lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

I když je kniha zřejmě cílena na mladší čtenáře - hrdince je sedmnáct - a já mám tuto věkovou kategorii dávno za sebou, příběh se mi líbil. Miin vztah k hudbě a rodině a tragická autonehoda - je to dobře napsané a já se prostě těším na druhý díl.

22.10.2016 4 z 5

A život je tu! A život je tu! Petr Vurbs

Narodila se jedna zrzavá "maličká" a tatínkovi se totálně převrátil život. Jak je to úžasné a náročné zároveň vypráví tahle mile úsměvná knížka.

18.10.2016 4 z 5

Milé, pohodové, úsměvné čtení. Pro dívky a ženy, zvoucí se knihomolkami, jako stvořené. Romantika v knihkupectví - a všichni žili šťastně a spojeně až do smrti :-)

07.10.2016 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Skvělá kniha. Postavy propracované, popisy sice zdlouhavější, ale tím lépe a realisticky si to člověk dovede představit a vžít se. Hlavní postava , detektiv Rob , bojuje se svými démony z dětství, kdy přišel o dva nejlepší přátele a nyní vyšetřuje smrt dívky, která se stala v místě jeho dětských her.

03.10.2016 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Vrátila jsem se do dětství a to díky Čtenářské výzvě. Zfilmovanou verzi Past na rodiče jsem několikrát viděla s dětmi, ale knihu jsem četla opravdu dávno. Příběh dvojčat , která žijí každá s jedním rodičem a náhodně se setkají na letním táboře a následně se vymění, je opravdu milým počtením, které vykouzlí úsměv na tváři. :-)

01.10.2016 4 z 5

Babička 21. století Babička 21. století Shirley Lowe

Ani nevím, proč jsem po této knize sáhla. Babička nejsem a v dohledné době ani nebudu. Asi jsem jen čekala vtipné povídání. Podle této příručky je moderní babička ta, která má své koníčky, neplete se dětem do života, neudílí rady o výchově, s radostí vnoučata kdykoliv pohlídá a připraví jim zábavný program. No, tak uvidíme jak se své role jednou zhostím já :-)

01.10.2016 3 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Mňam. Takto s láskou psát o pečení ať sladkých či slaných pochutin, to je hřích pak nejít šmejdit do kuchyně, zda se tam nenajde něco, co by alespoň částečně uspokojilo rozbouřené chuťové pohárky :-)

29.09.2016 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Severské detektivky nevyhledávám. A možná je to škoda. Protože jsem dala na doporučení a nelituji. A nevadí mi ani otevřený konec, prostě to k tomu nějak patří. No a nádech exotiky Indie v mrazivém Norsku krásně smutně zajiskřil.

27.09.2016 4 z 5

Jak nezabít manžela Jak nezabít manžela Pavel Verner

Naprostá ztráta času. Nechala jsem se komentáři přesvědčit, že druhá půlka stojí za to a ... Nestála. Není to takzvaně můj šálek kávy.

23.09.2016 1 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Mateřství versus kariéra. Morgan, s vysokou pozicí ve firmě, otěhotní. Emílie, matka dvou dětí, se vrací zpět do práce. Dvě kamarádky ze školy se po letech zase našly a řeší spolu a každá zvlášť běžné, i méně běžné situace. Zapsání ještě nenarozeného dítěte do jeslí, rozvod, porod v přímém přenosu. Čtivá kniha, ale nenadchla.

16.09.2016 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Mrazivé čtení, které se, ač je kniha útlá, nečetlo lehce. Skupina chlapců se po zřícení letadla ocitne sama na pustém ostrově. Ze začátku je vše idylické , brzy se však rozhoří boj mezi chlapci zmítanými vášněmi z lovu a těmi, kteří se snaží prosadit co by bylo správné. A nemůže to skončit jinak, než tragédií, a ne jednou.

25.08.2016 3 z 5

Objížďka - Erotické povídky z autobusu Objížďka - Erotické povídky z autobusu Zuzana Zimmermannová

Pro mne propadák. Spisovatelka si při své cestě autobusem vybere jednoho spolucestujícího, vytáhne notebook a sesmolí o něm rádoby erotickou povídku. Nebavilo mne to již od začátku. Nakonec jsem četla jen popisy spolucestujících - ty byly celkem povedené a na erotiku jsem si nechala zajít chuť :-)

10.08.2016 1 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Raina opět nezklamala. Nádhera. Ilustrace perfektní. Sourozenecká rivalita ? Zažívám dnes a denně :-)

01.08.2016 5 z 5

Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory * antologie

Povídky s hororovým nádechem. Pro mne jen s menším či větším, ale tak to má asi být, protože jsem zabloudila na dětské oddělení :-) Nicméně jsem četla s chutí a dala bych si další.

01.08.2016 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Tuto knihu nelze číst jinak než s krabicí papírových kapesníků po ruce. Skláním se před paní učitelkou. Takto s narušenými dětmi pracovat, na to musí mít člověk talent. Torey Hayden se dětem obětuje, v pozadí je její soukromý život, přítel její obětavost nevydýchá. Strašlivá scéna je v nemocnici, kdy si autista Boo rozřízne jazyk a lékař mu ho zašívá bez anestezie, jelikož tyhle děti jsou přece jako zvířátka, bolest si neuvědomují, tedy nač na ně plýtvat drahými léky.
Silné, krásné čtení.

31.07.2016 5 z 5

Hrad mám, hledám prince Hrad mám, hledám prince Susanna Kubelka

Oddechovka na léto. Hlavní postava - Annetta - nevýrazná, zcela zastíněna postavou strýce a babičky. Nejvíce jsem se pobavila nad kousky papouška kakadu Bonnie. Na knihu jsem slyšela samou chválu, pro mne je to průměr, tři hvězdičky.

25.07.2016 3 z 5

Sex zero sex aneb Bohové nejsou online Sex zero sex aneb Bohové nejsou online Lada M. Chárková

Téma zajímavé. Vztah padesátileté vdané Češky a o 14 let mladšího arabského lékaře, ženatého.Čistě založeno na sexu, tu v cizině, tu v Praze. Zbylá komunikace především pomocí mobilu, ap.
Dovedla bych si to představit napsané jinak - především čtivě.

23.07.2016 2 z 5

Román o dietách Román o dietách Jean-Michel Cohen

Téma zajímavé. Klinika, na které se řeší u jednotlivých pacientů různé problémy s příjmem potravy. Věřím, že si své čtenáře najde, jsou zde i podrobně rozepsané jídelníčky, ať pro ty, kdo chtějí zhubnout, či na váze přibrat. Přesto jsem se nezačetla, knihu jsem nebrala do ruky s potěšením a tedy po větší přečtené půlce, odkládám.

22.07.2016 2 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Krásně zpracovaná kniha. Úžasné fotky, nad recepty na marmeládu a nejen na ni se sbíhá chuť, až vlčí. Líbil se mi styl psaní, ale ne vše co bylo napsáno. Neznám paní Blanku, nevím jak moc a kým ji bylo ublíženo ( rodiči ?), prolíná se ta hořkost knihou a to je škoda.
Obdivuji její odvahu, s miminkem se sbalit na celý rok a projet kus světa. Obdivuji a hezky česky závidím :-)

19.07.2016 4 z 5

Tabu Tabu Bohuslav Švec

Zajímavá kniha svým námětem, pro mně už méně zpracováním. Neskutečné slovní obraty. Rozhodně to není kniha, ke které bych se v budoucnu chtěla vrátit.
Eva a Honza, čerstvě zamilovaní a také bratr a sestra. Jak se to mohlo stát, jak bude jejich vztah pokračovat, jak se každý zvlášť s nastalou situací vyrovná, to je v knize celkem dobře zpracováno i s psychologickými vsuvkami, které mi občas vadily. Chyběl mi pohled biologických rodičů, byl zmíněn pouze na počátku a jen okrajově.

13.07.2016 2 z 5