Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc pěkná, čtivá, ale taky smutná kniha.

30.04.2022 5 z 5

Přijde mi pomalu nepatřičné,abych hodnotila takovou historicky cennou knihu. O Životicích jsem doposud nic nevěděla a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Doporučuji ji každému, kdo se chce dozvědět více o naší historii méně známých skutečností.

22.04.2022 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Přečteno v rámci čtenářské výzvy,ale později i osobní. Chtěla jsem ji několikrát vrátit nedočtenou,ale pořád jsem ji dávala šanci. Příběh samotný a rasová problematika si určitě zaslouží lepší recenze než ode mě a určitě to tak i bude. Já ji četla dlouho a nějak mě nenadchla.

18.04.2022 2 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Neznám nikoho v mém okolí, kdo by neměl v životě nějaké starosti nebo problémy. Když je lidé mají s kým sdílet, hned se na světě líp žije. Příběh laskavý, romantický i smutný, určitě stojí k zamyšlení . Zatím třetí přečtená kniha od Sparkse a opět mě bavila.

07.04.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jednoduše ale poutavě napsaný příběh chudých rodin horníků z oblasti Karviné z doby před a v průběhu první světové války. O životě ze samot v horách, z Valašska, z Hrozenkova, z Valašského Meziříčí, jsem už pár knížek přečetla, ale z prostředí Karviné ještě žádnou, což bylo pro mě o to zajímavější. Jen konec mi přišel víc politický ,rychle shrnutý. Přesto ji
všem doporučuji.

01.04.2022 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Krátký,ale velmi silný příběh... Někdy není třeba zbytečných kapitol a slov.

20.03.2022 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Jako dítě jsem moc nečetla,ale Robinsona jsem měla moc ráda a s radostí jsem po něm sáhla i teď..

20.03.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Opět skvělá kniha. Trošku méně akční než předchozí knihy v této sérii,ale Kim a její tým opět nezklamali a dějová linka s Pennem příjemně oživila spíše psychologickou tématiku geniálních dětí. Krátké kapitoly zaručují, že se neztracíte v ději, i když u této spisovatelky se to stát snad ani nemůže. Celá série se mi moc líbila a těším se na další knihy od této paní spisovatelky.

12.03.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Napínavý příběh, kde nechybělo násilí, vulgarismy, živočišný sex a až příliš dokonalá pomsta.
Knížka mě začala bavit až od druhé půlky. Za mě ani nemusela být tak dlouhá. Po dalším pokračování asi nesáhnu.

02.03.2022 3 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Velmi pěkný a laskavý příběh. U čtení mi chybělo už jen léto, voda a sluníčko. Příjemná oddechovka.

23.02.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá tím, že mi bude příběh tak mladých lidí blízký. Postupně mě ale knížka dostala a i když mi přišlo téma vyloženě nepravděpodobné a po každém ročním setkání Bena a Fallon jsem byla rozhozená, nemohla jsem knížku odložit. Každá knížka od Colleen je úplně jiná, originální a čtivá a 9. listopad patří mezi ně.

20.02.2022 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Dvakrát jsem ji měla v ruce a zase odložila kvůli jiné knížce. Nakonec jsem ji zkusila přečíst a bavila mě. Nic velkého jsem od ní ani nečekala a o to víc jsem se zasmála. Prostě bláznivá oddychovka ke kávě nebo ke dvojce červeného.

15.02.2022 3 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Knížka drsná, dojemná, nešlo od ní odejít. Člověk si po přečtení váží všeho,co má. Měl by si jí přečíst každý.

11.02.2022 5 z 5