Zápisky Georgie Nicolsonové

Zápisky Georgie Nicolsonové https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6629/zapisky-georgie-nicolsonove-6629.jpg 4 69 11

Souborné vydání deníkových záznamů Georgie Nicolsonové z pera britské spisovatelky Louise Rennisonové v sobě zahrnuje čtyři knížky vydané v edici Romana: On je fakt boží! (2001), To se mi snad zdá! (2002) Je to na draka (2003) Zmlkni, mozku! (2004). Co v zápiscích najdete? Především její úporný boj s beďary, velikým nosem, „hroznou“ ošklivostí a taky vám vylíčí všechny trable, které zažívá s malou sestřičkou Libby, nemožnými rodiči, kocourem Angusem, kamarádkami či sadistickými učiteli a spolužáky ve škole. Knížka, která rozhýbe bránice.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Confessions of Georgia Nicholson , 2003

vlkove
30.12.2021 4 z 5

Doma mám tuto knihu ale zde na DK jsem hodnotila všechny knih zvlášť, i když jsem je četla v tomto souboru, je to přehlednější. První tři díly dostaly 4 hvězdy, poslední čtvrtý díl mi přišel slabší, takže jsem dala 3 hvězdy. Je super, že kniha vyšla v takto souborném vydání, škoda jen, že ostatní díly se nedočkaly stejné pozornosti, úpravy a poslední dva díly série ani překladu. Díl sedm a osm, byl přeložen pouze do slovenského jazyka. Škoda.
Knihu i sérii určitě doporučuji a budu pokračovat ve čtení.
Pokud se Vám líbila tato kniha, doporučuji ke čtení i knihy Sesterstvo putovních kalhot a Princezniny deníky. Podle těchto knih byly natočeny i docela povedené vtipné náctileté filmy.

MagdalénaD
28.12.2018 5 z 5

Četla jsem poprvé, když mi bylo asi 13 a přišla mi skvěle vtipná. Stejný dojem jsem z ní měla i v 15. Znovu jsem ji četla zhruba někdy, když mi bylo 17 a stále byla tak skvělá jako dříve. Teď, ve 22 a půl letech, jsem si k ní sedla znovu a pořád to byl ten samý božžííí zážitek plný hezky ošklivého humoru. Velkej červenej zadek. Kalhotoví hadi. Cvaklos zubos. Pořád stejně dobrý! :-)

Blabla745
22.10.2018 5 z 5

skvělá zábavná a úžasná knížka

lenkaabooks
14.06.2017 4 z 5

Deníkové zápisky čtrnáctileté Georgie. Puberťačka s ujetým smyslem pro humor, který se setkává s nadšením u přátel, ale ne u učitelů a hlavně ne u školníka. Prožíváme její první líbací lásky, smějeme se kouskům malé sestřičky Liberty i kocoura Anguse.
Další pokračování číst už nebudu, ale pobavilo mě to.

KaNee
03.02.2017 5 z 5

Knihu jsem četla asi před třemi roky a hodně, opravdu hodně jsem se nasmála tak, jako u žádné jiné knihy. Mám chuť si knihu znovu přečíst. Určitě doporučuju.

papaja1288
01.09.2016 5 z 5

Zábavná kniha. Vyplatí se koupit set všech 4 knih v 1 (v této) než je kupovat po jednom :)

spicakok
06.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka:) odpočinková, vtipná a nejen pro puberťáky:)

ylena.k
05.11.2014 5 z 5

:D kniha pro lepší náladu

novakovaterka22
02.07.2014

Zajímá Vás recenze na knížku zde si jí můžete přečíst http://supercoolstory22.blogspot.cz/

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Pohodová knížka, i když ne ta, kterou bych si přečetla podruhé...

dennie3
15.04.2012 5 z 5

Série Zápisky Georgie Nicolsonové je tvořena šesti (z toho jsou čtyři v téhle) humornými knihami plnými zábavy a dokonalého zážitku ze čtení. Knihy jsou tvořeny formou deníku z pera Georgie Nicolsonové, poněkud trhlejší dívky. Možná proto mě to tak bere. Já sama jsem tak trochu jako ona.
Musím říct, že Zápisky G.N. se umístily na třetím místě v žebříčku mých oblíbených knih, hned za Harrym Potterem a Akademií Evernight.

anglická literatura pro mládež deníkové záznamy puberťáci

Louise Rennison
anglická, 1951 - 2016
2001  76%On je fakt boží
2007  89%Zápisky Georgie Nicolsonové
2003  75%Je to na draka
2002  74%To se mi snad zdá!
2008  77%... a pak se mi to vymklo z rukou

Kniha Zápisky Georgie Nicolsonové je v