Emil a detektivové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po několika letech vychází znovu oblíbená dětská knížka známého německého autora o chlapci Emilovi a celé tlupě kluků, která v ulicích Berlína honí zloděje. V této dětské detektivce sleduje autor humorně a živě všechny její hrdiny ve zdánlivě prohrané hře až k úspěchům dosaženým společným úsilím, důvtipem a pohotovostí. Výchovná morálka vyplývá z celého příběhu přirozeně a nenásilně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106659/emil-a-detektivove-106659.jpg 4.2106
Žánr:
Detektivky, krimi, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Originální název:

Emil und die Detektive, 1929


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Emil a detektivové

bigben
30.09.2022

K této knize jsem se vrátila díky letošní čtenářské výzvě a padlo mi na ní okno v knihovně na chalupě...i když je to dětská literatura, za mě moc dobře napsaná a vtipná...jen nevím, jestli si dnešní děti dokážou představit život bez mobilů, internetu a počítačů :-)

jprst
30.08.2022

Tuto knihu jsem kdysi jako kluk četl a docela se mi líbila. Před několika lety jsem ji podstrčil vnoučatům, která si sice odpustila své "útrpné" pohledy směrem k dědovi, ale jinak to svorně označila za "trapák", v dnešní době děti prostě čtou jiné knihy. Nezazlívám jim to, naopak jsem rád, že čtou.


Hakate
28.08.2022

Velmi vtipná dětská detektivka. Skvěle se čte.

Marekh
03.04.2022

Od autora jsem v minulosti četl knihu LÉTAJÍCÍ TŘÍDA, která se mi líbila více než kniha EMIL A DETEKTIVOVÉ. Příběh chlapce Emila, který jede do Berlína navštívit babičku a během jízdy ve vlaku je oloupen o peníze. Následuje pátrání po pachateli..

RADOST
26.11.2020

Po přečtení Luisy a Lotky jsem hledala další knihy E. Kästnera. Touto knihou ve mně probudil celoživotní vášeň pro detektivky.

draka
06.08.2020

V deseti letech, když jsem ji dočetl, bych na otázku: „Která detektivka je historicky nejlepší ?“ odpověděl bez zaváhání, že tato. Budu ji muset konečně začít číst vnoučatům.

m_martina
07.06.2020

Kniha se dobře čte hned od prvních stránek. Četla jsem ji zároveň se svými dětmi, protože detektivky mám ráda. A vůbec mi nevadilo, že je tato pro děti. Líbila se nejen jim, ale i mně. A později ji určitě doporučím i vnučkám.

Lessana
09.05.2020

Milé osvieženie na dva teplé májové podvečery a zároveň pekná spomienka na detstvo, samozrejme. Kto by si nepamätal na príbeh o slušnom a dobre vychovanom Emilovi Tischbeinovi, ktorý má rád svoju obetavú mamičku? Emilovi cestujúcom k tete, sesternici, strýkovi a starkej do veľkého sveta - Berlína (krásne sú porovnania nemeckého vidieka a tohto veľkomesta, ako aj ľudí žijúcich v nich). Emilovi, ktorému po krádeži peňazí vo vlaku pomôže skupina miestnych chlapcov, aby napokon odhalili... ale to už by som prezradila priveľa. Prečítajte si! :)
Pekný jazyk, vtipné i poučné dialógy, milé ilustrácie, krátke kapitoly, spád deja, odvaha a česť hlavných hrdinov, zmysel pre spravodlivosť a rodinu, to sú atribúty, ktoré určite zaujmú (nielen) deti.

1