lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Malé černé - šaty sezóny, které zahýbou životy několika žen i mužů. Je to příjemné čtení, plné romantiky, nakupování v Bloomingdale's, dlouhonohých žen a krásných mužů. Na obálce je kniha přirovnána k filmu -Láska nebeská - a já nemůžu jinak než souhlasit.

22.09.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Libby a Jack. Oba si nesou na ramenou nějakou tu tíhu. Libby nadváhu a Jack nerozeznává obličeje. Je to středoškolská love story, psaná z pohledu obou hlavních hrdinů a čte se moc fajn.

14.09.2017 4 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Zklamání. Nápad dobrý, zpracování horší. Týna s rodinou koupí majestátní vilu Klejinku. V domě se však necítí dobře, je samý úraz a dějí se jí nevysvětlitelné věci. Dříve, než ji zavřou do blázince, začne pátrat a výsledek bude překvapivý. Kniha se četla dobře, ale to cosi, co činí že čtete a čtete a nemůžete přestat, to mi tam chybělo.

11.09.2017 3 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

No, to jsem se zase jednou přehmátla. Malý George, následník britského trůnu komentuje dění v rodině. Maminka Kate a strýc Harry jsou smíšci, táta William je občas nedůvtipný, děda Charles si povídá s kytkama atd. Pro pobavení ano, hodnota žádná.

09.09.2017 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Musím se přiznat. Českým autorkám se trochu vyhýbám. Ale od Anny Bolavé si přečtu cokoliv. Už její první kniha - Do tmy - byla skvělá, určitě se k ní vrátím. Proto jsem se s chutí pustila do - Ke dnu. A nemohla se odtrhnout. Osudy různorodých postav, tajemné močály, všudypřítomná mlha, zoufalství a rodinná tajemství, to vše vás vtáhne a nepustí.

06.09.2017 4 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Život s panovačnou ženou se rozhodne změnit sedmdesátník Désirée. A to radikálně. Úspěšně předstírá demenci a nechá se zavřít do domova důchodců. Svou roli hraje opravdu bravurně, neprozradí se ani při dojímavém monologu své dcery. V knize je zmiňován Bohumil Hrabal, především jeho odchod ze života.

03.09.2017 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tahle kniha je úplně něco jiného, než od F. Backmana zatím vyšlo. Jde o vyznání se lásky k malému synovi a manželce ve formě otcovských ponaučení a rad do života. Je to čtení milé, úsměvné, na jedno krátké odpoledne.

31.08.2017 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Rakovina. Mrcha, nad kterou zvítězí jen vyvolení. Lze se jí poddat, nebo s ní bojovat a jí se vysmívat. A používat černý humor to tihle dva zamilovaní umí náramně. A o tom, co dokáže láska, plnit zdánlivě nemožná přání třeba, vypráví Hazel Grace a Augustus.

29.08.2017 4 z 5

Psychické problémy v dospívání Psychické problémy v dospívání Michael Carr-Gregg

Toto není kniha, kterou bych četla od začátku do konce, ani si ji nedovolím hodnotit. Může být nápomocna rodičům, kteří tápou, co se s jejich dítětem děje. Ať se jedná o anorexii, ADHD, deprese či sebepoškozování. Na konci knihy jsou adresy, maily, telefonní čísla na organizace v různých městech, které mohou vám a vašemu dítěti pomoci.

29.08.2017

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha, která se vymyká všemu, co jsem kdy četla. A nelituji. Byla jsem naprosto pohlcena příběhem, který se četl svižně a lehce. Ano, byly tam pojmy z fyziky, astrofyziky, pro mne velká neznámá, ale podle mého i naprostý laik jako já si prostě přečte dobrou knihu.

25.08.2017 4 z 5

Malé pohádky Jitky Molavcové Malé pohádky Jitky Molavcové Jan Petráň

Pohádky jsem si vybrala do Výzvy a byly fajn. Jsou psány větším písmem a ilustracemi je doprovodil skvělý Miloš Nesvadba. Příběhy jsou krátké na 2 až 3 stránky a končí malým poučením, což se mi líbilo.

22.08.2017 4 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Nemohu jinak, pět hvězdiček. Kniha mně naprosto pohltila, tak moc jsem se bála aby se Jadie neuzavřela, aby s učitelkou mluvila. A když nakonec vtiskne lístek s poděkováním, dojalo mě to. Opět jde o malou speciální třídu narušených dětí, kam přichází učit Torey L. Hayden. A jedním z dětí je Jadie - dívka, která nemluví a pohybuje se v předklonu. Je to skutečný příběh zneužívaného děvčátka.

22.08.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Přečteno s chutí, hodnocení vysoké. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že toto pokračování bylo navíc. Jakoby autorka vyslyšela naléhání čtenářů ? Louisa se probouzí i usíná s myšlenkami na Willa a do toho má vážný úraz a novou lásku, se kterou se těžko srovnává. A navíc ji na dveře zaklepe puberťačka Lily, se kterou to opravdu nebude jednoduché.

18.08.2017 4 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Ač fiktivní, velmi silný příběh. Židovská dvojčata Staša a Perla se ocitnou v osvětimské zoo - v rukách Mengeleho. Proslulého svými pokusy především na vícerčatech. Spíše než o fakta jde o pocity, myšlenky, psychiku. Je zlé něco takového číst a co je horší - opravdu to tak bylo.

14.08.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jsou dvě hodiny ráno a já právě dočetla. Ale ne proto, že bych z knihy byla tak odvázaná, ale proto, že ji dnes musím vrátit, jelikož je na ní asi 20 rezervací. Nechápu proč. Ano, čte se dobře a svižně, jsou tam překvapivá odhalení, ale ten konec. Přitažený za vlasy, mírně řečeno. Soucítila jsem jako matka s matkou, to ano, ale nic mi kniha nedala a zřejmě na ni brzy zapomenu.

10.08.2017 3 z 5

Už budu! Už budu! Selma Lønning Aarø

Nedočetla, proto nebudu hodnotit. Zaujalo mne téma, ale hrdinka je mi tak proti srsti, že už je mi fuk, jestli se pomocí Mr. Rabbit udělá, nebo ne.

09.08.2017

Vina Vina Věra Kadlecová

Pokračování "Panenky" mi vzalo dech. Kolik hořkosti, zášti a nenávisti může být v člověku. Tím člověkem je Ester, dcera právě zemřelé Evy - Panenky. Evin příběh feťačky sepíše novinářka Beata, Ester však vydání knihy nedovolí. Proč, čeho se tak bojí ?
Obě knihy jsou velmi dobré a pokud od autorky vyjde další, nebudu váhat.

03.08.2017 4 z 5

Případ kulhavého kanárka Případ kulhavého kanárka Erle Stanley Gardner

Nechala jsem se nalákat na prý úžasného Perry Masona , ač detektivky nejsou mým preferovaným čtivem. No, četlo se to dobře, a to je tak vše. Prostě schopný advokát vyřeší vraždu, jen proto, že ho zaujal kulhavý kanárek.

26.07.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Volba. Žít s vědomím neustálé závislosti na někom, v bolestech a často na krajíčku smrti, nebo dobrovolně odejít ze života, dokud ještě můžu vyjádřit svou volbu. Louisu najmou jako pečovatelku pro paraplegika Willa. Má šest měsíců na to, aby ho odvrátila od úmyslu asistované sebevraždy. A Louisa se zamiluje.
Těším se na pokračování, opravdu moc.

24.07.2017 4 z 5

Pralinky pro sousedku Pralinky pro sousedku Dorota Gellner

Útlá kniha pro malé posluchače nebo začínající čtenáře. Sousedka a její dva nezbedníci - kocour Albert a pes Pupík. Příběhy jsou na pár řádků, velmi jednoduché. Co ovšem zaujme nejvíc - nádherné ilustrace, opravdu velmi povedené.

21.07.2017 3 z 5