Lenka1204 Lenka1204 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Tak tahle kniha mne absolutně nadchla už od prvních stránek. Po dlouhé době je mi hodně líto, že jsem ji dočetla. Během čtení mnou proběhly snad všechny emoce. Napětí, úzkost, dojetí, radost.. zároveň jsem se dozvěděla i zajímavosti z historie Zlína a firmy Baťa. Dávám 5 hvězdiček a i to je málo!

03.02.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ačkoliv jsem si že začátku nemyslela že mne tato kniha chytne, opak byl pravdou. Pomalejší rozjezd vynahradit další kapitoly, kde to do sebe nakonec krasne zapadlo. Kniha nutí k zamyšlení, jak by to tady mohlo vypadat, kdyby to v 89tem roce nedopadlo a po jejím docteni jsem ještě raději, že tady máme svobodu.

05.01.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, skvěle napsáno. Není co dodat, rozhodně se k ní budu vracet :)

19.06.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Musím dát také 3 hvězdičky. Kniha je čtivá, ale chvílemi to na mně působilo jako dívčí román. Konec mně také docela zklamal. Určitě stojí za přečtení, ale už jsem četla i lepší romány týkající se tohoto tématu.

03.04.2019 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Tak tohle byla bomba. Knížku jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem přestat číst. Je to napsané tak, že je vidět, že autor si to opravdu prožil. Už jsem pár knížek s nacistickým a válečným tématem přečetla, a tahle knížka se řadí na první příčky. Až děj zapomenu, určitě si jí přečtu znova.

19.03.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá knížka, co chvíli jsem podezřívala někoho jiného.. Film jsem sice neviděla, ale kniha opravdu stojí za přečtení.

07.07.2017 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi opět nezklamala. Kniha se krásně četla, měla poutavý děj a nutila čtenáře k zamyšlení. Prostě paráda jako vždy.

20.08.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Miluju tu knihu. Paradoxně jsem se k ní dostala až v pokročilejším věku a možná proto jsem si jí tak oblíbila. Těším se až ji jednou budu číst dětem.

28.07.2017 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dle daného žánru čtivé a no, jak to říct, "zajímavé" :D dle mého názoru rozhodně lepší než padesát odstínů..

28.07.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Bezva letní oddechové čtení, čte se hodně dobře a hodně rychle a příběh je zajímavý a dojemný.

07.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

kniha se výborně hodí jako oddychové čtení na dovolenou, z jednotlivých postav jsem byla chvíli zmatená, než jsem se zorientovala kdo je kdo, ale jinak super

03.04.2017 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Kniha je skvěle napsaná, na jednu stranu jsem nemohla přestat číst, na druhou stranu jsem musela chvíli přestat, protože jsem potřebovala pauzu, abych se uklidnila. Myslím, že tuto knihu si budu pamatovat po hodně dlouhou dobu.

03.04.2017 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

No tak tahle kniha, to byl mazec.. :D Přečetla jsem ji prakticky jedním dechem a troufám si říct, že je to jedna z nejlepších knih, která člověku čtivým způsobem přiblíží hrůzy, které se děly během války. Je vidět, že autorka ví, o čem mluví, protože to sama prožila. Knihu si uložím ke svým oblíbeným a určitě jsem jí nečetla naposled. Kdybych mohla dát 10 hvězdiček, udělala bych to :D

27.04.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byla napínavá, ale předvídatelná. Jediné, co jsem nečekala, byl úplný závěr knihy. Líbilo se mi to, ale čekala jsem od světového bestselleru něco víc..

03.08.2017 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

opravdu silný příběh

28.07.2017 5 z 5

Tak na pravé Harry Pottery to rozhodně nemá a mít nebude, přece jen je to divadelní hra, ale četlo se to velmi dobře a hlavně rychle, nakonec to bylo zajímavé a docela i napínavé.

28.07.2017 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Celkem pěkná kniha, takové oddechové letní čtení, dávám 3/5, protože je to takový průměr :)

28.07.2017 3 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

(SPOILER) Napsat recenzi na tuhle knihu je opravdu těžké. Chápu čtenáře, kteří jsou z ní nadšení, ale chápu i odpůrce této knihy. Je jasné, že kniha skrývá hlubší smysl, ze kterého si může vzít každý, co chce. Na druhou stranu omílá pořád to samé dokola (ego, duše, srdce..) a nahlíží na svět politiky jakýmsi zcela nereálným způsobem (jakože jedna dívka z obýváku opravdu nezachrání celý svět tím, že si zamedituje :)) Zároveň ale dává čtenáři chvílemi takový hřejivý pocit, že když bude poslouchat své srdce, tak může dokázat velké věci a být šťastný. S touhle myšlenkou se ztotožňuji, ale přišlo mi, že je tomu kladen až příliš velký důraz. Kniha má ale docela chytlavou zápletku, chvílemi to bylo i napínavé. Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Četla jsem recenze čtenářů, kterým kniha změnila život. S tím se bohužel neztotožňuji, četla jsem mnoho knih spojených s ezoterikou či rozvojem osobnosti, které mi částečně život změnily, ale tahle se k nim bohužel řadit nebude. Ale je to zase něco úplně jiného a je to psané až banálně jednoduchým stylem, takže se to dá přečíst za jedno odpoledne. Protože jsem knihu dočetla bez toho, abych se do ní nutila a zanechala ve mně spoustu rozporuplných pocitů, dávám 4 *

17.09.2020 4 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Když jsem knihu četla ze začátku, tak musím říct, že jsem se do čtení trochu nutila. Přišlo mi, že obzvlášť v první části knihy Rodinný přítel je děj táhlý, v podstatě mi přišlo že se tam nic moc neděje. Druhá část už byla o poznání lepší a třetí část jsem přečetla za pár hodin a s chutí, protože mi velice připomínala moje milované Pelíšky. Možná se podívám na film, ale do kina na něj nepůjdu. Trochu se bojím, že filmy budou nudné, pokud z jedné knihy udělali filmy tři.

27.07.2017 4 z 5