ktorý má vydarenú atmosféru a vydaril sa aj záver. Je to nonstop hororová nálož na 400 stranách. Ak máte radi úchylné japonské horory, nemáte čo riešiť.

Nevimm

Jedináček nepochopí.