Luisa a Lotka

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých dívek Luisy a Lotky, které se náhodně poznají o prázdninách na táboře a spiklenecky se hned dohodnou na záměně. Luisa a Lotka jsou dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně, a teď se rozhodly vzít osud do svých rukou. Každá tedy odjíždí k druhému rodiči s nadějí na jejich smíření, a z toho vzejdou humorné a spletité situace. Luisa a Lotka jsou sice stejná děvčata, ale přece jen tak jiná. Oblíbená knížka mnoha čtenářek byla pro svou nápaditost, vtip i nestárnoucí námět několikrát zfilmována....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3540/luisa-a-lotka-3540.jpg 4.6729
Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Das doppelte Lottchen, 1949

Kniha Luisa a Lotka

Síma031

Klasika z mého dětství. Kouzlo knížky se přeneslo i na děti. Je fajn vidět, že některé knížky fungují i po tolika letech.

Dani25

Vďaka čitateľskej výzve som sa vrátila k tejto detskej knihe a tak ako v detstve aj teraz sa mi čítala veľmi dobre. Odporúčam ju aj dospelým čitateľom.

alzbeta4340

Oblíbená kniha z mého dětství. Na rozdíl od mnoha jiných dětských knížek se dá velmi dobře přečíst i v pozdnějším věku. - Dokonce jsem v textu našla i pár humorných záblesků určených pro dospělé, kterých jsem si jako dítě vůbec nevšimla. Pro dnešní děti to už ale bude opravdové retro.

dawson321

Kniha mého dětství, pamatuji si, jak jsme ji četli v hodinách na základní škole.

Sabina335
17.12.2021

Docela krásná dětská knížka o dvojčatech, které vyrůstají odděleně, jedna s maminkou a druhá s tatínkem. Shodou náhod se po letech setkají a vymyslí plán, jak dát celou rodinu opět dohromady. Příběh se mi moc líbil, ale přišlo mi místy, že to bylo psáno spíše dospěle než pro dospívající.

Klarkare
18.10.2021

Výborná knižka, príjemná i pútavá.

evineckY
15.10.2021

Jako hodně mladé puberťačce, kdy jsem chodila do knihovny se mi kniha tak líbila, že jsem ji nechtěla vrátit.

Snoopi
09.09.2021

Nesmrtelný příběh o jedné šťastné okolnosti, kdy se náhodou setkají dvě sestry, dvojčata. Když si ten fakt plně uvědomí, rozhodnou se pro něco, co zcela změní jejich život: vymění se. Není pochyb, že svůj úmysl - spojit znovu obě rodiny dohromady - dovedou ke zdárnému konci.
Oceňuji autorovu originalitu - do dětské literatury přinesl nový prvek: nečekanou zápletku v podobě téměř identických dívek, pro něž sjednocená rodina představuje metu nejvyšší. Těžko říct, jestli se takový příběh mohl skutečně přihodit, každopádně autorova fantazie je obdivuhodná. Zpracování tématu se zhostil se ctí. Klasika, která určitě nesmí chybět v knihovničce každého malého knihomola :-)