Láska s chutí makronky

VEZMĚTE pět docela cizích lidí, které spojuje jen jejich vášeň pro pečení. PŘIDEJTE populární pekařskou soutěž a vypracujte tuhé těsto. OHŘEJTE na správný stupeň napětí. OZDOBTE sladkobolným životním příběhem ženy, která je všechny inspirovala. UZOBÁVEJTE tajně po malých kouscích, nebo spořádejte na posezení. VYCHUTNEJTE SI vytříbenou kombinaci lehkých a silných chutí, lahodných situací a zápletek, z nichž se vám budou zaručeně ještě dlouho sbíhat sliny. Román pro ženy odehrávající se v prostředí populární gastronomické soutěže Hledá se nejlepší pekařka! Každý z čtveřice účastníků má k zalíbení, které našel v přípravě pečených lahůdek, své vlastní důvody. Baculatá Jenny čelí syndromu prázdného hnízda a problémům v manželství. Svobodná matka Claire obětovala životní sen kvůli dceři a nemůže se vymanit ze vztahu s mužem, který ji využívá. Pro bývalou učitelku Vicki je mateřská role náročnější, než původně očekávala, snad kvůli komplikovanému vztahu s matkou. A zdánlivě dokonalá Karen je odhodlaná vyhrát, aniž by její pečlivě vypilovaná maska byť jen na okamžik sklouzla a odhalila, co se skrývá pod ní. Postupem času začnou mezi finalisty vznikat spojenectví a na povrch vyplouvají důvěrná tajemství a soukromé bolístky. Mít vládu v kuchyni se jim daří dokonale, nad svými životy už to však tak jednoduché není. Kniha je průběžně doplňována recepty a životním příběhem slavné pekařky paní Eadanové. I za jejím věhlasem se však skrývá osobní tragédie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262049/big_laska-s-chuti-makronky-ePF-262049.jpg 3.8151

Vydáno: , Mladá fronta

The Art of Baking Blind, 2014

Kniha Láska s chutí makronky

medlovice

Pozor diabetici ! Tato kniha je pro nás nevhodná ! Pořád se něco peče, převaluje. zapéká cukruje, pořád něco voní a láká. Jako ten obal, mnam. Hledím na něj a přemýšlím, kdy jsem naposledy měla makronku. Ta sladká lahodná chut, rozplyne se v puse a přivede do stavu jako v nebi.
Jinak mě kniha bavila jen chvíli. Nemusím jít do soukromí postav tak hluboko, nezajímají mě řeči mámy s malým chlapcem na deset stran, potraty a krvácení paní Eadenové mě netěšilo. Přeskakovala jsem a četla hlavně rady paní Eadenové, A upekla piškot.

Haduwig

Příjemná, nenáročná oddychovka plná různých životních příběhů a cukru. Je škoda, že autorka nešla trochu více do hloubky - přeci jen jsou všechny postavy spíše ploché, stereotypní a krom Jenny neprojdou žádnou zvláštní proměnou.

Pokud ale rádi pečete, tak oceníte tu všudypřítomnost zákusků a neubráníte se pauze na vytvoření nějakého toho moučníku, vždyť "pečeme, abychom milovali a byli milováni".

avalonek
01.04.2021

No,co na to říct.Chvilku to byla nuda,pak to zase šlo..Zajímavé osudy 5 lidí,kteří všichni řeší nějaké své problémy a mi vidíme,jak se s nimi dokáží vypořádat..Ale takový průměr

Martina1725
31.01.2021

Odpočinková kniha o příbězích a pečení. Český název nevýstižně zvolený. Par situací bylo v knize zajímavých a na zamyšlení.

Monika1717
26.01.2021

Oddechové čtení o soutěži v pečení, tak trochu mi to připomnělo soutěž Peče celé Česko. Přála jsem výhru Vicki. Vítězka mi moc sympatická nebyla, nemám ráda takové ty maminy běhající neustále kolem mužíčka a dětiček. Knihu doporučuji pekařkám / třeba se něco přiučí, i když recepty zde nehledejte / i nepekařkám / třeba je budou zajímat lidské osudy /.

Mateo67
26.12.2020

Ideální knížka pro vánoční období. Voňavá a překvapivě po většinu děje nepřeslazená. Spíš hořkosladká. Soutěž v pečení vytváří neokoukanou kulisu pro šest životních osudů, jež jsou postupně tak reálné, že přestáváte vnímat pozadí a pochopíte, že jen o nějaké pečení tady fakt nejde.
První půlka knihy se mi četla hodně pomalu, každý den jen malá “kanapka” (ale když já tolik chci dodatečně splnit i staré výzvy), po půlce jsem dočetla na 1 zátah. Když totiž převáží osudy hlavních hrdinů nad průběhem soutěže, smete vás to jako lavina.
A poučení pro život? “Je naivní představa, že svým pečením vytvoříte dokonalou rodinu.” (str. 345). Překvapivé, když si uvědomíte, na jakou strunu se celou dobu kniha snaží hrát. Překvapivé, a realistické. A to se cení.

Zelený.úval
21.08.2020

Od knihy jsem ze začátku nic moc nečekala, ale po pár stránkách mě příjemně překvapila a četla se hezky. Fajn oddechovka s pěknými popisy pečení. :-)

Hakl54
11.08.2020

Příběhy soutěžících mě nijak neoslovili, ale jak autorka popisuje kulinářské postupy, to je jako pohlazení po duši a určitě dostanete chuť na sladké.