Luisa a Lotka

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých dívek Luisy a Lotky, které se náhodně poznají o prázdninách na táboře a spiklenecky se hned dohodnou na záměně. Luisa a Lotka jsou dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně, a teď se rozhodly vzít osud do svých rukou. Každá tedy odjíždí k druhému rodiči s nadějí na jejich smíření, a z toho vzejdou humorné a spletité situace. Luisa a Lotka jsou sice stejná děvčata, ale přece jen tak jiná. Oblíbená knížka mnoha čtenářek byla pro svou nápaditost, vtip i nestárnoucí námět několikrát zfilmována....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3540/luisa-a-lotka-3540.jpg 4.5519

Das doppelte Lottchen (1949)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

DancerJaneBooks

Četli jsme ji před pár lety ve škole a je to moc hezký a originální příběh.

M-arta
10.12.2017

Překrásný příběh se šťastným koncem o vztazích a lásce v rodině. Dcera ho přečetla jedním dechem a já v jejím věku taky.

nycol
03.10.2017

Jako dítě jsem jí milovala.

slimáčik
23.09.2017

Keď som videla film Pasca na rodičov s vtedy roztomilou Lindsay Lohan dvojmo, pripomenul mi iný tak veľmi podobný príbeh odohrávajúci sa v inom období, kde vystupuje pán skladateľ, hlavne detskej opery.
Tak som si na stránkach CSFD vyhľadala detaily k filmu a pri mene autora predlohy sa mi automaticky doplnili ďalšie niekoľko desaťročí uložené spomienky. Trebárs aj na palacinky so šľahačkou a rozverne ihravé piesne spievané za sprievodu klavíra .
Idem sa pustiť do pátrania, kam sa schovali Lujza i Lotka spolu s knihou. ;)

leny.wood
05.09.2017

To je tak krásný a uvolňující návrat do dětství, který jasně ukazuje, že i v dospělosti bychom si měli tu a tam dětskou knížku přečíst :)

Atanone
29.07.2017

Další kousek mého dětství. Tahle kniha mě dojímala moc ráda jsem ji četla znovu.
Strašně jsem toužila po sourozencích (i když obdaření kamarádi to nechápali) a obzvlášť jsem toužila po sestře,se kterou bych všechno mohla sdílet. Moje přání se splnilo až ve zralém věku. Sesterství a bratrství nemusí být vždy jen po krvi a já ten dar dostala.

book123
20.06.2017

Tahle knížka je moc hezká.Já osobně jsem si okamžitě oblíbila Luisu.Lotku jsem dlouho nemohla vystát, ale pak jsem si zvykla protože jsou dvojčata a že knížka byla hezká.

moničina
12.06.2017

Výborná kniha, ktorá nemohla chýbať v mojej detskej knižnici.

Karcoolka2210
24.05.2017

Krásny a dojímavý príbeh uzdravenia rodiny. Kde je láska a vôľa, tam sa dejú zázraky. A kde sú ešte aj múdre a šikovné dievčatá :)

Elulilinka1
18.05.2017

KLASIKA. Každý by si měl přečíst. Viděla jsem i ve filmovém zpracování, ale kniha byla( podle mého názoru ) lepší.

TaLu
11.05.2017

Nevšední příběh, přečtený kdysi dávno a nezapomenutelný. Těším se, až vnoučci povyrostou, že budu číst i jim. Rozhodně tato kniha na pomyslném seznamu, který si již v duchu vytvářím, nebude chybět.
Jak já těm holkám fandila, aby to se všemi dobře dopadlo a jejich plán se zdařil!

Aleen
01.03.2017

Vím, co je to za knihu: je to SÍLA !! Jak jinak bych si pamatovala příběh a pocity z něj tolik let? Vím, že jsme si o něm s kamarádkami ve škole i vyprávěli (Jůtubeři tenkrát nebyli, tak jsme si četli a taky jsme si spolu povídali...) a líbil se nám všem. Patří mezi nadčasové knihy a doporučuji i dnešním holčičkám a klukům.

Briv
11.02.2017

Je sice ostuda, že jsem tuhle knihu četla, až jako dospělá, ale lepší pozdě než vůbec, ne? :) Knížka je to velice pěkně napsaná, jsou v ní krásně vykreslené postavy a ten stupňující děj. Kdybych byla dítě, určitě se mi u ní bude tajit dech. Doporučuji a určitě až jednou budu mít své děti, tak jim to moc ráda budu číst.

Kopretina
19.01.2017

Ke knize jsem se dostala náhodou. Synové ji trochu znali ze školy, měli úryvek v čítance (copy a kudrliny). Moc jí chtěli přečíst. No a tak jsme se do ní pustili. Na začátku jsem zjistila, že začíná otázkou, takže hned jsem rozhodla, že ji použiji ve čtenářské výzvě 2017. To téma, jak bych řekla, se velmi dotýká mé rodiny, a připadá mi velmi citlivé. Pokaždé jsem se kluků ptala, jestli v pohodě, jestli nevezmeme jinou knihu. Ale oni NE, tahle je nejlepší, cos nám kdy četla. Takže i když mě přišla dost citově náročná, synci ji naprosto "žrali" a hned po dočtení řekli: "A teď by to chtělo 2. díl!"

Baiba
14.01.2017

K Luise a Lotce jsem se vrátila snad po třiceti letech (ech!) a byla jsem velice příjemně překvapená. Notoricky známý příběh jsem samozřejmě nezapomněla, ale jako dítě jsem si rozhodně neuvědomovala ten půvabný, lehce ironický a přesto krásně dojemný styl, jakým je kniha napsána. Musím říct, že "první" setkání Luisy s maminkou jsem málem obrečela :)

Hathor89
08.01.2017

Nádherná knížka, ke které se ráda vracím (a nejsem v rodině jediná). Není nádherné, jak jsou děti vynalézavé a jak je pro ně všechno jednoduché? Je škoda, že nás tyto schopnosti s věkem opouští.

tatafa
07.01.2017

Nádherná knížka, která mne doprovází od útlého dětství a stále se k ní velice ráda vracím. Škoda, že postupem času člověku odchází ta krásná naivita a lehkost věci změnit, kterou nalézáme v této knížce.

kikidok
06.01.2017

Nádherná dětská naivní knížka, která se čte jedním dechem, pohladí po duši a na okamžik dodá pocit, že s určitou snaživostí jde vše, co si kdo umane.

okureček
28.12.2016

Jedna z mojich oblíbených knížek dětství! Tenkrát mi ji doporučila paní učitelka. :) Příběh dvojčat naprosto fantastický a co se týče ilustrací, ty jsou nádherné.

Morčička
26.12.2016

Moc krásná kniha. Milá a má jedna z nejoblíbenějších z dětství.

Yarwen
11.12.2016

Četl jsem knížku jako malý a líbila se mně natolik, že jsem se k ní vrátil díky čtenářské výzvě. A zatímco tenkrát jsem si užíval krásného příběhu, nyní, jako dospělý, jsem si vychutnával i kapky moudrosti, které Erich Kästner hojně roztrousil do řádků knihy. Místy až poetický styl, jenž dojímá, a chvíle, kdy máma odhalí Luisu, je jeden z nejsilnějších momentů, na který jsem v knihách doposud narazil, a to jsem jich přečetl nemálo.

lenkaabooks
01.10.2016

Vrátila jsem se do dětství a to díky Čtenářské výzvě. Zfilmovanou verzi Past na rodiče jsem několikrát viděla s dětmi, ale knihu jsem četla opravdu dávno. Příběh dvojčat , která žijí každá s jedním rodičem a náhodně se setkají na letním táboře a následně se vymění, je opravdu milým počtením, které vykouzlí úsměv na tváři. :-)

Pajina68
27.09.2016

Nádherná dětská knížka. Pro mě to byl velice krásný příběh, který jsem četla, když jsem byla ve stejném věku jako ty dívky z příběhu. Takže jsem to vše prožívala, jako bych byla jedna z nich. Myslím že i dnes se tato kniha malým slečnám musí líbit.

Dakarianna
21.08.2016

Ať je vám kolik chce, tento příběh je zkrátka čtivý a úsměvný.

AllyKumari
17.08.2016

Vynikající dětská kniha o "dospělém" tématu. Zábavná i čtivá, a v každém případě stále současná.

jarki
10.07.2016

Jako malá jsem jí četla, líbí se mi příběhy ze života, těším se až si ji opět přečtu.

Madlenka_Knihy
11.06.2016

Viděla jsem sice prvně film, a pak jsem četla knihu, a tušila jsem, jak to asi dopadne, ale vůbec mě nenudila! Obdivuji autora, jak píše knihy... Tak lidsky! Nebo já nevím :-D A nepřijde mi divné, že se k sobě vrátili tak rychle. Byli mladí, a tak se nejspíše z unáhlenosti rozešli, ale nepřestali se mít rádi, to je normální, to se může stát i v reálném životě. Akorát nechápu, proč na obálce je taková exotika - papoušek, gepard, či co to je :-D Neví to někdo?

lapagerie
27.04.2016

Tuhle knížku jsem jako dítě milovala a dobrovolně se přiznávám, že si jí sem tam přečtu i teď... :)

pklimova
20.02.2016

Nezapomenutelný příběh dvou sester. V komentářích již je napsáno vše, za mě je to velmi silné čtení, které jsem jako dítě prožívala do posledního slova.

Carpinus-CZ
27.10.2015

Kam se na tento lidský příběh se zdánlivě obyčejnou, ale přitom hezkou zápletkou hrabou některé dnešní pseudoknížky pro děti ...