Panenka ekniha

Co všechno napadne stárnoucí, vyřízenou ženu ve chvíli, kdy je přesvědčena, že už dál nemůže, že právě dosáhla hranice toho, co se dá snést? Lituje, že neprožila život jinak, vzpomíná, bilancuje, omlouvá se v duchu všem, kterým ublížila bez možnosti nápravy?... Mladá žurnalistka Beata se po rozvodu nastěhuje zpět ke své matce a chce napsat svůj první literární počin. Vybere si k tomu skutečný příběh bývalé narkomanky Evy, která všemi opuštěná žije s duševní poruchou v sanatoriu zbavená svéprávnosti. Beata nedbá varování své matky, ani výhrůžek Eviny dcery Ester a odjíždí vstříc velké výzvě. Přijme ji Eva a jak ovlivní Beatin život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291449/big_panenka-jjD-291449.jpg 4.482

Panenka 1.

Pro ženy, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), TZ-one

Kniha Panenka

Dela111

Panenka je výborně napsaný psychologický román a já jsem nadšená, jak autorka dokázala celkem častý námět zpracovat. Přestože jde o čtení pro ženy, nečekejte typickou lehkou četbu a naivní zpracování, tohle je silný příběh bez příkras a patosu.
Navzdory tomu, že nemám z pochopitelných důvodů na čtení v současné době tu správnou náladu a těžko se mi soustředí, mě tento příběh dokázal upoutat a to je co říct!

Román je o tom, jak moc člověka utváří už zážitky v dětství, jak důležitá je rodičovská láska a jak její absence člověka poznamená. Je o tom, jak velkou až zničující moc má láska, ta mimořádná, která přichází jako uragán, člověk oslepne a obětuje vše, všechny blízké i všechny jistoty. Je to o tom, jak drogy dokáží znevážit city, do prachu zadupou lidskou důstojnost a nakonec po sobě zanechají nesvéprávnou trosku.
Osud hlavní hrdinky Evy čtenáře zasáhne, příběh dokáže pohltit tak, že kniha nelze odložit, potřebujete vědět, jak to bylo dál. Mně teď nezbývá než si sehnat volné pokračování.
Bez váhání 5* a doporučení.

Valdora

Dokumentární styl knihy mi vyhovoval, značně se lišila od jiných psychologických románů, které jsem četla. I příběh mě hodně zaujal, byl temný a drsný, ale velice čtivý a poutavý. Určitě si přečtu volné pokračování, pokud bude příležitost.

janka84

U téhle knihy mi docela vyhovoval trochu dokumentární styl. Velice čtivá. Určitě si přečtu i volné pokračování Vina.

JaLenka
12.11.2021

Zajímavý a čtivý příběh, zpočátku jsem si musela zvyknout na poněkud dokumentární styl, s přibývajícími přečtenými stránkami přišly i hlubší myšlenky..

Katka2382
15.10.2021

Moc pěkná a velice čtivá knížka.
Děj mě naprosto vtáhl a já hltala stránku za stránkou.

postrach
22.05.2021

Oproti prvniknize zlepseni.A nezbyva,nez cist dalsi knihu.

RADOST
09.03.2021

Vyprávění o ženě, která měla smůlu? Která byla obětí? Která neuměla zvolit správnou cestu?
Ode všeho trochu. Ale jak mám určité výhrady ke knize samotné, tak i k ní. Byla vždycky ve vleku něčeho nebo někoho a o řešení se pokoušela až příliš pozdě, neadekvátně, nedostatečně nebo vůbec. Ano, takový je život. Nebývá lehký ani spravedlivý. Ale podle mě se s ním mohla popasovat lépe pokud by včas postřehla varovné signály a řešila je, nenechala se unášet.

Kočičáci
22.11.2020

Mladá žurnalistka Beáta se rozhodne sepsat životní příběh ženy, která díky závislosti na drogách skončila se zničeným zdravím v sanatoriu. Jenže nic v životě není jen černobílé a tak se Beáta pokouší postupně odkrýt všechny skryté vrstvy Evina příběhu a dozvědět se pravdu, co stálo za tím, že dala před životem s rodinou a dětmi přednost drogám.
Mám ráda psychologické romány a tato autorčina prvotina je na velmi dobré úrovni. Přečtu si i jeho volné pokračování Vina.