Emil a detektivové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po několika letech vychází znovu oblíbená dětská knížka známého německého autora o chlapci Emilovi a celé tlupě kluků, která v ulicích Berlína honí zloděje. V této dětské detektivce sleduje autor humorně a živě všechny její hrdiny ve zdánlivě prohrané hře až k úspěchům dosaženým společným úsilím, důvtipem a pohotovostí. Výchovná morálka vyplývá z celého příběhu přirozeně a nenásilně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106659/emil-a-detektivove-106659.jpg 4.288
Žánr:
Detektivky, krimi, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Originální název:

Emil und die Detektive, 1929


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Emil a detektivové

RADOST
26.11.2020

Po přečtení Luisy a Lotky jsem hledala další knihy E. Kästnera. Touto knihou ve mně probudil celoživotní vášeň pro detektivky.

draka
06.08.2020

V deseti letech, když jsem ji dočetl, bych na otázku: „Která detektivka je historicky nejlepší ?“ odpověděl bez zaváhání, že tato. Budu ji muset konečně začít číst vnoučatům.


m_martina
07.06.2020

Kniha se dobře čte hned od prvních stránek. Četla jsem ji zároveň se svými dětmi, protože detektivky mám ráda. A vůbec mi nevadilo, že je tato pro děti. Líbila se nejen jim, ale i mně. A později ji určitě doporučím i vnučkám.

Lessana
09.05.2020

Milé osvieženie na dva teplé májové podvečery a zároveň pekná spomienka na detstvo, samozrejme. Kto by si nepamätal na príbeh o slušnom a dobre vychovanom Emilovi Tischbeinovi, ktorý má rád svoju obetavú mamičku? Emilovi cestujúcom k tete, sesternici, strýkovi a starkej do veľkého sveta - Berlína (krásne sú porovnania nemeckého vidieka a tohto veľkomesta, ako aj ľudí žijúcich v nich). Emilovi, ktorému po krádeži peňazí vo vlaku pomôže skupina miestnych chlapcov, aby napokon odhalili... ale to už by som prezradila priveľa. Prečítajte si! :)
Pekný jazyk, vtipné i poučné dialógy, milé ilustrácie, krátke kapitoly, spád deja, odvaha a česť hlavných hrdinov, zmysel pre spravodlivosť a rodinu, to sú atribúty, ktoré určite zaujmú (nielen) deti.

kapr
11.01.2019

Knížku začínám číst opět po mnoha letech. Patřila v dětství, stejně jako autor, mezi mé oblíbené. Knížku chci paralelně přečíst i v originále tak, abych si němčinu trošku připomněl. Rád bych zkusil v originále i audioknihu. Skutečný komentář napíši, až dočtu poslední stránku, knížku zavřu, vrátím a ohodnotím. Prozatím mám určitý problém s ilustracemi Galiny Miklínové, na které jsem v knize narazil. Za ty bych knize přisoudil dvě hvězdy, ale při hodnocení dám nejspíše přednost hodnocení textu a to bude vysoké, nebo dokonce nejvyšší.

pista53
27.10.2018

Četli jsme s osmiletým synkem a bylo to velmi hezké, vtipné i napínavé. Bylo skvělé číst synovi o tom, jak se parta kamarádů, zpočátku úplně cizích kluků, vydá pomoci Emilovi s polapením zloděje. Myslím, že vzájemná pomoc a účast jsou hodnoty, které by se měly dnešním dětem připomínat. A v této knize je to popsáno s humorem a krásným nadhledem. Dialogy jsou zde jako z Poláčkových Bylo nás pět a to mě moc bavilo.

M-arta
10.12.2017

Napínavý příběh o tom, jak byl hrdina příběhu - chlapec Emil - při cestování okraden, jak to řešil a jak to díky úžasné spolupráci s dětmi z okolí zloději vůbec neprošlo. Knížka trochu připomíná dospělejší verzi "Honzíkovy cesty" s parádně detektivními prvky a pěknou dávkou kuráže, rozhodnosti a asertivity.

keiko33
02.11.2017

Po rokoch citane detom, bavilo ich to rovnako ako mna.

1