Jak nezabít manžela

Jak nezabít manžela je neobvykle vtipný a čtivý příběh Marie, mladé, inteligentní a pohledné ženy, která řeší typický tragikomický problém dneška. Jak založit rodinu se svou dlouholetou a naprosto nepoužitelnou láskou? Její milenec je totiž přesvědčen o svém básnickém nadání, a vysedáváním po vinárnách se stává spíš znalcem kvalitních vín než perspektivním otcem rodiny. Marie však věří, že jenom manželství z lásky může být šťastné, a když se objeví těžkopádný neatraktivní a poněkud obstarožní nápadník bohatý podnikatel, objeví se i dilema: láska nebo dobré bydlo. Kamarádky, kolegyně, rodina - všichni trvají na manželství z lásky - příběh ústí v nečekanou komickou frašku a čtenář může jen litovat, že příběh zábavné a sarkastické glosátorky vlastního osudu nepokračuje. Není divu, že byla tato próza zařazena do vysílání českého rozhlasu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24670/jak-nezabit-manzela-24670.jpg 3.439
Literatura česká
Vydáno:, MozART

babystar

S ironickou nadsázkou napsaný krutý příběh o ženě, která vybírala, až přebrala. Nemám ráda hrdinky, co se sebou nechají "orat", nechají se mlátit a stále melou něco o lásce. Jako audiokniha se to dalo poslouchat a konec inspirovaný Maryšou se vydařil...

Markushka

Pobavila jsem se. Parádní nadsázka vycházející z reálně vyhlížejícího příběhu. A nadšená jsem byla s básnických metafor a pokusů hlavní hrdinky. Jen ten konec... Já raději jasně řečený happy end :-)

Angelo
24.12.2017

Pobavilo.

Gi-Gi
23.08.2017

na sílu a na moc, vůbec mě to nezaujalo, slohem mě to děsilo

Jonna
20.04.2017

Aha! Taky jsem trochu zatápala s tím autorstvím, ale vlastně mě to zas tak moc nepřekvapilo, protože jsem si kolikrát při čtení říkala, že tohle by snad spíš napsal chlap, a autorku jsem zařadila do skupiny "babochlapů". Takže si můžu oddychnout a tu "babu" škrtnout.
Kniha samotná se mi moc líbila, jako vtipná hříčka dobrá, jen v druhé části snad zdlouhavější než bych čekala, přestože konec byl jasný. Ale bavila jsem se, takže určitě zkusím další knihy autorky, pardon, autora!

lenkaabooks
23.09.2016

Naprostá ztráta času. Nechala jsem se komentáři přesvědčit, že druhá půlka stojí za to a ... Nestála. Není to takzvaně můj šálek kávy.

tisha8409
22.08.2015

Irenej je blbec vlající v oblacích, náhodou já bych do starýho, ale zajištěnýho šla prostě.
Co s blbcem, kterej mele pořád jedno a to samý, ale postarat se neumí, no ne? :)
Ale jsou tam místy vtipné pasáže, to zase jako jo, Dobrý hlody.

martinakovarova
20.05.2015

Novodobá Maryša :-) velice se mi kniha líbila, dočetla jsem ji do konce bez problémů. Konec vtipný. Celkový dojem za plný počet bodů - zábavná oddechovka třeba k moři. Klidně bych si ji přečetla znovu.

alexandra0429
01.01.2015

Bohuzel mne kniha vubec neoslovila. Dej prazvlastni a nerealisticky...

evafort
30.03.2014

Skvělá parodie na Maryšu, moc jsem se pobavila:-)

orinka3
07.12.2013

Pěkná mystifikace s tou autorkou:) Co mi dalo práce, než jsem zjistila, že Helena Farská je Pavel Verner! Tak se mi to líbilo, že jsem si knížku sehnala jako dárek pro dceru k narozeninám. Od začátku do konce jsem se náramně bavila. Teď se mi navíc ulevilo, že si můžu přečíst další knihy výborného vypravěče a nemusím pátrat po záhadné Farské, autorky jediné knihy. Doporučuji každému, kdo má rád např. Spolčení hlupců. Komu tento styl a nadsázka nevyhovuje, ten ať se do četby radši nepouští.

Red_Fox
30.06.2013

Do půlky knížky se nic velkého nedělo, ale vůbec to nevadilo, bylo to příjemné čtení a příběh se vyvíjel klidně. Pak nastal obrat, který chválím. No a konec? Ten mě fakt pobavil ! :D

Alma5
28.02.2013

První polovina knihy ještě ušla, druhá byla úplně na hlavu postavená a deprimující.

Petruše90
29.01.2013

Kdo si chce odpočinout od pracovních, školních a dalších povinností, především těch manželských teda, ať si přečtu tuhle knížku. Super :D

jprst
09.01.2012

Knihu autor vydal pod pseudonymem Helena Farská a teprve později ( v roce 2007) pod vlastním jménem a novým názvem Jak nezabít manžela.