Luisa a Lotka

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých dívek Luisy a Lotky, které se náhodně poznají o prázdninách na táboře a spiklenecky se hned dohodnou na záměně. Luisa a Lotka jsou dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně, a teď se rozhodly vzít osud do svých rukou. Každá tedy odjíždí k druhému rodiči s nadějí na jejich smíření, a z toho vzejdou humorné a spletité situace. Luisa a Lotka jsou sice stejná děvčata, ale přece jen tak jiná. Oblíbená knížka mnoha čtenářek byla pro svou nápaditost, vtip i nestárnoucí námět několikrát zfilmována....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3540/luisa-a-lotka-3540.jpg 4.5597
Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Das doppelte Lottchen, 1949

Kniha Luisa a Lotka

Alseri

Skvelý príbeh a zápletka. Navyše sa mi páčili obe hlavné hrdinky, s ktorými som sa ako malá okamžite stotožnila. Bola som odvážna a hravá Lujza, ale aj poriadna Lotka. Napokon, myslím si, že tento rozmer je prirodzený mnohým malým dievčatám. Knihu som čítala mnohokrát ešte ako dieťa. Rovnako ma očaril aj film z 50. rokov. A keďže vkus sa mi počas života veľmi nemení, určite hodnotím najvyšším počtom bodov.

Znedla
26.12.2019

Příběh o jednom náhodném prázdninovém setkání Luisy a Lotky, které zjistí, že jsou rozdělená dvojčata. A protože chtějí poznat i druhého rodiče po skončení tábora se vymění...

Vzala jsem si jako čtení do nemocnice a tak přečteno za jeden den. Velmi milá kniha.

Mateo67
24.12.2019

Nádhera. Stejně úžasný zážitek jako v dětství. A přece jiný. Tentokrát vnímáno očima matky a ne dítěte. Kniha v sobě skrývá mnohem víc, než by se na první přečtení mohlo zdát. Nejde jinak než plných pět*.

anežkak.
10.11.2019

Mám tuhle knížku moc ráda, je to hezký a vtipný příběh

Taralcielle
28.08.2019

Tuto knihu jsem četla snad stokrát :) Moje oblíbená kniha z dětství, nesmrtelný příběh rozdělených dvojčat s dobrým koncem. Opravdu zábavné a pohodové počtení.

deedulka
16.06.2019

Nesmrtelná kniha z mého dětství, kterou jsem četla na základní škole. Pěkný příběh o dvou mladých slečnách, které se náhodou setkají a odhalí něco ze své minulosti. Rozhodnou se proto svým rodičům připravit malé překvapení.

Byxy123
09.04.2019

K této knize se každý rok velmi ráda vracím. Poprvé jsem ji četla ve škole, v rámci třídního čtení a od té doby je jedna z mých nejoblíbenějších. Jedná se o pohodové čtení, u kterého nemusíte až tak moc myslet (jedině, když si ujasňujete kdo je kdo a kde). :D
Určitě doporučuji dětem, ale samozřejmě i dospělým. Myslím, že je v ní spoustu dobrých postřehů, které se dají použít v jakékoliv době. :)

JancaMia
27.03.2019

po letech a stejně se četlo s nadšením jako kdysi ..