lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Janu Eyrovou jsem několikrát četla a viděla zfilmovanou. Je to jedna z mých milovaných knih. Proto jsem byla velmi zvědavá na její moderní verzi. No, co říci. Příběh se četl lehce a svižně. A to je vše. Zatímco k originálu se vrátím zas a znova, na této verzi hodnotím kladně především poslední větu - Pokud Jane přiměje několik čtenářů znovu otevřít Janu Eyrovou, aby zjistili, o čem to všechno bylo, mělo to smysl.

12.03.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Moje první kniha od F.Backmana a rozhodně ne poslední. Britt-Marie mě bavila od první do poslední stránky. O Faxinu a sodě se mi bude snad i zdát :-)

10.03.2017 4 z 5

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Vtipné, rychle čtivé, oddechové. Jen mi přišlo, že má kniha až moc rychlé tempo. Možná by některé pasáže mohly být rozepsanější. Ale je pravda, že sama hlavní postava Eva žije i pracuje velmi svižně, tak ani kniha nemůže být jiná :-)

05.03.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Otevřít náhodně nalezený dopis, který je určen vám, ale až po manželově smrti, je velmi ošemetná věc. Nechat dopis nepřečtený a žít dál svůj spokojený život, nebo ho otevřít s rizikem, že už nikdy nebude nic jako dřív ?
Tři ženy, osudem propojené jedním tajemstvím.

03.03.2017 4 z 5

Peklo jménem Rakká Peklo jménem Rakká Sophie Kasiki

Příběh ženy, která je nespokojená se svým životem. S prací, která má smysl a je v ní užitečná. Nenaplňuje ji ani manželství, ani malý syn. A tak nejdříve konvertuje k islámu a následně se nechá ukecat, že bude užitečná v Sýrii mezi radikálními islamisty. Vystřízliví velmi rychle.
Příběh mi přišel velmi osekaný, jakoby tzv ušitý horkou jehlou.

21.02.2017 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Velmi dobře napsaný příběh s prolínáním do minulosti. O tom, jak obraz dokáže zamávat se životem. Obraz - malovaný z lásky je příčinou mnoha neštěstí, ale nakonec i shledání. Konec je možná trošku "červenější ", nicméně další Moyes dám určitě šanci.

17.02.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl Aristokratky mi přijde nejslabší. Pořád jsou tam vtipné hlášky, nicméně stačilo. Pokud opravdu vyjde další díl, budu hodně váhat, zda stojí za přečtení.

12.02.2017 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl vtipné oddechovky. Možná pobavil o trochu méně, ale to je tím, že víme, co od postav čekat.

28.01.2017 3 z 5

Ze života blbky Ze života blbky Jana Nováková

Jeden rok v životě věkově neurčené bláznivky. Četlo se to svižně, napsané to bylo vtipně.

26.01.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pobavila jsem se, jako dlouho ne. Nečekejte nic k zamyšlení, jen vtipnou oddechovou.

21.01.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Lehké čtení o dvou pětadvacítkách, známých z filmového světa. Jedna je trochu více zodpovědnější, druhá trochu více ztřeštěnější. Knihu doprovází povedené ilustrace.

17.01.2017 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Milé čtení. Aňa má zjevně talent nejen ke hraní, ale má co říci i v psané formě. Čtvrtá hvězdička je za ilustrace, které knihu tak skvěle doplňují a tak moc se mi líbí. Sesterské pouto je znát.

19.12.2016 4 z 5

Seznámení, randění, společné soužití. Ty stejné situace z pohledu ženy a muže. Pobavilo, neurazilo, nenadchlo.

13.12.2016 3 z 5

Na sto kusů Na sto kusů Lucy Dillon

Příběh o zklamání a naději. O nemoci a možném uzdravení. O bolesti z lásky a o nové lásce. A taky o dětech a především o psech. A v první řadě o třídění krabic se vzpomínkami. Které si nechat jen v srdci a které poslat dál ? No a nakonec zjistit že k životu potřebujeme třeba jen těch 100 věcí a pár fotek :-)

05.12.2016 4 z 5

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

Knihu jsem nedočetla, ale to nic nemění na mém hodnocení. Jen už je to taková síla a tak náročné čtení po psychické stránce, že vzdávám. Elyn je ohromná bojovnice a se svou diagnózou schizofrenie bojuje jako lvice. Já však za polovinou odkládám :-(

29.11.2016 4 z 5

Když dojde na politiku, vypínám uši, to je motto stoletého Alana. Přesto se tento odborník na výbušniny připlete k tolika historickým a politickým událostem a tak absurdními způsoby, že se musíte smát nebo alespoň vrtět hlavou nad autorovo fantazií.

29.11.2016 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Příběh se mi líbil. Střídání současnosti s minulostí dávalo knize smysl a pomalu vedlo k pochopení toho, co se kdysi stalo.

18.11.2016 4 z 5

Deset dětí paní Ming Deset dětí paní Ming Éric-Emmanuel Schmitt

Velmi útlá kniha plná zajímavých myšlenek. Dlouho mi bude ležet v hlavě a ráda se k ní vrátím.

08.11.2016 4 z 5

Psí historky Psí historky Iva Mrkvičková

Výchova dvou předpubertálních dětí, pes, se kterým se opravdu nemáte čas nudit a k tomu manžel "vědec". Zábavné čtení o jedné rodince pejskomilů.

06.11.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velmi dobře napsané. Ale musím přiznat, že jsem se občas ztrácela. Kdybych měla možnost číst knihu na jeden zátah, bylo by to ok. Bohužel jsem ji četla několik večerů a ne po sobě jdoucích a tak byl pro mne ten propletenec postav náročnější. I tak, fajn čtení.

05.11.2016 4 z 5