Záhada zadního pokoje

Záhada zadního pokoje

Román o ženě, která odhaluje rodinné tajemství. Kristína prožila osobní tragédii a vzápětí další životní zklamání. Aby se vzpamatovala, utřídila si myšlenky a zjistila, zda muž, kterého miluje, je skutečně ten pravý, odjela na měsíc do domu svých prarodičů. Při jeho prohlídce objevila v jedné z místností, zadním pokoji, spoustu haraburdí, a tak se pustila do úklidu. Přitom našla deník, který si psala jedna z jejích tet, Judita, která zemřela ještě jako dítě. Jakmile se však o něm a o zadním pokoji zmínila komukoli z rodiny, všichni ji nabádali, aby místnost nechala být. Co se tam kdysi stalo? A jak to souvisí s Juditinou smrtí? Proč se všichni zadnímu pokoji vyhýbají a snaží se ji od dalšího pátrání odradit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179130/zahada-zadniho-pokoje-179130.jpg 4.259

Záhada zadnej izby (2008)

Vydáno:, Motto

Sofie75

Kniha se mi moc líbila. Autorka mě prostě nezklamala. Těším se na další knihu.

Danago

Kristína si prožila velkou osobní tragédii a po ní další životní zklamání. Proto se rozhodne strávit měsíc v malé vesničce v domě svých prarodičů utřídit si myšlenky. V zadním pokoji, který rodina odmítá používat najde deník, své tety Judity, která zemřela ještě jako dítě. O zadním pokoji její matka ani její tety nechtějí vůbec mluvit. Souvisí zadní pokoj s Juditinou smrtí?
Chytrý a lehký román pro ženy a při tom i napínavý. Knížka se mě moc líbila a konec mě hodně šokoval čekala jsem něco , ale toto ne.

Bobina74

Tak tohle opět klidně ano. Tato autorka mně zatím ještě nezklamala a doufám, že tomu tak bude i nadále. Všechny její knihy jsou napsány s tak neuvěřitelnou lehkostí až se z toho tají dech.
P.s. Boha jeho, kdo ji navrhuje tak strašné obálky jak ze 70. let?

Aleh

Byly jednou čtyři sestry.... a zadní pokoj jako němý svědek rodinného tajemství. Tajemství, které mělo zůstat už navždy hluboko uložené v mysli jen těch nejbližších členů rodiny. Do domu svých prarodičů přijíždí načerpat nové síly po těžkém životním období Kristýna, dcera jedné ze sester. A chtěla by se dozvědět, proč se ten zadní pokoj nepoužívá, proč je z něj jen skladiště starého harampádí a proč se o tom s ní nikdo nechce bavit? Kristýna v zadním pokoji najde starý deník jedné ze sester a události se pomalu dávají do pohybu. Tajemný příběh, s napětím čekáte, co se tehdy před lety vlastně událo. Čtivá kniha o jednom starém rodinném tajemství.

laura

Tenhle příběh mě hodně šokoval, i když jsem na ten šok byla připravená, protože jsem tak trošku tušila... Jenže i tak člověka zaskočí bída lidské bolesti, trápení a hlavně viny. Viny tak obrovské, že vám nedá spát, dusí vás, nutí vás vracet se do minulosti a hlavně vás rozežírá zaživa. Každý má ve svém svědomí nějakou tu vinu. Ať už menší či větší, je tam. A její stín na nás nikdy nepřestane padat, ať už chceme zapomenout nebo ne. Člověk chybuje, ale měl by si uvědomit, že některé chyby nejdou odčinit. Nikdy totiž nepřijde žádné "kdyby"... Čas nejde vrátit, nejde změnit to, co už se stalo... Záhada zadního pokoje je úchvatný příběh o jednom takovém "kdyby"... A i když vás bude bolet srdce, i když vám bude krvácet, stejně si ten příběh zamilujete jako já...

syskas

Nápad aj zápletka (tajomstvo 4 sestier) fajn. Ale neskutočne mi vadilo, ako to autorka naťahovala. Stále len náznaky a nič nevysvetlila. Prvá polovica knihy bola takáto - ako mizerná telenovela. Preto dávam menej hviezdičiek.

Januli
25.11.2017

Spokojenost, knížka se dobře četla, líbilo se mi prolínání přítomnosti s Kristyninou minulostí.

jana79
07.10.2017

Kniha se mi libila, byla prvni od této autorky a nezklamala mě. Líbí se mi styl psaní, příběh je velmi krásně napsán. Nechci prozrazovat celý příběh, ale líbí se mi, že je napsán ze života, protože stačí málo a vše může i obyčejná maličkost vést k nenapravitelným škodám. Doporučuji

lenkaabooks
21.07.2017

Ani nevím, kolik knih jsem od autorky už četla. Píše dobře a čtivě, tento příběh byl i s tajemstvím, kterému se rozhodne přijít na kloub Kristina, sama poznamenaná životní tragédií. Přesto dávám jen tři hvězdičky, nepřišlo mi to úplně dotažené do konce, nejasnosti zůstaly.

Šánka
12.05.2016

Moc pěkný, ale smutný příběh, který v sobě ukrývá několik desetiletí staré rodinné tajemství čtyř sester. Kniha se dobře čte, její příběh je napínavý a postupné rozkrývání celé záhady mě bavilo. Ráda si od této autorky ještě něco přečtu, sedla mi.

alnahu
22.03.2016

Krásný smutný příběh ve kterém Kristína rozplétá příběh své rodiny. Smutný ,tajemný příběh, dobře se četl.

prestiggio
02.01.2016

Kniha napisana putavo, zaujimavo. Bola som naozaj zvedava co je tou zahadou. Ale aj sa priznam ze niektore odseky som preskakovala. A taktiez mi tam chybalo ako vyriesila hrdinka isty problem vo svojom zivote.

Acquenta
22.02.2015

Skvělá knížka, zajímavý příběh

Petard
19.10.2014

Fajnová knížka, místy napínavá, líbila se mi

modranka
03.10.2014

Tento príbeh nie je taký chaotický ako tie predchádzajúce čo som čítala. Príbeh plynulo napreduje, autorka sa vracia iba do dávnych udalostí, ktoré odhaľuje cez spomienky starších obyvateľov. Preto sa mi javil denník dvanásťročnej Judity v texte dosť zbytočný, lebo to, čo by Judita určite zverila denníku, tam nebolo (asi preto, že autorka nechcela vopred prezradiť rodinné tajomstvo). Lenže to potom čitateľ vníma ako manipuláciu s dejom. Za zbytočný text som stiahla jednu hviezdičku, druhú za množstvo nudných a s dejom nijako nesúvisiacich dialógov.
SPOILER: Ak nechcete vedieť záver knihy, NEČÍTAJTE!!!!!
Tretiu hviezdičku som stiahla za úplnú hlúposť. V 60-tich rokoch minulého storočia, žiaden farár by neurobil to, že by presvedčil lekára, aby pri obesencovi napísal do papierov, že dieťa spadlo zo stromu. Farár by jednoducho neklamal a žiaden lekár by neriskoval kariéru. Najmä ak išlo o úmrtie 12- ročného dieťaťa. Okolo krku museli byť vidieť jasné známky povrazu. A nech som sa snažila akokoľvek, nedokázala som si predstaviť, ako sa môže dieťa obesiť na povraze, ktorý má uviazaný okolo tela, a obesí sa za krk. V ceste mal povraz predsa paže! Ktoré zároveň chránili hlavu, aby sa také niečo nestalo. Ale možno mám blbú predstavivosť

flycat
02.10.2014

Nic jsem nečekala a autorku jsem neznala,knížka se mi dostala do ruky náhodou a četla se velmi dobře,hezký smutný příběh ,historie jedné rodiny......

scharko
26.06.2014

Nic moc ,čekala jsem od té knihy víc.

sabca
22.06.2014

Zatím všechny knihy této autorky se mi moc líbily. Bylo do zajímavé od samého začátku až do konce. Stojí za přečtení.

bookcase
12.05.2014

Něco takového jsem si chtěla a potřebovala přečíst, bodlo to v pravou chvíli. Líbila se mi ta zápletka s pokojem a tajemným deníkem.

Aneleh
06.04.2014

Velmi čtivá, napínavá a zajímavá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Kristina postupně odkrývá tajemství své rodiny a přitom nachází svůj vlastní smysl života. Minulost se prolíná s budoucností, skvěle napsané.

Marcela1950
21.01.2014

Autorku jsem vůbec neznala,ale byla jsem velice spokojená s právě přečtenou knihou.Od samého počátku byla napínavá až do konečného rozuzlení záhady zadního pokoje.Jestli budu mít příležitost,tak si přečtu i další knihy od této autorky.

Daenerys
12.11.2013

Mám ráda knihy s tématikou rozplétání záhad a tajemství z minulosti, proto jsem sáhla po krátkém váhání po této knize - nevěděla jsem, co čekat, spisovatelka tu zatím není moc známá, není mnoho čtenářských recenzí... A nelituji. Velmi příjemné překvapení! Kniha je čtivá, napínavá od samého začátku, nemohla jsem se odtrhnout... celkově spokojenost. Určitě zkusím i Zapomeň na minulost.

adelinka
26.06.2013

kniha sa mi veľmi páčila, dej bol pútavý od samého začiatku.....Kristína životom sklamaná odchádza na vidiek do domu starých rodičov, aby začala znovu hľadať zmysel života......postupne v zadnej izbe objaví denník, kde postupne odhaľuje tajomstvá z maminho detstva.....záver knihy som čítala do noci (do rána).....zvedavosť ma premohla.....