Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Duna Duna Frank Herbert

Knížku jsem si přečetla opět díky Čtenářské výzvě. Docela takový zajímavý oříšek to byl. Zajímavá a čtivá,to rozhodně byla, ale těžká taky,tedy aspoň pro mě. Ale jelikož jsem film neviděla,mohla jsem dát volno své fantazii.

25.10.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Zatím druhá knížka od autorky a jsem opět nadšená. To je sice poprvé,co nečtu sérii od prvního dílu,ale ničemu to nevadí a těším se na další.

02.10.2023 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Příjemné čtení, ideální na letní dovolenou. Krásné prostředí, pevné rodinné vazby a přátelství,stará láska a šťastný konec pro více sympatických postav...,to už stojí za to si knížku přečíst.

24.09.2023 4 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Smutné i působivé. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy

14.09.2023 4 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Tato knížka se mi dostala do rukou díky Čtenářské výzvě. Není to můj šálek kávy se přiznám, nicméně se četla dobře a dostat se na chvíli do jiného světa bylo zajímavé. Další dva díly ale číst nebudu,snad mi to čtenářky Jane Austenové odpustí.

12.09.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tato knížka se mi dostala do rukou zcela náhodou. Zajímavé čtení, nelehké osudy, děj místy napínavý ,různě propletený,no jako oddychovka mě to tedy nepřišlo .

03.09.2023 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Knížka se mi líbila moc, i když mi přijde úsměvné, když mám doma přibližně staré děti jako hlavní hrdinové a pomalu hltám každou stránku o jejích milostném životě. Ale témata vážná a moudrost těchto studentů mě dojala, takže jsem rozhodlá si přečíst celou sérii.

29.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Za mě nejlepší ze všech tří dílů. Napínavé, poutavé čtení,jen nějak nemůžu uvěřit, že by to měl být konec série. Mezi Laurou a Adamem se to začalo zase hezky vyvíjet,tak si myslím, že na dalších pár dílů by mohlo být o čem psát. V každém případě se moc těším na další knihu od autorky, protože mi její styl psaní líbí.

24.08.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Ráda jsem si knížku po dlouhé době zase přečetla. Tento první díl se mi pořád líbí ze všech nejvíc. Vyloženě letní oddechovka .

22.08.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další naprosto skvělá knížka od Roberta Bryndzy. Nechávala jsem si ji jako bonbonek na dovolenou a nezklamala mě. Vřele doporučuji.

05.08.2023 5 z 5

Mařka Mařka Adéla Marie Jirků

Moc hezký a milý příběh, ostatně jako sama autorka. Předchozí komentáře jsou natolik výstižné , že není třeba nic dodávat. Miluji knížky z mého rodného prostředí, zvlášť, když se příběh odehrával nějaký ten kopec ode mě. Knihu vřele doporučuji.

26.07.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Moje první knížka od autorky. Dostala se ke mně náhodou a musím říct, že se mi moc líbila. Ráda si přečtu celou sérii.

16.07.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Colleen Hooverová mě opět nezklamala. Opět další krásná knížka, která mě bavila.

20.06.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Do půlky se mi děj zdál zbytečně zdlouhavý,ale od druhé poloviny nabral spád a bavil mě. Hlavní vyšetřovatelé Laura a Adam mi přišli sympatičtí, i když spolu měli nedořešený a komplikovaný vztah. Určitě si přečtu i třetí knížku z této série.

11.06.2023 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Hodnotím ji jako takový bonbónek do vlaku nebo prostě milou oddechovku.

11.05.2023 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knížka se mi dostala do rukou náhodou jako povinná četba dcery . Klasika, která neurazí, nenadchne,ale nyní přečteno zcela dobrovolně a s radostí.

06.05.2023 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kdybych mohla dát této knížce 10 hvězdiček,tak to ráda udělám. Tento tragický příběh vám naleze pod kůži a jen tak se ho nezbavíte.

04.05.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Krásný příběh, stojí za to román přečíst. Místy trošku nepřehledný, místy napínavý, zamotaný,konec překvapivý,ale celek působivý.

02.05.2023 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Hodně zajímavá knížka. Začátek mě moc neoslovil, ale pak mě příběh zaujal a nepustil. Kniha určitě stojí za přečtení.

12.04.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh,kde doktor Hynek prochází krizí středního věku zatíženou závislostí na alkoholu. Byl mi ale přesto sympatický, protože v jádru mi připadal poctivý a nezkažený dobrák. Knížka se četla velmi dobře, i když na takové téma by stačila i poloviční. Zahrada,kterou jsem četla jako první,mi přišla více zajímavější.

11.04.2023 4 z 5