Panenka ekniha

Co všechno napadne stárnoucí, vyřízenou ženu ve chvíli, kdy je přesvědčena, že už dál nemůže, že právě dosáhla hranice toho, co se dá snést? Lituje, že neprožila život jinak, vzpomíná, bilancuje, omlouvá se v duchu všem, kterým ublížila bez možnosti nápravy?... Mladá žurnalistka Beata se po rozvodu nastěhuje zpět ke své matce a chce napsat svůj první literární počin. Vybere si k tomu skutečný příběh bývalé narkomanky Evy, která všemi opuštěná žije s duševní poruchou v sanatoriu zbavená svéprávnosti. Beata nedbá varování své matky, ani výhrůžek Eviny dcery Ester a odjíždí vstříc velké výzvě. Přijme ji Eva a jak ovlivní Beatin život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291449/panenka-jjD-291449.jpg 4.473

Panenka 1.

Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), TZ-one

Kniha Panenka

RADOST

Vyprávění o ženě, která měla smůlu? Která byla obětí? Která neuměla zvolit správnou cestu?
Ode všeho trochu. Ale jak mám určité výhrady ke knize samotné, tak i k ní. Byla vždycky ve vleku něčeho nebo někoho a o řešení se pokoušela až příliš pozdě, neadekvátně, nedostatečně nebo vůbec. Ano, takový je život. Nebývá lehký ani spravedlivý. Ale podle mě se s ním mohla popasovat lépe pokud by včas postřehla varovné signály a řešila je, nenechala se unášet.

Kočičáci
22.11.2020

Mladá žurnalistka Beáta se rozhodne sepsat životní příběh ženy, která díky závislosti na drogách skončila se zničeným zdravím v sanatoriu. Jenže nic v životě není jen černobílé a tak se Beáta pokouší postupně odkrýt všechny skryté vrstvy Evina příběhu a dozvědět se pravdu, co stálo za tím, že dala před životem s rodinou a dětmi přednost drogám.
Mám ráda psychologické romány a tato autorčina prvotina je na velmi dobré úrovni. Přečtu si i jeho volné pokračování Vina.

AlčaH
03.08.2020

Kniha Panenka ve mně zanechala hlubokou stopu. Jak moc se může změnit život jedné ženy, kterou nemilovali rodiče, byla v dětství zneužívaná a vzala si manipulativního žárlivce, ve chvíli, kdy potká svou životní lásku a kromě něj se zamiluje také do drog? Musím říct, že to bylo hodně silné, ale také depresivní, mnohdy jsem knihu musela na chvíli odložit a zpracovat všechen ten hnůj, který se na hlavní postavu Evu sesypal. Velice se mi líbil jazyk knihy, autorka si s volbou slov dle mého dala vážně záležet a kniha se tak četla velmi příjemně. Zvolený formát - vyprávění životního příběhu - mě ale v některých pasážích trošku nudil, proto dávám čtyři hvězdičky. :) Knihu bych ale určitě doporučila a to, jak tu již bylo několikrát řečeno, zejména těm, kteří se rádi hrabou v psychologii postav. :)

citronie
29.06.2020

Čekala jsem- po přečtení komentářů- super knihu.Za mě tedy ne. Přečetla jsem,ale nutila jsem se do toho. Pro mě takové nevyzrálé amatérské chaotické psaní. Mrzí mě to,těšila jsem se,ale bylo to fakt slabé.

Lenka_S
26.05.2020

Čekala jsem klasický román, ale dostala jsem vyprávění. V první části knihy jsem měla pocit, že čtu slohovou práci a přemýšlela o maximálně 2 hvězdičkách v hodnocení, ale pak se to rozběhlo. Životní příběh Evy, je plný lhostejnosti, potřebou absolutní kontroly nad jejím životem i neuvěřitelné nenávisti jejích blízkých. V podstatě se jí ani nedivím, že se v touze po normálním životě a seberealizaci dostala až na samé dno. Ono když konečně potkáte člověka, který vás bere takouvou jaká jste a ještě vás přesvědčuje, že dokážete víc, tak pro něj uděláte v podstatě cokoliv. Musím říct, že se mi kniha nakonec libila.

Petrushka31
28.03.2020

Skvělá, čtivá, napínavá . . . doporučuji :)

Ouninka
27.03.2020

Wow,wow,wow.....těžko nacházet slova, příběh který jsem hltala stránku po stránce. Neskutečně pěkně a svižně se kniha četla....příběh naprosto uvěřitelný, pokud mi bude někdo vyvracet, že paní spisovatelka není Beáta, nebudu chtít věřit....Eva mi přirostla k srdci, celé její vyprávění mi běželo před očima jako film. Moc se těším na druhý díl, který tu už mám nachystaný....jen si nechám dva tři dny tento děj plynout v hlavě a jdu na pokračování! Moc fandím paní spisovatelce, další, kterou si přidávám do svých oblíbených a budu její knihy vyhledávat :).

adriane9
24.02.2020

Skvěle napsaný psycho román. Já jen hledím jak se spousta skvělých začínajících autorů někde zašije náhodně je objevím a vesměs pokaždý je to pecka. Naprosto strhující příběh Evy s kterou jsem se absolutně sžila, jakoby seděla zhmotněná vedle mě a bolestně líčila svůj životní příběh. Osobně si myslím, že drogová zavislost fyzická je sice strašná, ale ta psychická, kdy vám to doslova sežere duši, přesahuje absolutní možnost bytí. Ano, obojí si člověk zvolil sám. Ano, soudit můžeme všichni a všechny. Ale kdo se zajímá o příběh člověka co ho zlomili už jako dítě? Kdo se zeptá proč vlastně?
A ještě.. je hrozný když je pro vás chlap nadějí a zároveň totálním prokletím.
Skvělej knižní počin doporučuji a těším se na další knihu!