Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata

Kniha Emil a detektivové, jejíž děj se odehrává v Berlíně na počátku třicátých let, vypráví o studentu Emilu Tischbeinovi a jeho podnikavých kamarádech. Emil veze babičce do Berlína sto čtyřicet marek. Ale ve vlaku usne a někdo mu peníze ukradne. A když se probudí, v kupé už nikdo není. Podezřívá svého spolucestujícího, pana Grundeise, jenže neví úplně jistě, zda je tím zlodějem opravdu on. Emil yystoupí z vlaku a začne spolucestujícího sledovat. A teď začíná dramatická honička za zlodějem, která by nikdy nemohla skončit úspěšně, kdyby byl Emil sám. On si ale v neznámém velkoměstě najde kamaráda – a pak už se pronásledování stane záležitostí celé klukovské party, kde každý má svůj úkol. V knize Emil a tři dvojčata se znovu setkáme s Emilovými kamarády, kteří si o prázdninách vyjedou do přímořských lázní. I tam se jim naskytne příležitost osvědčit svou solidaritu a své detektivní schopnosti, tentokrát ve prospěch malého artisty, kterého záludně opustil jeho dospělý partner....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31612/emil-a-detektivove-emil-a-tri-dvojcata-31612.jpg 4.377

Emil und die detektive, Emil und die drei Zwillinge (1934)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros, Amulet

martin9134

Knížku jsem četl v Němčině. Jde o hezký dobový příběh.

Madlenka_Knihy
11.06.2016

Patří mezi mé nejoblíbenější knížky, uvažuji, že bych si koupila nové vydáni, ale jeho provedení se mi skoro vůbec nelíbí. Slabá písmena a moc se mi nelíbí ilustrace. ( u toho nového vydání, to staré je super) U této knihy se mi líbí, jak pan autor dal vždy na začátek: teď má slovo ** obrázků. :-)

jozka_II
09.01.2016

Cetl jsem jako kluk, nejspis asi z povinnosti, kvuli povinne cetbe, protoze jinak mne tenhle zanr nebral. Ale zaujala mne. A prochazela moji knihovnou z bydliste do bydliste. Nedavno jsem si ji pri nejake vzacne chvilce po triceti letech vytahl a precetl. A ono to funguje! Porad je to skvela knizka pro kluky bez ohledu na vek.

Cusco
07.06.2015

"Emil Tischbein, hrdina téhle knížky, skutečně žil. Bydlel na předměstí Drážďan, měl opravdu maminku, která se stala kadeřnicí a ve svém skromném bytě česala neskromné zákaznice, jen aby mohla živit svého synka a být přitom pořád s ním, měl i babičku a berlínskou sestřenici, a pokud takovou honbu na zloděje, jakou knížka líčí, přímo nezažil, jistě ji docela dobře zažít mohl. Byl jen o něco starší než v knize - narodil se 23. února 1899. A druhý maličký rozdíl byl v tom, že se nejmenoval Emil Tischbein, ale Erich Kästner. .." :)
(anotace na přední straně, 5. sešit edice Karavana, 1968)

Sandik
28.03.2015

Jako malý jsem touhle knihou byl naprosto unešen a v podstatě to byl určitý čtenářský zlom. Ostatně, Lubošek ji taky přečetl doslova jedním dechem ;o)

venkov4ever
07.03.2015

Docela se mně zamlouvala i druhá část, odehrávající se v přímořských lázních Korlsbüttel. Artistická dvojčata Jackie & Mackie, která ve skutečnosti vůbec nebyla v příbuzenském vztahu, ztroskotání na ostrůvku s palmou.

Ikkju
29.01.2012

Nejvíc jsem hrdinům záviděl stroskotání na ostrově s květináčem. A Emil byl sympaťák, fandil jsem mu celou knihu...

dusin
15.02.2011

Četl jsem to několikrát jako kluk a bavilo mě to strašně :)

dětské detektivky

Erich Kästner