Luisa a Lotka

Luisa a Lotka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3540/luisa-a-lotka-3540.jpg 5 829 128

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých dívek Luisy a Lotky, které se náhodně poznají o prázdninách na táboře a spiklenecky se hned dohodnou na záměně. Luisa a Lotka jsou dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně, a teď se rozhodly vzít osud do svých rukou. Každá tedy odjíždí k druhému rodiči s nadějí na jejich smíření, a z toho vzejdou humorné a spletité situace. Luisa a Lotka jsou sice stejná děvčata, ale přece jen tak jiná. Oblíbená knížka mnoha čtenářek byla pro svou nápaditost, vtip i nestárnoucí námět několikrát zfilmována.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Das doppelte Lottchen , 1949

Katrys
12.08.2012 5 z 5

K této knize jsem se dostala, když jsem viděla rodinný film Past na rodiče a velice se mi líbil. Tuhle knihu mi kdysi doporučila teta a myslím, že se dětem bude líbit.

Lucka66
17.04.2012 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství :)

jitkahav
22.01.2012 5 z 5

Oblíbená kniha mého dětství.

netty.vanity
22.10.2011 5 z 5

Úžasná kniha! Sice je to setsakramentsky dlouho, co jsem ji četla, ale pamatuju, jak jsme ji měli ve škole jako povinnou četbu a já si její čtení vyloženě užívala. Výborný příběh, který snad nikdy neomrzí.

Oter
28.09.2011 3 z 5

Úplně první knížka, kterou jsem kdy přečetla. Sice jsem ji četla za svůj život pouze dvakrát, ale ráda se k ní vrátím, jestli někdy budu mít dceru.

Alix
28.05.2011 4 z 5

Řekla bych, že je to psáno s velkým pochopením pro dětskou duši, dodnes si pamatuji, jak mne to v dětství vzalo. Nedávno jsem to přečetla znovu a líbilo se mi to i po letech, které od mého dětství uplynuly.

Addie
01.04.2011 4 z 5

Příjemná knížka, člověk by si nejradši znova zajel na tábor...
Minimálně já, když si na ni vzpomenu.

dzejnyka
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z prvých knižiek môjho detstva. Pamätám si dodnes ten pekný príbeh, happy end, a ešte aj moje nekonečné sympatie pre chúďa Lottku, ktorá (vydávajúc sa za svoje dvojča) musela na čas vymeniť mäso za palacinky. Hrôza :-)