Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Co kniha, která se mi v poslední době dostane do ruky,to silný příběh. U této tomu nebylo jinak. Podmanivá, smutná, krásná, čtivá a hlavně neodložitelná.

03.04.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Detektivka mě bavila, od půlky dokonce hodně. Prvni půlka trošku zdlouhavější,ale hlavní vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, což je pro mě nejdůležitější.

28.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Moje první kniha od autorky. Docela těžké téma, ale příběh psán hodně poutavě. Nejvíc mě zaujala lidskost hlavní postavy. Určitě si od Petry Dvořákové přečtu i další knížky.

21.03.2023 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Krásný příběh. Trošku bych ho ale urychlila, aby měl děj větší spád,ale to byl jen můj problém.

18.03.2023 5 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Zajímavý, napínavý a čtivý příběh. Kniha se mi opravdu líbila.

12.03.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Velmi zajímavý a silný příběh z období 2. svět.války, který na mě hodně zapůsobil.

04.03.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Až na konci této knihy jsem pochopila, proč je vypravěčka příběhu neznámá. Příběh je věnován jen jediné osůbce, Stanislawě, která přivedla na svět mnoho novorozenců v nelidských podmínkách pro život. Při čtení jsem si musela opět vyhledat tváře doktora Mengeleho a velitelky ženského tábora Marie Mandelové, kteří páchali s radostí ve tváři ty nejhorší zvěrstva, jaké kdy může člověk člověku provádět. Díky trošku chaotickému přeskakování postav, se knížka hůř četla,ale alespoň se mě tento příběh nedotkl tak moc,jako třeba Cilčina cesta nebo Mengeleho děvče. Určitě ale stojí za přečtení.

27.02.2023 4 z 5

Krásná knížka! Opět jsem vděčná Čtenářské výzvě, protože samotnou by mě nenapadlo sáhnout po historické literatuře . Už se těším na příběh další kralovny, který si určitě přečtu.

20.02.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jsem nadšená. Knížka se mi moc líbila a určitě nezůstanu u prvního dílu série. Četla se sama a strašně mě bavila.

01.02.2023 5 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Přečteno díky Čtenářské výzvě. Příběh nenáročný, čtivý,ale nijak zvlášť zajímavý. Zlodějka knih to prostě není.

01.02.2023 3 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Moje první knížka od této spisovatelky a určitě ne poslední. Napínavá a čtivá od začátku do konce. Ze zvráceného chování vraha i ze samotného popisu jeho zevnějšku se mi dělalo zle, takže to není určeno pro slabší povahy. Londýnský kriminalistka Baarda a přizvaná forenzní psycholožka Connie mně byli od začátku sympatičtí, což je pro mě u detektivek hodně důležité, takže rozhodně knížku doporučuji.

28.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hodně zajímavý příběh. Kdo ví, jestli se člověku, který se rozhodne žít po pokusu o sebevraždu, otevře taky nějaká taková knihovna a přehrávají se mu různé životy, které by mohl prožít a pro který mu stojí za to ho žít. Knížku doporučuji.

15.01.2023 5 z 5

Knížka mě pobavila. Četla se mi dobře, lehce, často jsem se musela smála nahlas. Správně praštěný příběh. Určitě si přečtu i druhý díl.

10.01.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Skvělá oddechovka mezi detektivkami. Nemám co vytknout, protože mám Bryndzu ráda a jeho styl psaní mi sedí.

02.01.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Naprosto skvělá knížka. Zajímavá, originální a napínavá. Skoro jsem ji nechtěla dočíst do konce, protože jsem věděla, že konec nebude zalitý sluncem a láskou, jak bych si přála. Ale i tak, nejsem jak vidím sama, se nemůžu dočkat, až vyjde další kniha této série.

21.12.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Tak to byla síla. Styl psaní podobný jako u Bryndzy, děj napínavý až do konce, prostě doporučuji. Už se těším na další díly.

11.12.2022 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Nebýt čtenářské výzvy, přiznám se, nesáhla bych po této knížce. Proto, díky za tyto čtenářské výzvy! Příběhy silné a otřesné,které si sotva umíme představit. Jen jsem měla problém se stylem psaní,ale to byl čistě můj problém.

01.12.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na tuto knížku jsem byla zvědavá, protože jsem o ní hodně slyšela,ale nějak mě moc nenadchla. Díky promyšlenému únosu vlastního miminka, se mi to nečetlo vůbec dobře a musím říct, že jsem četla daleko lepší detektivky.

25.11.2022 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Knížka se mi moc líbila. Ikdyž fantasy moc nečtu, těším se na další díl.

22.11.2022 4 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Ikdyž mám ráda trošku akčnější příběhy, knížka se četla dobře. Ranč u dědečka se mi líbil víc. Jinak pohodové čtení.

13.11.2022 4 z 5