Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Moc hezká knížka, četla se sama. Myslím si, že příběh Julky musí oslovit každou ženu, jako i mě, a proto knížku doporučuji.

04.11.2022 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Krásná knížka. Četla jsem i Tatéra,ale Cilčin příběh mi přišel daleko více otřesný a smutný. Vřele doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Hodně zajímavá knížka. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala díky Čtenářské výzvě a nelituji. Četla se mi dobře a určitě si od autorky ještě něco přečtu.

18.10.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Náročná kniha,ale jsem ráda, že jsem ji přečetla. Některé části se četly samy, jiné zase hůře,ale bez nich by příběh nebyl celistvý. Zůstala ve mě akorát hořkost z lidí schovávajících se za moc komunistického státu.

09.10.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Psáno velmi jednoduše, ale čtivě.

07.10.2022 4 z 5

Dedička Dedička Gabrielle Bernátová

Příběh, který ve mně nezanechal žádný dojem. Prostě rychle přečteno,rychle zapomenuto.

25.09.2022 3 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Moc pěkný a dojemný příběh. Vzájemná láska tu zachraňuje a uzdravuje nemocné a zlomené duše hlavních hrdinů. Doporučuji.

25.09.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příjemné , nenáročné čtení s pohádkovým koncem. Kavárna v Kodani se mi líbila o trošku víc, ale i tak stojí za přečtení.

09.09.2022 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Příběh trošku překombinovaný, pohádkový, ale nedá se říct, že mě nebavil. Do půlky se mi knížka líbila hodně,ale pak jsem byla spíš zklamaná, jak se děj vyvíjel dál.

31.08.2022 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první knížka od této autorky. Přečteno v rámci čtenářské výzvy a jsem ráda, že to byla právě Agatha Christie. Do samotného konce jsem netušila,kdo je skutečný vrah. Kriminálky mám hodně ráda,ale z nynější doby jsou mi přece jen trochu bližší. I tak vřele doporučuji.

29.08.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Jedním slovem "krásná". Knížka se mi líbila moc. Nechyběla v ní tragédie,smutek,smrt, napětí, strach a vůle o přežití , ale i láska, něha, lidská pokora a touha pomoci druhému člověku.

21.08.2022 5 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Vyloženě oddechovka. Hlavní hrdinka je totální třeštitrdlo a vlastně skoro nikdo se nechová úplně normálně. Na začátku jsem se trošku zarazila, jestli vůbec knížku číst, ale nakonec se mi četla dobře a nelituji.

15.08.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka se mi velmi líbila. Je psaná čtivě, postavy jsem si hned oblíbila a určitě si od autorky brzy zase něco přečtu . Příjemná oddychovka na dovolenou.

06.08.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

I když předešlé komentáře nejsou příliš přívětivé, já musím říct, že jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a byla úžasná. Opět mě Colleen nezklamala.

05.07.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Tak to byla síla. Myslela jsem, že se nic nevyrovná knize Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové, ale teď už to říct nemůžu. Krásný a smutný příběh z prostředí určeného k likvidaci lidí, který jen tak z hlavy nějakou dobu nedostanu. Vřele doporučuji !!!

21.06.2022 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Vtipné, oddechové čtení, přečteno v rámci čtenářské výzvy.

08.06.2022 3 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Kniha se četla svižně, do půlky mi přišla spíš jako romantická pohodovka a pak následoval chaos v událostech i psychice Rachel i syna. Konec byl zase překvapivě pokojný. Mrazivý thriller to úplně není.

05.06.2022 3 z 5

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Příběh trochu rozvláčný, moc na mě nezapůsobil. Po knížkách z období válek se není ale čemu divit. Opravdu hodně americké, Maddy s Emmou mi přišly sympatické,ale až po nehodě. Před nehodou mě rodinka příliš nebavila.

28.05.2022 3 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Druhý díl se mi opět líbil. Věděla jsem, do čeho jdu a na pobavení a odpočinutí od vážných témat je příběh jak dělaný. Uvažovala jsem, jak by vypadalo vyprávění bez všech vulgarismů, kterých je tu plno,ale právě ony přeměnily docela obyčejný příběh mladé herečky a matky za vtipnější a čtivější.

10.05.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Trošku neuvěřitelný námět se šíleným koncem. Nešlo nepřečíst na jeden zátah.

04.05.2022 4 z 5