lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Mám ráda filmy Tima Burtona a teď navíc mám ráda "Můru" s úžasnými ilustracemi samotného autora. Je to tak milé, zábavné, poetické, dojemné, vánoční a taky trochu :-) morbidní. A číst si ji nahlas tomu dává nový rozměr :-)

13.05.2017 5 z 5

Rodina ze dne na den Rodina ze dne na den Rowan Coleman

První díl mne nijak nenadchl, tak jsem si dala pauzu, než se pustím do dalšího. No. Je to tak o půl hvězdičky lepší. Děj je strašně rozvleklý, konec opět předvídatelný. Dospělí se chovají nevypočitatelně a sobecky a děti trpí. Opustí je zase tatínek ? Zůstane s nimi teta Sophie vždycky, napořád, ať se děje cokoli ?

12.05.2017 3 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Jedenáct dílů, to jako fakt ?! Ještě, že mi předchozí děj autorka připomíná :-) No, zase jsem se bavila. Charley opět perlí. Ovšem kdo jiný, než Smrtka komunikující s duchy a pracující jako soukromé očko, by dokázal vyřešit 4,5,6 případů během jednoho dne a nenechal se přitom zabít démony :-) A syn Satanův Reyes? Tak to je sexy třešnička na dortu.

09.05.2017 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

"Ove" byl skvělý. "Britt-Marie" perfektní. Obě knihy od první stránky. S "Babičkou" jsem měla na začátku problém, neseděl mi pohádkový svět, rušil mně. Ale pak. Začalo to dávat smysl. A z osudů mi šel mráz po zádech. Ráda jsem se znovu potkala s "hašteřivou babyznou" Britt-Marie, jejíž další příběh je v samostatné knize.
Byl to dojemný příběh malé Elsy, její báječné babičky, celé její rodiny a sousedů.

06.05.2017 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Začalo to písní od Kate Bush, pokračovalo filmovým zpracováním, až jsem se dostala ke knize. A byl to úžasný čtenářský zážitek. Já, která je tak nadchnutá Janou Eyrovou a tenhle skvost mne míjel ? Před sestrami Brontëovými klobouk dolů.
Heathcliff a Kateřina - láska nenaplněná a proto tak bolestivá. A z velkého žalu se stane nenávist a touha zničit štěstí potomků.

29.04.2017 5 z 5

Anča a Pepík zasahují Anča a Pepík zasahují Lucie Lomová

Další z komiksových knih o dvou myškách a jejich dobrodružství. Milé, odpočinkové čtení pro děti :-)

26.04.2017 4 z 5

Anča a Pepík 2 - komiks Anča a Pepík 2 - komiks Lucie Lomová

Milé, nenáročné, odpočinkové.

24.04.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Žádná velká literatura, ale je to prostě Bridget. Četla jsem teď pár knih, které mně zklamaly a Jonesová byla takovým prima osvěžením. Teď už se těším na filmové zpracování, potřebuji se zasmááát :-)))

22.04.2017 4 z 5

Souboj géniů Souboj géniů Turk (p)

Super komiks. Ze všech Leonardů mně bavil nejvíc.

21.04.2017 4 z 5

První věci První věci Irena Obermannová

Neměla jsem šťastnou ruku. Tyhle povídky se nepovedly. Nejsou špatně napsané, jen jsou vlastně o ničem.

21.04.2017 2 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Zřejmě jsem od knihy očekávala víc, než mi mohla dát. Škoda. Děj byl zbytečně rozvleklý, humorné situace křečovité, konec předvídatelný.
Mám půjčený i druhý díl a ani se mi do něj nechce. Dám si pauzu, snížím očekávání a nechám se překvapit.

20.04.2017 3 z 5

Můj manžel má jinou, no a co?! Můj manžel má jinou, no a co?! Jitka Ludvíková

Kniha mně nebavila. Čekala jsem vtipné​ vyprávění s ironickým nadhledem, ale pro mne bohužel. Eviny útěky do snů a představ jsem z větší části přeskakovala, přišly mi zbytečné a pro příběh nepodstatné. Knihu jsem nakonec dočetla do konce, ale chuť ji odložit jsem měla několikrát.

19.04.2017 1 z 5

Sklep Sklep Artur Janoušek

Detektivky nevyhledávám. Ale tato se odehrává v okolí Teplic, kde bydlím a to mne přitáhlo. Pochopitelně nemohlo chybět Dubí a prostitutky. To, že hlavní hrdina bydlí v garsonce poblíž Benešova náměstí v Teplicích jsem se dočetla asi 4x. No nevadí. Příběh sám nebyl špatný, dost zamotaný, četl se rychle.

16.04.2017 3 z 5

Poslední nosorožec Poslední nosorožec Zuzana Beranová

Kniha se mi nelíbila. Dočetla jsem ji jen proto, že se mi hodí do Výzvy. Kapitoly byly chaotické, hlavní postavy nesympatické. Celkově mi příběh neseděl, námět nebyl špatný, jen špatně uchopený.

15.04.2017 2 z 5

Anča a Pepík 1 - komiks Anča a Pepík 1 - komiks Lucie Lomová

Přinesla jsem dceři z knihovny, ale obálka mne natolik zaujala, že jsem neodolala. A bylo to moc milé. Srozumitelné, pěkné ilustrace, čtivý příběh.

08.04.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove - muž, který přišel o svou lásku a chce se vydat za ní. Muž, který se jeví jako bručoun, ale má tak velké srdce :-) Pro někoho nesnesitelný puntičkářský dědek, pro ty, co ho skutečně poznají - milovaný dědeček.
Moc fajn čtení, smutné a zábavné zároveň.

07.04.2017 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Další kniha od Torey, která mne dostala. Ona je prostě neuvěřitelně úžasná paní učitelka. Její trpělivost, originalita a fantazie, se kterými ke "svým" problémovým dětem přistupuje, je obdivuhodná.
Tichá holka - sedmiletá zanedbaná afroameričanka. Ovšem na obálce je vymydlená blondýnka. To má být vtip, nebo záměr ? Možná v popud toho, že se v knize řeší rasová nevhodnost ? Nerozumím.

02.04.2017 5 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Osmý díl ze série knih o porodní asistence Cecílii. Rozvedená matka pěti dětí řeší nejen problémy s jedním ze synů a s nejmladší dcerou, ale do toho zvládá i mediální pozornost, spojenou s její až posedlostí​ zaplétat se do zločinů.
Řekla bych, všeho s mírou. Ale vzhledem k otevřenému konci, má zřejmě autorka v plánu další pokračování. A já říkám, stačilo ...

26.03.2017 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Tak moc mne zajímalo, co všichni na Sparksovi mají. Nevím, jestli jsem sáhla po té správné knize, kterou bych to měla pochopit. Příběh je to dojemný, dobře napsaný, nicméně nijak ohromující. A neustálé odvolávání se na boží plány, no, v Boha fakt nevěřím. Ale přece jen, jednu šanci Sparksovi ještě dám :-)

19.03.2017 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Každému bylo do vínku​ dáno něco jiného. A snažit se to pomocí experimentu změnit, to může jen ublížit. Tak jako Charliemu.
Bylo to smutné, moc smutné.

17.03.2017 4 z 5