Panenka ekniha

Co všechno napadne stárnoucí, vyřízenou ženu ve chvíli, kdy je přesvědčena, že už dál nemůže, že právě dosáhla hranice toho, co se dá snést? Lituje, že neprožila život jinak, vzpomíná, bilancuje, omlouvá se v duchu všem, kterým ublížila bez možnosti nápravy?... Mladá žurnalistka Beata se po rozvodu nastěhuje zpět ke své matce a chce napsat svůj první literární počin. Vybere si k tomu skutečný příběh bývalé narkomanky Evy, která všemi opuštěná žije s duševní poruchou v sanatoriu zbavená svéprávnosti. Beata nedbá varování své matky, ani výhrůžek Eviny dcery Ester a odjíždí vstříc velké výzvě. Přijme ji Eva a jak ovlivní Beatin život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291449/panenka-jjD-291449.jpg 4.559
Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), TZ-one

Kniha Panenka

Lenka_S

Čekala jsem klasický román, ale dostala jsem vyprávění. V první části knihy jsem měla pocit, že čtu slohovou práci a přemýšlela o maximálně 2 hvězdičkách v hodnocení, ale pak se to rozběhlo. Životní příběh Evy, je plný lhostejnosti, potřebou absolutní kontroly nad jejím životem i neuvěřitelné nenávisti jejích blízkých. V podstatě se jí ani nedivím, že se v touze po normálním životě a seberealizaci dostala až na samé dno. Ono když konečně potkáte člověka, který vás bere takouvou jaká jste a ještě vás přesvědčuje, že dokážete víc, tak pro něj uděláte v podstatě cokoliv. Musím říct, že se mi kniha nakonec libila.

Petrushka31

Skvělá, čtivá, napínavá . . . doporučuji :)

Ouninka

Wow,wow,wow.....těžko nacházet slova, příběh který jsem hltala stránku po stránce. Neskutečně pěkně a svižně se kniha četla....příběh naprosto uvěřitelný, pokud mi bude někdo vyvracet, že paní spisovatelka není Beáta, nebudu chtít věřit....Eva mi přirostla k srdci, celé její vyprávění mi běželo před očima jako film. Moc se těším na druhý díl, který tu už mám nachystaný....jen si nechám dva tři dny tento děj plynout v hlavě a jdu na pokračování! Moc fandím paní spisovatelce, další, kterou si přidávám do svých oblíbených a budu její knihy vyhledávat :).

adriane9

Skvěle napsaný psycho román. Já jen hledím jak se spousta skvělých začínajících autorů někde zašije náhodně je objevím a vesměs pokaždý je to pecka. Naprosto strhující příběh Evy s kterou jsem se absolutně sžila, jakoby seděla zhmotněná vedle mě a bolestně líčila svůj životní příběh. Osobně si myslím, že drogová zavislost fyzická je sice strašná, ale ta psychická, kdy vám to doslova sežere duši, přesahuje absolutní možnost bytí. Ano, obojí si člověk zvolil sám. Ano, soudit můžeme všichni a všechny. Ale kdo se zajímá o příběh člověka co ho zlomili už jako dítě? Kdo se zeptá proč vlastně?
A ještě.. je hrozný když je pro vás chlap nadějí a zároveň totálním prokletím.
Skvělej knižní počin doporučuji a těším se na další knihu!

EnneP
10.03.2019

Hodně čtivá kniha a pár slov k ní najdete zde:

Bobina74
28.08.2018

Tak tohle by šlo. Nebudu z této knihy asi tolik odvařená jako ostatní, ale četla se vcelku dobře. První polovina výtečný, zbytek mně přišel už zbytečně zdlouhavý - přistihla jsem se, že přeskakuji a to u sebe nesnáším.
P.s. Hlubokou brázdu ve mně kniha nezanechala, ale fandím české autorce :-)

Henriette
22.03.2018

Skvěle napsaný psychologický román o ženě, která využila příležitosti, zamilovala se a podlehla klamu a drogám.

Danago
13.10.2017

Skvěle napsaná kniha velmi nabitá emocemi. Věděla jsem , že knížka má kladné ohlasy, ale tak silný příběh jsem nečekala. Novinářka Beata píše knihu o životním příběhu Evi, která již léta žije v sanatoriu zbavená svou rodinou svéprávnosti. Tento životní příběh čtenáře naprosto pohltí. Knížka má spád nemá žádná hluchá místa, čtenář vše prožívá s hlavní hrdinkou. Knížku jsem nemohla odložit. A určitě si co nejdříve přečtu volné pokračování Vina. Toto je opravdu špička v české literární tvorbě. Určitě doporučuji.

Terapie sdílením
Terapie sdílením