Cukr a sůl

Cukr a sůl https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5158/bmid_cukr-a-sul-mG5-5158.jpg 4 215 56

Doposud idylické manželství Luboše a Nory zaznamenává trhliny. Dcery Dominika a Veronika jsou ve věku, kdy už nepotřebují chůvu a Nora se chce začít realizovat ve své profesi. Její manžel je však zásadně proti. Nora si přesto potají doplňuje potřebné vzdělání a když jednoho dne Lubošovi oznámí, že získala místo manažerky, jejich vztah se ocitá na počátku konce... Další přesvědčivý a citlivě vyprávěný příběh autorky úspěšných románů. Název knihy je více než výstižný.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Cukor a soľ , 2004

Lenka541
13.11.2022 4 z 5

Ikdyž mám ráda trošku akčnější příběhy, knížka se četla dobře. Ranč u dědečka se mi líbil víc. Jinak pohodové čtení.

Amifa
09.09.2021 5 z 5

Čtivá kniha, která nám ukazuje jak málo stačí k rozbití fungujícího vztahu, kde se dva velmi milují. A přitom by stačilo víc komunikovat a problém probrat, ale musí mít "uši a oči otevřené" obě strany.

Zlatinka.Emilly
24.02.2021 5 z 5

Od první stránky se čte kniha dobře, jak jinak než že zase rodinný příběh, který skončí happy endem. Myslím, že rozvod byl zcela zbytečný, dalo se komunikovat a ne hned prorážet zeď hlavou. Trucovitost se ani jednomu z páru nevyplatila. Jejich dosud čisté manželství bylo poskvrněno, nic se nedá vrátit zpátky. Zalíbila se mi v závěru tato moudrost: "rozlišili pozlátko od skutečného zlata. Nejcennější a nejvzácnější kousky jsou v srdci ... a s těmi se neobchoduje".

Aleh
19.09.2020 3 z 5

Idylické manželství, které po letech soužití dospěje k zásadnímu a nevyhnutelnému bodu zlomu. Otázkou zůstává, komu rozvod Nory a Luboše pomůže.... Chybí mezi nimi dostatek komunikace a vzájemné tolerance, která je tak velmi důležitá. Nora dosáhla toho, co si kdysi vysnila, ale nemá to zadarmo. A nikdo si zpočátku ani nevšimne, že o nápravu všeho, co se sesypalo jako domeček z karet se snaží jedna z dcer. Vše má svůj rub a líc. Název knihy je více než výstižný. Čtení pro ženy.

DAGISIKI
12.09.2020 2 z 5

Kniha mě tak trochu zklamala,hlavní hrdinka celou dobu neví co chce,chtěla pracovat,pracuje,ale teď nemá na nic čas,chtěla se rozvést,ale manžela i po rozvodu stejně miluje..celý příběh utahaný,sice ze života,ale mě to nenadchlo.

jankasvanka
27.08.2020 3 z 5

Opět životní příběh který nezklame . Odpočinková četba, četla sem lepší knihy od této spisovatelky

ještěrka38
14.08.2020 3 z 5

Trošku sladké na můj v kus. V životě se toto stává asi málokdy. Ale jako odpočinková četba, proč ne.. :-).

Beruska18
26.07.2020 3 z 5

Takový příběh ze života, kdy selhání komunikace a respektu mezi manželi vede k rozpadu jejich vztahu a ke komplikacím v životě dětí i širší rodiny.

Han-nah
01.06.2020 3 z 5

Kniha o tom, jak to v životě většiny žen chodí. Dospělé dítě, manžel , rodina, práce, vztahy, kamarádka a otázka, že život utíká příliš rychle a co ji ještě čeká ?????

Špekyn
22.04.2020 odpad!

Takhle tohle opravdu není šálek mého čaje. V knize se absolutně nic neděje, hlavní hrdinka neví, co chce, popisy jsou nudné, bez šťávy...

olma
25.01.2020 5 z 5

Opět moc pěkná kniha.

zdenaR
05.01.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, je to klasická oddechovka.
Trochu červená knihovna.

Ála41
01.09.2019 1 z 5

Ani nevím, co k té knize napsat, nebyla špatná, ale ani dobrá, zkrátka nijaka. Pro mě docela nuda a místy až směšné...

Simi129
25.08.2019 3 z 5

Oddechové čtení. Ze života. Četlo se dobře.

medlovice
19.07.2019 2 z 5

Láska a manželství a děti, to je ten cukr. Pak přijdou hádky, nuda a slzy a to je sůl. Luboš chce mít domáci putičku, ale Nora chce mezi lidi, chce něco dokázat. Rozvést se je tak snadné, ale zjistit, komu kdo ubližuje je těžké. Kniha byla dost nudná.

JancaMia
11.07.2019 3 z 5

autorka má lepší knížky .. nenadchlo, neurazilo ..

kilometr
15.02.2019 1 z 5

Uff....chápu že je tato kniha psaná hlavně pro ženy,ale příběh Nory a její citové pohnutí,mi bylo většinou spíše k smíchu.A nejvíc mě dojalo,že autorka má za sebou 10 velmi úspěšných románů a tvoří už 25 let.Ta jedna hvězda je za Richarda Müllera a za další zářez do letošní výzvy.20%.

MiliKry
22.09.2018 3 z 5

Jednoduchý příběh s trošku smutným, ale zároveň dobrym koncem, nenadchne ani neurazí, přečteno velmi rychle.

marketa9252
15.09.2018 5 z 5

Opravdu pravý název pro tuto knihu. Četla se dobře.

hrosulik
31.08.2018 5 z 5

Další super knížka od PANÍ SPISOVATELKY.