Panenka ekniha

Co všechno napadne stárnoucí, vyřízenou ženu ve chvíli, kdy je přesvědčena, že už dál nemůže, že právě dosáhla hranice toho, co se dá snést? Lituje, že neprožila život jinak, vzpomíná, bilancuje, omlouvá se v duchu všem, kterým ublížila bez možnosti nápravy?... Mladá žurnalistka Beata se po rozvodu nastěhuje zpět ke své matce a chce napsat svůj první literární počin. Vybere si k tomu skutečný příběh bývalé narkomanky Evy, která všemi opuštěná žije s duševní poruchou v sanatoriu zbavená svéprávnosti. Beata nedbá varování své matky, ani výhrůžek Eviny dcery Ester a odjíždí vstříc velké výzvě. Přijme ji Eva a jak ovlivní Beatin život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291449/panenka-jjD-291449.jpg 4.439
Pro ženy, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), TZ-one

Bobina74

Tak tohle by šlo. Nebudu z této knihy asi tolik odvařená jako ostatní, ale četla se vcelku dobře. První polovina výtečný, zbytek mně přišel už zbytečně zdlouhavý - přistihla jsem se, že přeskakuji a to u sebe nesnáším.
P.s. Hlubokou brázdu ve mně kniha nezanechala, ale fandím české autorce :-)

Henriette

Skvěle napsaný psychologický román o ženě, která využila příležitosti, zamilovala se a podlehla klamu a drogám.

Danago
13.10.2017

Skvěle napsaná kniha velmi nabitá emocemi. Věděla jsem , že knížka má kladné ohlasy, ale tak silný příběh jsem nečekala. Novinářka Beata píše knihu o životním příběhu Evi, která již léta žije v sanatoriu zbavená svou rodinou svéprávnosti. Tento životní příběh čtenáře naprosto pohltí. Knížka má spád nemá žádná hluchá místa, čtenář vše prožívá s hlavní hrdinkou. Knížku jsem nemohla odložit. A určitě si co nejdříve přečtu volné pokračování Vina. Toto je opravdu špička v české literární tvorbě. Určitě doporučuji.

XenasChakram
03.08.2017

No tahle kniha mi vzala dech. V knihovně jsem si ji vzala z police s tím že to zkusím. Jsem netušila takové tóčo. Tady je příklad, jak to dopadá, když potkáte špatné lidí. A její rodiče ani nemluvím. No docela síla. Knihu doporučuji

lucieMost
11.06.2017

Knížka mě velmi nadchla, příběh Evy je velmi smutný už od začátku dětství až do konce. Smutné na tom je že na světe tolik narkomanů, alkoholiků atd, který mají také svůj příběh jak se k tomu dostaly. Knihu jen doporučuji :)

lenkaabooks
19.05.2017

Panenka - krásná Eva, s talentem na to vybrat si špatného partnera. Nejprve manžel - žárlivý sobec a pak Richard - osudový muž s charisma, který ji stáhl na drogové dno. Z Evy je troska s halucinacemi a takovou ji navštíví Beata - novinářka s ambicemi napsat knihu.
Dobře napsané, teď jen sehnat pokračování "Vina" , které by se mělo zabývat Evinou dcerou, zahořklou Ester.

Šárka5875
13.03.2017

Nad Panenkou coby autorčinou prvotinou nadšeně tleskám. Možná jsem se v počátku malinko ztrácela v ději, protože se celkem nepřehledně přeskakuje z vyprávění Beaty do vyprávění Evy. Ovšem později k tomu již nedochází a děj vás strhne. Musíte číst dál a dál, protože vás zasáhne osud Evy a chcete se dozvědět víc a víc... Prostě všechno. Autorka ve svém příběhu zabrousí také do doby za komunistického režimu, ale nezůstává tam déle, než je nezbytně nutné. Evin příběh prožíváte od útlého dětství až po osudnou dobu drogové závislosti. A vlastně ještě dále. Autorka Evu skvěle vykreslila, ať už jako malou holčičku milující krasobruslení, tak i jako rozpadající se lidskou trosku. Při čtení této knihy si uvědomíte, co všechno dokáže ovlivnit váš život. A nejen váš, ale také ostatních lidí okolo, kteří vás někdy úmyslně, jindy jen díky tomu, jak jsou sešněrováni dobou, ve které žijí, odsoudí. A rozhodně nesmím opomenout lásku a vášeň. To vše v příběhu najdete a prožijete s Evou.
Nedokážu sama dost dobře popsat, co jsem při čtení cítila, protože nechci prozrazovat z děje víc, než je nutné. Přečtěte si Panenku a uvidíte sami. Přestože se z Evy stane narkomanka a nežije právě morálním životem, budete jí fandit. Její život byste totiž nechtěli prožít. Na konci příběhu se mi až tlačily slzy do očí. Za mě opravdu výborný literární počin.

yetti74
14.01.2017

Hezky napsané. Jsem zvědavá na pokračování, protože mi přijde, ze vše již bylo řečeno, tak si nedovedu představit o čem bude.

kalinkacz
22.12.2016

Klobouk dolů a obrovský potlesk paní autorce! Tato kniha je literární senzace, která vás poučí, rozpláče a ukáže vám jinou stranu zamilovanosti a lidského osudu... Je obrovská škoda, že se o této knize více nemluví, protože by MĚLO! Okamžitě se jdu pustit do volného pokračování, protože chci víc... Chci víc příběhů, chci víc autorčina talentu! 100 % doporučuji!

KlaraGrantz
13.10.2016

Čte se jedním dechem! Kniha je skvělá nejen pro milovnice ženského psychologického románu. Nemohu jinak než vřele doporučit. Už se těším na pokračování! Gratuluji, paní Spisovatelko...

Věra Kadlecová

Věra Kadlecová