Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata

Kniha Emil a detektivové, jejíž děj se odehrává v Berlíně na počátku třicátých let, vypráví o studentu Emilu Tischbeinovi a jeho podnikavých kamarádech. Emil veze babičce do Berlína sto čtyřicet marek. Ale ve vlaku usne a někdo mu peníze ukradne. A když se probudí, v kupé už nikdo není. Podezřívá svého spolucestujícího, pana Grundeise, jenže neví úplně jistě, zda je tím zlodějem opravdu on. Emil vystoupí z vlaku a začne spolucestujícího sledovat. A teď začíná dramatická honička za zlodějem, která by nikdy nemohla skončit úspěšně, kdyby byl Emil sám. On si ale v neznámém velkoměstě najde kamaráda – a pak už se pronásledování stane záležitostí celé klukovské party, kde každý má svůj úkol. V knize Emil a tři dvojčata se znovu setkáme s Emilovými kamarády, kteří si o prázdninách vyjedou do přímořských lázní. I tam se jim naskytne příležitost osvědčit svou solidaritu a své detektivní schopnosti, tentokrát ve prospěch malého artisty, kterého záludně opustil jeho dospělý partner....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31612/emil-a-detektivove-emil-a-tri-dvojcata-31612.jpg 4.3114
Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR), Amulet

Emil und die detektive, Emil und die drei Zwillinge, 1934

Kniha Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata

JankoStirbey
02.09.2021

Už to je pár rokov... kniha je z mojich čitateľských začiatkov, keď mi ešte otec tĺkol knihy o hlavu aby vo mne ku nim vybudoval nejaký pozitívny vzťah a som mu za to vďačný. A ku knihe? Vrelo odporúčam pre mládež, je mi do plaču keď vidím niektoré tituly v "knižnici" mojej malej sestry...

Znedla
09.12.2020

První část vypráví o Emilovi Tischbeinovi, kterého při cestě vlakem okrade zloděj o peníze. Emil se však nevzdává a tak s pomocí Berlínských chlapců dosáhne spravedlnosti.

Ve druhé části knihy se opět setkáváme s Emilem a starou dobrou partou chlapců z Berlína, kteří pomohou chlapci Jackiemu, který se ne svou vinou ocitl v nesnázích.

Velmi milé čtení. Knihu jsem si vysloveně užívala!

Renda698
08.11.2020

nádhera krása

Knihomolka506
29.05.2020

Přečtená před pár roky u babičky. Krásný zfilmovaný příběh o partě dětí, které šéfuje Emil a ostatní jdou po stopách zločinců.

MalejTonda
05.04.2020

Jelikož jsme tuto knížku měli jako povinnou četbu v 5. třídě na minulé škole, tak jsem si ji rozhodl znovu přečíst. Vždycky jsem měl rád detektivky, napínavý a dobrodružný děj z toho důvodu jsem se k této knize z radostí vrátil. Líbí se mi hlavně to, že jde o příběh mladého kluka, který řeší případ společně se svojí partou kamarádů. Podotýkám, že pokud máte rádi stejný žánr knih jako já, tak tuto knihu doporučuji.

Jelitovna
23.06.2019

Babička v Emilovi a třech dvojčatech mě mnohokrát rozesmála.

Mindy
15.01.2019

Hezké dva příběhy, které určitě mohou oslovit i dnešní mladé čtenáře.

martin9134
26.02.2018

Knížku jsem četl v Němčině. Jde o hezký dobový příběh.