lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Záhada zadního pokoje Záhada zadního pokoje Katarína Gillerová

Ani nevím, kolik knih jsem od autorky už četla. Píše dobře a čtivě, tento příběh byl i s tajemstvím, kterému se rozhodne přijít na kloub Kristina, sama poznamenaná životní tragédií. Přesto dávám jen tři hvězdičky, nepřišlo mi to úplně dotažené do konce, nejasnosti zůstaly.

21.07.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kdo vlastně je Henry ? Zoufalý šestnáctiletý kluk hledající vraha své přítelkyně, oddaný adoptovaný syn svým dvěma matkám, nebo se v tomhle opravdu zkurveném příběhu ukáže, že všechno je jinak a nic není, tak jak se zdálo ? A konec, no tak ten je k posr ...

16.07.2017 3 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Don se ptá Rosie - Připadám ti divný, tento problém chápu, protože mně se zdají divní všichni ostatní.
Don by se rád seznámil a přistoupí k tomu velmi racionálně - sestaví podrobný dotazník pro dokonalou manželku. A pak pozná Rosie, která se vymyká všemu, co od budoucí ženy očekával. Je to vtipné, pohodové čtení.

11.07.2017 4 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Letní čtení o početné britské rodince, kterou navštíví upjatý daňový úředník Charlton. Taťka Larkin se svými koktejly, vynikající kuchařka mamina a především krásná dcera Marietta popletou Charltona natolik, že se rozhodne strávit u nich zdravotní dovolenou. Úsměvné čtení jako stvořené na letní dovolenou.

04.07.2017 4 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Bohužel mne kniha úplně nezaujala. I když si jindy ráda čtu vtipné postřehy ze života, teď asi nejsem ve správném rozpoložení. Přečetla jsem půlku a odkládám na neurčito.

01.07.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jaké štěstí, že jsem dnes měla volno. Protože jsem celý den jen četla a četla. Jack byl psychopat, mistrně ovládající svou ženu Grace strachem o její sestru. Navenek dokonalý pár, ve skutečnosti psychický teror. Za zavřenými dveřmi se někdy dějí neskutečné věci.

25.06.2017 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Má druhá a zřejmě poslední kniha od Sparkse. Je to klasická červená knihovna, kdy je vám od začátku jasné, jak to dopadne. Týraná žena uteče od manžela a najde svou lásku. Četlo se to dobře, Sparks umí psát, ale někdy to nestačí.

23.06.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Pláču. A to se mi u knihy už dlouho nestalo. Třináctiletému Connorovi umírá maminka, ve škole ho šikanují, táta má druhou rodinu v Americe a s babičkou si nerozumí. Každou noc se budí z hrozné noční můry, se kterou mu přichází pomoci strom - netvor, vyprávěním tří příběhů. A ten čtvrtý musí dopovědět Connor.

21.06.2017 5 z 5

Sejdeme se na svatbě Sejdeme se na svatbě Natalie Liu

Z první půlky knihy jsem byla rozpačitá - holé věty, zvláštní styl vyprávění. Pak jsem už ale byla čím dál zvědavější, zda spolu zůstanou. Slovenka Natália a Ind Ravi. Je to skutečný příběh velké lásky, zklamání, důvěry a opouštění a také toho, zda jsme schopni brát partnera takového, jaký je.

19.06.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Sedmnáctiletá Ella, sirotek, vydělávající si na živobytí a školu mimo jiné i striptýzem, se dostane do nehorázně bohaté rodiny svého poručníka a jeho pěti synů. Je to romantická pohádka, která se moc dobře čte i těm, co jim dávno není sedmnáct :-)

16.06.2017 4 z 5

Zápisky Georgie Nicolsonové Zápisky Georgie Nicolsonové Louise Rennison

Deníkové zápisky čtrnáctileté Georgie. Puberťačka s ujetým smyslem pro humor, který se setkává s nadšením u přátel, ale ne u učitelů a hlavně ne u školníka. Prožíváme její první líbací lásky, smějeme se kouskům malé sestřičky Liberty i kocoura Anguse.
Další pokračování číst už nebudu, ale pobavilo mě to.

14.06.2017 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Moje první kniha od autora a ... nevím. Čekala jsem asi něco jiného. To ovšem neznamená, že bych byla úplně zklamaná, kniha se četla dobře, postavy byly zajímavě vykresleny. Není to ale tak, že bych si od Palahniuka musela honem přečíst něco dalšího.

04.06.2017 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Vtipné milé fejetony ze života matky dvou dcer. Doplněny povedenými ilustracemi manžela.

31.05.2017 4 z 5

Sodoma Gomora Sodoma Gomora Jarka Kovaříková

Pobavila jsem se stejně jako u druhého dílu - Třešňový kompot. Šestiletá Jaruška vyrůstá někdy v sedmdesátých letech s tatínkem trénujícím krasojezdkyni, vášnivým zahrádkářem, jehož zelenina sice trochu smrdí, ale zato je krásně veliká a maminkou, jejíž neřestí jsou višně v čokoládě a kočky. No a babička - pyromanka. Jestli babička zapálí barák a maminka se dočká vysněné koupelny s teplou vodou, se dočtete v této vtipné a milé knížce.

30.05.2017 4 z 5

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Opět jsem se utvrdila ve svém názoru na komunity a sekty. Nemůže z toho vzejít nic dobrého. V tomto případě jde o Mormony. Rút vyrůstá se svými mnoha vlastními i nevlastními sourozenci, v domě bez elektřiny, teplé vody, v zimě a chudobě. Její matka je druhou ze čtyř žen chlapa, který je nedokáže uživit. Umí jen plodit další děti a vybrané zneužívat.
Je to emotivní čtení, podle skutečného příběhu.

29.05.2017 4 z 5

Třešňový kompot Třešňový kompot Jarka Kovaříková

Tahle kniha se povedla . Pobavila jsem se, i zavzpomínala. Život devítileté Jarušky někdy v 70. letech uprostřed nenáviděných třešňových kompotů s červy - protože když se to urodilo, tak se to musí zavařit. Maminka, která se uklidňuje višněmi v čokoládě a tatínek uznávaný sportovec.
Na konci knihy jsem se dočetla, že ji předchází "Sodoma Gomora ", tak už si pro ní běžím do knihovny :-)

21.05.2017 4 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

Panenka - krásná Eva, s talentem na to vybrat si špatného partnera. Nejprve manžel - žárlivý sobec a pak Richard - osudový muž s charisma, který ji stáhl na drogové dno. Z Evy je troska s halucinacemi a takovou ji navštíví Beata - novinářka s ambicemi napsat knihu.
Dobře napsané, teď jen sehnat pokračování "Vina" , které by se mělo zabývat Evinou dcerou, zahořklou Ester.

19.05.2017 4 z 5

Jak jsem dostal ségru Jak jsem dostal ségru Blanka Čapková

Roztomilá paní učitelka nazve druháka Kubu rozmazleným jedináčkem. A od té chvíle se mu změní život. Do rodiny přibude čtyřletá Alenka. Jak má Kuba strach, že ho rodiče přestanou mít rádi, co znamená adopce a proč se perník dává do nosu, to je citlivě popsáno v této milé dětské knížce pro čtenáře od 6 let.

Kytice (komiks) Kytice (komiks) Karel Jaromír Erben

Přečetla jsem si blog Aleny Benešové (elpiska) a líbil se mi.
Některá pojetí Erbenových básní - Vodník, Zlatý kolovrat, Polednice se mi líbí více, jiné - Kytice, zase méně. Ale jinak celý ten nápad hodnotím velmi kladně. Líbilo se mi i filmové zpracování. Takže pokud film nebo komiks obzvláštní povinnou četbu, proč ne ? :-)

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Zajímavá kniha. Úsporné věty a strohý styl mi nevadil, jen se člověk musí více soustředit, nečte se to lehce, není to čtení na jeden zátah. Téma aktuální - běženci hledající nový domov. V tomto případě jde o dva rozdělené bratry. Popis naděje, beznaděje, sžíravého hladu a nekonečné zimy kdesi v Evropě opravdu mrazil. V tu chvíli si opravdu nelze nevážit teplé postele a plné lednice.