Luisa a Lotka

Luisa a Lotka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3540/luisa-a-lotka-3540.jpg 5 830 128

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých dívek Luisy a Lotky, které se náhodně poznají o prázdninách na táboře a spiklenecky se hned dohodnou na záměně. Luisa a Lotka jsou dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně, a teď se rozhodly vzít osud do svých rukou. Každá tedy odjíždí k druhému rodiči s nadějí na jejich smíření, a z toho vzejdou humorné a spletité situace. Luisa a Lotka jsou sice stejná děvčata, ale přece jen tak jiná. Oblíbená knížka mnoha čtenářek byla pro svou nápaditost, vtip i nestárnoucí námět několikrát zfilmována.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Das doppelte Lottchen , 1949

kamise
16.01.2015 5 z 5

Kniha mého dětství, stále stejně skvělá. Některé úryvky si pamatuji i po třiceti letech. Jednoznačně doporučuji všem dětem i jejich rodičům.

Galadwen
09.09.2014 4 z 5

Klasika stará, ale pořád stejně skvělá, jako když jsem ji četla před pětadvaceti lety. A výhodou u předčítání potomkům je i rozumná délka kapitol a celé knížky.

hanicka258
05.09.2014

Milé čtení, čte se rychle a samo. Nejprve jsem myslela, že tato kniha byla předlohou k Pasti na rodiče, ale zjistila jsem, že je to spíš jen námět. Nicméně, kniha se četla pěkně.

baterka.gs
27.08.2014 5 z 5

Veselá dětská kniha, která prostě patří do klasiky.

Hugoline
26.05.2014 5 z 5

S Dětmi z Bullerbynu a Pippi dlouhou punčochou ji považuji za nejhezčí knížky mého dětství.

nerusa
05.05.2014 4 z 5

Čtyři hvězdičky získává tato skvělá knížka jen pro to, že se v ní moje holky trochu ztrácely a vzhledem k věku asi ještě leccos nechápaly. I když za to vlastně nemůže kniha, ale já, že jim to čtu tak brzo :-)

Pišingr
21.04.2014 5 z 5

Už je to dlouho, co jsem tuhle knížku četla, ale vím, že jsem to hodně prožívala a přišlo mi to osudové!

čertina
08.01.2014 5 z 5

Knížku jsem četla přibližně před půl stoletím.Moje vnučka je jí dnes nadšena,zrovna jako tehdy já.Na Luisu a Lotku se nedá zapomenout snad ani za sto let.

bibi.r
08.01.2014 4 z 5

Jako malé holce se mi knižka opravdu moc líbila a stále na ni vzpomínám :).

kacaabba
01.01.2014 5 z 5

Čteno s dětmi. Bravo! Tak krásnou dětskou knihu jsem nečetl ani nepamatuji!!!

rusalka123
08.10.2013 5 z 5

Zase jeden další krásný příběh, který ukazuje, jak velké může mít dítě odhodlání a jak umí bojovat. Až by si z nich dospělí někdy měli brát příklad.;-) A myslím, že by si knížku měli přečíst rodiče, kteří uvažují o rozvodu...!

Matematicka
06.10.2013 5 z 5

Je to už hodně dávno, co jsem ji četla naposled, ale dojmy ve mně pořád zůstávají. Byla to moje velice oblíbená kniha v dětství - nejen proto, že jsem milovala dětské tábory. Těším se, až (jestli?) ji budou číst mé dvě dcery :-) - pak si ji určitě ráda také opráším...

čohynka
09.09.2013 5 z 5

Četla jsem ji snad ve druhé třídě a teď jsem se k ní znovu vrátila. Je to super knížka, i s odstupem času jsem od ní nerada odcházela..

mautina7
01.03.2013 4 z 5

Hodně zajímavá a napínavá kniha, kterou se v poslední době podle mého názoru inspiruje hned několik autorů.

b7a7r7u7s7k7a
24.02.2013

Krásná kniha s napínavou zápletkou - patří do knihovny oblíbených. Příběh pro děti věku sedm až devět let.

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Moje oblíbená dětská kniha. Zábavná historie dvou sester, které jsou na pohled docela stejné, ale každá má úplně jnou povahu. Naštěstí se ukáže, že každá má své plus, takže vzpurná, ale silná Luisa napraví to, co by se pečlivé a poddajné Lotce nepodařilo. Ta ovšem svou milou povahu uspěje zase tam, kde Luisa narážela. Jedna z těch knih, které se líbily i mé dceři.

terkas2001
17.02.2013 3 z 5

Tato knížka se mi moc líbila. Je úžasné, jak postupně zjišťují, že mají stejné rodiče :-) a jak je potom, když se vrátí z tábora, je rodiče nerozeznali. Je dobře, že se dali znovu dohromady.

aja.vac
03.02.2013 5 z 5

Luisa a Lotka je velice hezká kniha ale cetla sem už lepší.

Yalka
02.01.2013 5 z 5

Nádherný příběh, velmi moudrý, přečteno v dětství aspoň 30x dokola.

TessDragon
27.09.2012 5 z 5

Tuto knihu mi doporučovala má kamarádka před několika lety, a protože byl natočený podle Pasti na rodiče, neváhala jsem. A byl skvělý, možná ne tak jako film, ale jako skvělá kniha pro děti všeho věku.