Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Podobných příběhů jsem už pár přečetla. Velmi čtivá knížka, ikdyž shrnutá nějak povrchově. Bavila mě více první půlka knihy.

24.04.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Všechny předcházející komentáře k této knížce jsou pro mě jakýmsi shrnutím,co bych chtěla napsala sama. Silný a nezapomenutelný příběh, který si zaslouží všechny hvězdičky od všech čtenářů.

21.04.2024 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Drsný, přitom křehký příběh dvou nešťastných žen. Zajímavé téma, které určitě stojí za přečtení.

19.04.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

(SPOILER) Těšila jsem se na další příběh s Josie a Noahem a opět jsem byla napnutá od začátku do konce. Nicméně se mi zdála zápletka zbytečně překombinovaná a v podezřelých osobách jsem už ztrácela přehled. Proto o jednu hvězdičku méně.

10.04.2024 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Opět strhující a čtivý příběh. Linka s čarodějnicemi mě bavila už méně, nicméně se na další díl této úžasné série moc těším a věřím, dle vysokého hodnocení, že opět nebudu zklamaná.

01.04.2024 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Vychutnala jsem si každou stránku. Skvělá knížka, jdu hned na další díl.

21.03.2024 5 z 5

Reflexní terapie jako samopomoc Reflexní terapie jako samopomoc Radka Dvořáková

K paní Radce jsem měla tu čest zajít na reflexní terapii. Jelikož mě to nadchlo, musela jsem si od ní přečíst tuto knížku. Útlá,ale hezky přehledná.

18.02.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Jsem opět spokojená. Tato série mě neskutečně baví.

13.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Z tohoto příběhu mi nezůstal žádný hezký pocit. Tady snad ani nelze chválit kvalitu knihy, ikdyž čtivé, když ji zastiňuje tak nelidský osud patřící malé holčičce. Opravdu nelehké čtení.

06.02.2024 5 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Když jsem četla níže napsané komentáře o knize, musím dát skoro všem za pravdu. Půjčila jsem si ji v knihovně náhodou dle obalu, který mě zaujal a chtěla jsem se něco dozvědět z historie vandrovních apatykářů. Ale obsahem to odpovídalo spíše pohádce,kde dobro zvítězí nad zlem. Druhý díl už číst nemusím.

04.02.2024 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc hezký a dojemný příběh. Z počátku jsem se nemohla do knížky začíst, ale s každou další stránkou mi byl Ove čím dál víc milejší a zábavnější. Určitě stojí za to si knížku přečíst.

23.01.2024 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Pohodové čtení vhodné na dovolenou. Pro mě zbytečně zdlouhavý, ale jinak milý, romantický příběh z Itálie.

12.01.2024 4 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Kdybych věděla předem o čem bude děj této knížky, asi bych se do ní nepustila. Po přečtení jsem ale ráda, že jsem jí dala šanci, ikdyž mě od půlky bavila méně. Dovedla bych si představit zůstat s hlavní hrdinkou na Galapágách ,kde by se mi samotné moc líbilo.

26.12.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

V této sérii je díl od dílu lepší a lepší. Naprosto skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

05.12.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Opět jsem naprosto spokojená. Děj měl správný spád a napětí. Hlavní vyšetřovatelka Josie mi je moc sympatická a tím, že autorka myslí na vývoj jejího nelehkého osobní života, je mi celá detektivka bližší a těším se na její pokračování.

27.11.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Jsem nadšená. První díl je jako úvod do celé série naprosto úžasný. Jelikož jsem před tímto dílem přečetla dva různé následující díly této série , byla jsem hodně překvapená, jak se průběžně vyvíjela postava Josie. Teď už to vezmu pěkně popořadě a jdu na druhý díl.

17.11.2023 5 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Moc laskavý , i když smutný příběh z období druhé světové války, vyprávěný malým chlapcem. Přečetla jsem už pár knížek právě z tohoto válečného období a i když se mi leckdy čtou těžce, vždycky mě překvapí a dojme další neobyčejný příběh.

09.11.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Fantasy zřejmě přicházím díky Geraltovi na chuť. Příjemné, čtivé, pohádkové. Myslím, že jsem neskončila u prvního dílu.

03.11.2023 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Knížku jsem si přečetla opět díky Čtenářské výzvě. Docela takový zajímavý oříšek to byl. Zajímavá a čtivá,to rozhodně byla, ale těžká taky,tedy aspoň pro mě. Ale jelikož jsem film neviděla,mohla jsem dát volno své fantazii.

25.10.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Zatím druhá knížka od autorky a jsem opět nadšená. To je sice poprvé,co nečtu sérii od prvního dílu,ale ničemu to nevadí a těším se na další.

02.10.2023 5 z 5