Bosá dívka

Porodní asistentka Cecilie Lundová právě oslavila čtyřicítku a v jejím životě nastalo v posledních pár letech několik zásadních změn. Rozvedla se a s bývalým manželem mají děti ve střídavé péči, našla si nové bydlení, začala pracovat na nové porodní klinice a psát sloupky pro časopis. Děti rostou a jsou čím dál samostatnější, puberta však s sebou přináší nové problémy. Tentokrátje na řadě mladší ze synů Marcus. Potíže se však nevyhýbají ani ostatním členům rodiny.
Zdálo by se tedy, že má Cecilie starostí až nad hlavu, nebyla by to však ona, aby si k nim nepřidala další. Na porodní klinice se zničehonic objeví zubožená mladá žena bez dokladů, přivede na svět chlapečka a beze stopy zmizí. Nikdo neví, kam odešla, ani proč své dítě opustila, a Cecilie se v souvislosti s jejím zmizením začne hlouběji zajímat o situaci lidí bez domova. I tentokrát se přesvědčí, že pravda může být životu nebezpečná. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328766/bosa-divka-BXo-328766.jpg 3.717

Rodina Lundových (8.)

Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Smiragl

Dost bylo Cecílie a její famílie! Ano, je fajn sledovat, jak rostou děti a jak se vyvíjí vztah mezi Cecílií a jejím manželem, ale nedokážu se přenést přes to, že víceméně jen tyto popisy zabraly 300 stran v knize a když se tam (konečně!) začne něco dít, tak to autorka sfoukne na pár stránkách a to ještě víceméně retrospektivně. Tahle knížka si nezaslouží označení thriller!

alnahu

Další čtivý příběh porodní asistentky Cecilie, tentokrát v příběhu bezdomovkyně ,která opustila své dítě. Také se Cecilie konečně rozvedla se svým nevěrným manželem.

kniha

Jsem nadšená každým dílem série o porodní asistentce. Mám pocit, že už ji za těch osm dílů znám. Všechny postavy prožívají své příběhy a já si moc přeji ještě spoustu dalších dílů. Pro mě velmi kvalitní čtení. Autorka dokáže pár větama vtáhnout do děje a styl psaní, vnitřní pocity a prožitky všech postav v knížce mě nutí stále otáčet stránky dál.

bookcase

Mám tuhle sérii ráda, ale zdá se mi, že tenhle díl je kapku slabší. A téma uprchlíků jako na zakázku.

EngliTer

Když se to vezme kolem a kolem, tak byla kniha velmi zajímavá. Docela mě mrzí, že jsem nečetla předchozí díly, možná bych pak do rodiny pronikla trochu hlouběji. Co mi vadilo, bylo množství postav, ve kterých jsem se po chvíli začala docela solidně ztrácet. Ovšem zase, kdybych četla předchozí díly, možná by se mi to nestalo, takže se dá říct, že je to čistě moje chyba. A taky mi vadilo, že přímá řeč nebyla psaná klasickým stylem mezi uvozovkami, ale pouze na začátku pomlčkou. Někdy se potom nedalo poznat, co je ještě přímá řeč, a co už je vyprávění vypravěče. Jinak příběh jako takový byl zajímavý, místy malinko zdlouhavý, ale jinak to bylo fajn. Ovšem pro příště byl volila klasický styl označování přímé řeči, tohle nebylo zrovna šťastně řešení. Chápu, že se autorka chtěla odlišiti od ostatních autorů, ale opravdu to při čtení dělalo docela problémy. Co se mi u knihy hodně líbilo, byly kraťounké kapitoly, dobře se mi to četlo, jedna kapitola měla třeba jen 3 stránky.

lenkaabooks

Osmý díl ze série knih o porodní asistence Cecílii. Rozvedená matka pěti dětí řeší nejen problémy s jedním ze synů a s nejmladší dcerou, ale do toho zvládá i mediální pozornost, spojenou s její až posedlostí​ zaplétat se do zločinů.
Řekla bych, všeho s mírou. Ale vzhledem k otevřenému konci, má zřejmě autorka v plánu další pokračování. A já říkám, stačilo ...

Marcela52

Další příběhy porodní asistentky Cecílie Lundové jsem přečetla už trochu ze setrvačnosti. I když je život této mladé ženy a matky pěti dětí stále rušný a zajímavý, přeci jen už je znát, že se autorka trochu vypsala, takže pro mě už tento příběh nebude mít pokračování. Nicméně mohu doporučit jako méně náročné "ženské" čtení...

bábuška

Na porodní klinice se zničehonic objeví zubožená mladá žena bez dokladů , přivede na svět chlapečka a beze stopy zmizí. Nikdo neví kam odešla, ani proč své dítě opustila a Cecilie, hlavní postava příběhu, se v souvislosti s jejím zmizením začne hlouběji zajímat o situaci lidí bez domova.
To je začátek poutavé knihy. Děj se odehrává začátkem devadesátých let, kdy města západní Evropy zaplnili utečenci z Rumunska s naději na lepší život. Ale i ve Švédsku je čekala jen žebrota, zima a hlad. Jeden peníz do natažené dlaně stačí na krajíc chleba, ale nevyřeší vůbec nic. Bídu těchto lidí využije pod hlavičkou Nadace ZLVO farmaceutická firma, která za úplatu zkouší na mladých ženách nový lék, po němž ovšem následuje úmrtí. To zjistí doktorka Smithová a snaží se upozornit na vše asistentku Lundovou, která se dá do pátrání na vlastní pěst. Její osobní odvaha pomohla odhalit zlo, páchané na bezmocných lidech.