Lenka2533 Lenka2533 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

WOW! Tak tohle bylo obrovské překvapení!
Jsem hodně vděčná své tetě, protože mi tuto knížku půjčila, i když jsem ji nikdy číst nechtěla. Protože když jsem si četla anotaci, bylo tam téma smrt v rodině a já nerada čtu těžká témata v knihách. Vlastně pořádně nevím proč, ale vždycky mě to odradilo. Takže jsem neskutečně šťastná, že se ke mně knížka dostala.
Slyšela jsem na to pěkné ohlasy a četla jsem nadšené recenze, ale i tak jsem nečekala nic moc velkého. Ale opak byl pravdou. Naprosto mě to dostalo!
Během čtení se u mě vystřídalo tolik emocí, že to do teď nechápu. Lítost, smutek, strach, hněv, radost...
Hlavní hrdinové mi sedli. Strašně se mi líbilo jejich dopisování. Užívala jsem si každou vteřinu s nimi. Declana i Juliet mi bylo strašně líto :( Některé postavy mě někdy opravdu štvaly. A to nemyslím jako chybu knihy, ale to, že to byli záporáci :D U jedné scény, jsem se přistihla, že nedýchám a zrychleně mi tlouklo srdce. Což jsem opravdu nečekala :D To se mi u knížek běžně neděje.
Moc se mi líbilo, že se tam celou dobu něco dělo. Pořád nějaká akce a zvraty. Některé zvraty jsem ani nečekala. A dost mě šokovaly. Opravdu jsem se u toho nenudila. Děj je fakt povedený.
Četlo se mi to neskutečně dobře. Styl psaní mi krásně sedl a četlo se to zkrátka samo. Má to krátké kapitoly, takže to utíká rychle.
Je to krásný, srdceryvný, bolestivý, citlivý a dojemný příběh. Doslova mě emočně rozdrtil. A určitě mi změnil pohled na svět.
Je to pro mě jedno z největších překvapení za tento rok. A opravdu nelituju, ba naopak jsem straně šťastná, že se ke mně tato knížka dostala, a že jsem si ji mohla přečíst. A dokonce se dostala i do nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Prostě pecka! Rozhodně doporučuju!! Bez váhání dávám 5 hvězdiček! Rozhodně si chci někdy přečíst i druhý díl.

12.08.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

V tomto se musí poznat snad každý knihomol :D Opravdu je to jako kdyby mi někdo četl myšlenky, nebo mě pozoroval v nějakých situacích. Některé věci mě dokonce překvapily, protože jsem si myslela, že je dělám jen já a jsem blázen :D
Je to miloučké, úsměvné a moc hezky zpracované. Kresba se mi moc líbila.
Myslím si, že každý knihomol by si to měl aspoň prolistovat, protože to je zkrátka o nás :)

26.09.2022 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Čteno podruhé

Poprvé jsem Krysaře četla před dvěma lety a pamatuju si, že se mi to nečetlo moc dobře. Příběh jako takový mě bavil, ale ten zastaralý styl psaní mi dělal trochu problém. Dala jsem tomu myslím 3,5 hvězdičky. Teď, po druhém dočtení, které jsem uskutečnila na základě viděného muzikálu, vůbec nechápu, jak jsem to mohla udělat. Musím své hodnocení pozměnit. Toto dílo si stoprocentně zaslouží pět hvězd.
Také mám pocit, že jsem k tomu za ty dva uplynulé roky jaksi "dospěla", protože to ve mně zanechalo daleko víc emocí a víc jsem se nad tím zamyslela. Konečně jsem pochopila myšlenku díla.
Zatím je to jedna z mých nejoblíbenějších knih z maturitní četby. A mám pocit, že to se to jen tak nezmění :D Krysař je pecka!

22.10.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Naprosto krásná knížka o psí lásce a věrnosti. Rozhodně doporučuju všem! Příběh je opravdu úžasný, silný, dojemný... Prostě nádherný! Fakt si to přečtěte. Je fakt příšerný, jak se někteří lidé dokáží chovat ke zvířatům :(

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

O tomto příběhu jsem slyšela už na základní škole, ale dostala jsem se k němu až teď.
Trochu jsem se toho bála, protože jsem nikdy nečetla tak vážné téma. Ale bylo to boží!
Postavy jsem měla moc ráda, takže to bylo bolestivé. Na konci jsem ale nebrečela. Nevím proč. A to jsem docela citlivka. Byla jsem fakt smutná a zlomená, jenže slzy se neobjevily.
Styl psaní byl také fajn. Není to úplně typický styl, ale mně se to četlo dobře.
Děj byl zajímavý. Celkově životy hlavních postav takové byly.
Příběh byl silný, smutný, bolestivý a dojemný. Moc jsem si ho užila a zůstane mi v mysli ještě dlouho. Ráda bych se podívala i na film.

5/5 ⭐

11.11.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Pan Čapek byl výborný spisovatel, měl obrovský talent. Toto dílo to opět dokazuje.
Přečetla jsem to rychle a fakt mě to bavilo. Jedna z nejlepších divadelních her, které jsem kdy četla. Ne-li nejlepší. Naprosto doporučuji.
Pořád nedokážu pochopit, jak autor mohl tak dobře vystihnout budoucnost. Neskutečné dílo. Jsem hrdá, že jsme měli tak geniálního spisovatele, jako byl Karel Čapek.

02.04.2023 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Mamka Verna v dětství milovala, takže jsem se inspirovala a rozhodla jsem se přečíst si to :D A byla jsem překvapená, protože se to četlo dobře a rychle.
Styl psaní mi vcelku sedl. Příběh mě i bavil, takže hodnotím kladně. Myslím, že na maturitní četbu je to dobrá volba.

18.10.2022 5 z 5

My My Elle Kennedy

Wow! Kniha On byla dokonalá, ale druhý díl My byla úplně stejná pecka. Fakt to miluju! Jestli někdo váháte, tak se do ní rozhodně pusťte! Nemohla jsem jí odložit :D Klobouk dolů a moc děkuji autorkám, že napsaly tyto dokonalé knihy :)

On On Elle Kennedy

Kniha On mě naprosto dostala! Absolutně nechápu, jak tohle mohly autorky napsat. A to myslím v dobrém slova smyslu. Knížka byla strašně čtivá. Kluci jsou naprosto úžasné postavy, fakt jsem si je oblíbila. A ten příběh!? Naprostá bomba! Fakt jsem z toho byla unesená :D Rozhodně moc doporučuji!!!

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Moje další přečtená kniha od této autorky. A opět mě nezklamala. Její knihy jsou neskutečně čtivé, až mě to překvapuje. Vždycky si užívám každou stránku. U této to nebylo jinak.
Říkej tomu, jak chceš je další skvělý příběh. Robova minulost mi přišla originální, protože minimálně já jsem zatím nic podobného nečetla. Bylo zajímavé o tom číst, obdivuju Roba jak to zvládal. Celkově mám na autorce ráda, že píše o takových vážných tématech. Dřív jsem se toho bála a nikdy jsem to neměla v plánu číst, ale díky těmto knihám jsem si to oblíbila a jsem ráda, že se takové knihy píší.
Příběh byl čtivý, rychlý, ani chvilku jsem se nenudila. Bylo hrozně hezké, jak se Rob postupně seznamoval s Owenem a nakonec z nich byli přátelé. To bylo fakt krásné. Oba kluci jsou skvělí. Na druhou stranu u Maegan mi přišlo, že na svou nejlepší kamarádku byla naštvaná zbytečně. S tím mě fakt naštvala, protože mi Rachel bylo líto a přišlo mi, že je Maegan naštvaná neoprávněně. Ale musím uznat, že i ona zvládala vcelku dobře to, co musela řešit. Pomáhala Robovi plus měla starosti se sestrou a celkově s rodinou.
Bylo tam zase dost zvratů, které jsem ani nečekala. Je to víceméně celou dobu nabité akcí, takže mě to bavilo po celou dobu. Konec byl za mě moc pěkný, skončilo to nejlépe jak mohlo :)
Za mě skvělý příběh, který stojí za přečtení. Opět jsem nadšená!

18.07.2023 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

To byla tak nádherná kniha! Většinu jejích myšlenek jsem si napsala, protože jsou úžasný a každý by si je měl aspoň jednou připomenout, nezapomenout na svou hodnotu a mít se rád takový, jaký je. Dost věcí mě chytlo za srdce. A to zpracování? To je hotová pastva pro oči. Ty kresby mě dostaly. Některé byly jednoduché, ale přesto krásné. Opravdu moc povedená knížka.

14.07.2023 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tuto knížku jsem četla dýl, než jsem si myslela, protože mě ze začátku moc nebavila a trvalo mi se začíst. Ale když uběhlo něco přes sto stránek, tak mě to začalo bavit víc. Příběh mě zajímal, takže jsem chtěla číst dál.
Leon byl naprosto skvělá postava. Měl dobré vlastnosti, byl hrozně hodný a ochotný. Tiffy byla taky fajn, ale občas tam něco drhlo. Ale její kamarádi a vedlejší postavy (kromě Justina samozřejmě) byly úžasné. Bavilo mě dopisování mezi hlavními hrdiny a jejich úsilí o to, dostat Richieho ven z vězení.
Celkově to bylo fajn čtení, jen začátek mi trochu trval. 4 ⭐

26.08.2022 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tohle pro mě bylo velké překvapení!
Po knížce jsem sáhla z několika důvodů. Samozřejmě už ten název mi říkal, že si to musím přečíst :D Také mě zaujala anotace a to, že je to od české autorky. Takže jsem se rozhodla dát knížce šanci.
A nezklamala mě. Jako první musím rozhodně zmínit Niki. V jejích myšlenkách ohledně knížek jsem se poznávala :D To mě na tom moc bavilo. Prostě téma knihomolství je pro knihomoly nutnost :D Nikol byla celkově sympatická. Občas mě malinko štvala, ale pak to zase napravila.
Její kamarádka Fanny byla taky skvělá. Prostě taková typická nejlepší kamarádka, která ví všechno a je vtipná. A jsem ráda, že nakonec zjistila jaký Marek je. On si ji opravdu nezasloužil.
No a Luke... Ten byl naprosto boží! Hrozně milý a vtipný kluk. A mé sympatie si získal také proto, jak se zastával žen a chránil je. A samozřejmě jsem ocenila jeho dokonalého pejska Sunnyho, kterého jsem si hned oblíbila.
Také musím zmínit extrémní čtivost. Děj krásně a rychle odsýpal. Bylo to vtipné a zábavné.
Další věc co se mi líbí, je obálka. Fakt se mi strašně líbí.
A jsem ráda, že je to z pera české autorky. Opět můžu být hrdá na náš národ, protože také máme lidi, kteří umí psát skvělé knihy. Nejspíš se pustím do některé další knihy od této autorky.
Celkově knížce dávám 5 ⭐, protože mě mile překvapila a hodně jsem si ji užila.
Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale přemýšlím, že si ji pořídím domů, protože byla fakt super a někdy v budoucnu bych se k ní ráda vrátila.

27.07.2022 5 z 5

Dana už nějaký ten pátek znám a sleduju. Mám ho strašně ráda, miluju jeho humor, jeho dobrosrdečnost a laskavost. Celkově jeho povaha mi je strašně sympatická.
Jeho herecké výkony jsou neskutečné. Už jsem měla tu čest vidět ho hrát v divadle. To, jak se umí vžít do role, jak bravurně ji umí zahrát, jak do toho vloží všechno, všechny emoce... to obdivuji. Vždy, když jsem z toho divadla odcházela jsem byla unešena a plná snad všech emocí světa. Ale vždy převládaly ty dobré. Je to neskutečně talentovaný člověk s dobrým srdcem.
Když jsem se dozvěděla, že píše knížku, tak jsem skákala radostí skoro do stropu. Jakmile byla knížka v předprodeji, hned jsem ji objednala. Nemohla jsem se dočkat. Pak už jsem jen dlouhé dny čekala na vydání. A teď ji mám dočtenou. To je neuvěřitelný! Čas strašně letí... No ale už ke knize.
Daník jednou na instagramu řekl: „Mluvim jako prase a stejně tak i píšu.“ To musím hned vyvrátit, protože to rozhodně není pravda. Dan píše opravdu krásně, styl psaní se mi strašně líbil a bavilo mě to. Samozřejmě nechyběl jeho humor u kterého jsem se smála i nahlas. Ale nebylo to pouze vtipné, některé kapitoly byly plné smutku a bolesti. Z některých momentů mi bylo až úzko. Fakt jsem nevěděla, že se děly takové věci, jaké tam Daník popisoval. Ty pěkné, i ty horší. Ale napsané je to opravdu nádherně, strašně jsem si to užívala. Úplně jsem si Dana představovala jak to vypráví. Z knihy jde poznat, jak moc hodný člověk to je. Jak moc mu záleží na druhých.
Za mě opravdu povedené! Určitě se k tomu někdy vrátím a doufám, že Dan někdy napíše další knihu :) Tuhle jsem si totiž hrozně moc zamilovala!

29.10.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Kdyby mi ji mamka nepůjčila na dovolené, protože už jsem neměla co číst :D, tak bych si ji asi nikdy nepřečetla. A jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Sice to nebylo žádné oddechové čtení, které jsem na léto chtěla, ale ani toho nelituji. Protože to ukazuje dost vážná a důležitá témata. Některé zápletky mě dost šokovaly. Hlavně konec. Některé části na začátku mě teda moc nebavily, ale potom se to rozjelo.
U knihy jsem si často říkala, jaké mám štěstí, že mám vlastně skvělý život. Protože jaké věci se dějí, to často člověk nechápe.
Hrozně se mi líbilo, jak kniha ukazuje přátelství. To bylo nádherné. Přátelství je jedna z nejdůležitějších věcí na světě! A každý, i Eleanor, si zaslouží skvělé kamarády. Každý si je může najít.
Myslím, že kniha je super. Řekla bych, že je docela důležitá. Za mě 4 ⭐

08.08.2022 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Další skvělé dílo z pera Karla Čapka. Měl hrozně zajímavé nápady, témata a myšlenky na psaní. Toto opět ukazuje na problém války a dopady války na lidi. Je to moc hezky a zajímavě zpracované. Znovu autorovi skládám svůj obdiv.

14.07.2023 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Moc pěkná knížka. Fakt se mi líbila. Jediný, co mi trochu vadilo, byly dlouhé popisy z minulosti a občas jsem se v tom ztrácela. Jinak skvělý. Dávám 4 hvězdičky :) Rozhodně se chci podívat i na film.

17.01.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kdybych to neměla v maturitní četbě, tak si to nikdy nepřečtu, ale bylo to docela fajn. K maturitě doporučuju.

03.01.2022 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tahle knížka mě mile překvapila :) Čekala jsem příjemnou romantiku a to jsem taky dostala. Vlastně byla ještě lepší než mé očekávání :) Moc doporučuji.

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Ze začátku jsem se ztrácela, ale myšlenka je úžasná! Čapek byl zkrátka nadčasový spisovatel.

13.05.2023 4 z 5