Volba

Uvnitř knihy najdete vše, co potřebujete vědět o šťastném a naplněném životě. Přečtěte si i vy bestseller, který může změnit život jednotlivce i celé společnosti! Volba již pomohla desetitisícům lidí získat naději a kontrolu nad svým životem. Budete si myslet, že jste hlavní postavou příběhu a nakonec zjistíte, že to tak doopravdy je! Kniha je plná duchovních lekcí, které mohou navždy změnit váš život. Objevte v sobě skrytou sílu, naučte se, jak se znovu napojit na svou duši a staňte se tím, kým jste vždy chtěli být. Všichni si zasloužíme být šťastní. Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Volby se jen v Česku prodalo přes 35 000 kopií, v říjnu 2018 vyšla celosvětově, kde se dosud prodalo přes 5000 výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128404/big_volba-L2h-128404.jpg 3.4294
Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , vlastním nákladem

The choice

Kniha Volba

zuzana8816
25. listopadu

Marketingový tah byl v případě této knihy působivější nežli samotný obsah. Od slibně se rozvíjejícího začátku jsem očekávala poněkud jiný směr, kterým se bude dílo ubírat. Místo toho, sektářsky vyhlížející skupina lidí, která se rozhodne společnou meditací zachraňovat svět (s nadsázkou), do toho vyhrocené dění na politické scéně..., aby se nakonec došlo k závěru, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, byť za cenu obětí. Z této knihy mám rozporuplné pocity. Prvotní autorova idea možná dobrá, ale s ubývajícími stránkami se děj změnil v jakýsi mišmaš zabalený do ezoterického hávu.

Magrata15
17. listopadu

Od knihy jsem očekávala něco jiného. Myslela jsem, že jde o motivační knihu, ale jedná se spíš o jakousi směs sci-fi a detektivku,dost přitaženou za vlasy, to vše kořeněné sem tam nějakou moudrou myšlenkou a meditací. Tahle kniha tedy rozhodně není pro mě.

elyonka9643

Od knihy jsem měla úplně jiná očekávání, které splnilo tak prvních 50 stran a dál už jsem vůbec netušila, co přijde. Nějak jsem doufala v povzbuzující "duchovní" literaturu, ale spíš mi přišlo, že čtu znovu Metro 2033. Kniha je rozhodně čtivá, ale ke konci už jsem to chtěla mít hrozně za sebou, protože už se tam neobjevovalo nic pro mě zajímavého a těšila jsem se, až to skončí. Pokud toužíte po lehké antiutopii s lehkým nádechem filozofie, pak bych knihu doporučila, ale pro mě vlastně trochu zklamání. Nebýt asi tří fakt dobrých myšlenek úplně na začátku kniha by pro mě byla propadák.

Bafy

Kniha k zamyšlení a ne pro každého....obsahuje trochu duchovna, ale není to nic co by člověk nečetl jinde či si k tomu sám došel. Příběh je takový "zvláštní", jakoby smíchán z několika. Konec dojemný, ale nemůžu se zbavit dojmu že jsem to "viděla" už X krát jinde. Kniha má pasáže které dokáží pohltit, ale pak se zase zastavíte a přemýšlíte zda stále čtěte to samé....

Marekh

Tuto knihu jsem už v minulosti zaregistroval, ale až nyní jsem se rozhodl, že si knihu přečtu. Jedná se o autorovu prvotinu a já jsem četl 3. vydání z roku 2018. První vydání vyšlo v roce 2012 a autor si všechna vydání knih vydal samonákladem. Knihu hodnotím na 70 %.

Ke knize jsem četl různé komentáře a tato kniha má rozporuplná hodnocení. Některým čtenářům se líbila hodně, jiní čtenáři hodnotí knihu negativně a uvádějí, že se jedná o splácaninu a podobně. Osobně bych to neviděl tak černě. :)

Kniha má 3 části. V knize nalezneme prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu. Řekl bych, že v první části převažují prvky duchovní, řeší se v ní například ego a duše, otevřená mysl, v dalších částech také meditace a podobně. Myslím si, že autor nepřichází v této oblasti s ničím převratným a novým. Hodně informací o těchto věcech jsem četl již v minulosti v jiných knihách, ale z druhé strany samotný příběh TOMÁŠE mě celkem zaujal a nebyl špatný, i když pravdou je, že v některých částech jsem se nudil a připadaly mi nezáživné. Pokud by autor některé pasáže seškrtal, knize by to podle mého názoru jenom prospělo. Nejvíce se mi líbily části z gymnázia a také postapokalyptické sny, které se zdály Tomášovi, i když jeho snění působilo depresivně.

Opětovně je to jedna z knih, která nutí čtenáře k zamyšlení nad životem, nad svým jednáním a jednáním ostatních lidí včetně lidí, kteří jsou na vrcholných pozicích v politice a kteří rozhodují o dění ve své zemi, která má vliv na další státy a životy obyčejných lidí. Můžeme si položit otázku, jestli jeden člověk dokáže změnit svět a jestli to není naivní představa, ale z druhé strany, pokud by lidé smýšleli tímto způsobem, nikdy by k žádným změnám nedošlo a zůstalo by všechno na stejném místě. Autor otevírá hodně témat k zamyšlení mimo jiné o církvi a Ježíši Kristu, o práci apod.

V knize se vyskytovalo hodně myšlenek, ale vypsal jsem si jich jen několik, které mne zaujaly.

Kniha má nádherný přebal.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Bez duše jsme jen stroje, které ráno vstanou, jdou do práce, stráví odpoledne bez emocí při nesmyslných činnostech a jdou večer spát stejně prázdně.

Nemusím všemu hned rozumět.

K vítězství zla stačí, když každý udělá malý ústupek.

Několik lidských životů je malá cena za svobodu všech.

Když člověk jen hledá zlo, tak je svět zlý. Když lidé poslouchají jen svůj rozum, svět se stává temným místem.

Dokud bojujeme za lepší svět, ukazujeme tím jeden druhému, že jsme lidé. Dokud bojujeme za to, co nám připadá správné, tak máme pocit, že žijeme.

patulinahorska
24. srpnaodpad!

Velice nezáživná splácanina plná rádoby vykradených mouder a poslepovaná v jakýsi fanatický celek s nabušenou reklamou a silným marketingem...

martina1872

Knihu mě půjčila sestra. Velice se mě líbila. Poučná a motivující. Střídali se ve mě všechny emoce. Děsilo mě, jak podobná je dnešnímu světu a jak špatně by mohl dopadnout. Poprvé jsem u knihy brečela. Krásně se četla. Za dva dny sem měla dotčeno, nešlo se odtrhnout. Děkuji ️

Anna77

Kniha je napsána poutavě, napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem. Oceňuji, jak se autor snaží ukázat čtenářům, že zlo, násilí ale i lhostejnost k okolí a věcem veřejným, "nuda", jsou cesta do pekel. Že boj o dobro a lidskou svobodu má smysl, i za cenu osobní oběti. Ba naopak že služba svobodě a dobru je naplněním smyslu života. Je sympatické, že k tomu hlavní postava dospívá jakousi vlastní filosofickou cestou, mimo "osvědčený" evropský filosoficko-náboženský systém, a přitom dochází k témuž. Líbilo se mi, že takto vede čtenáře k idei, že pozitivní myšlení, laskavá spolupráce lidí a nenásilná snaha o obecné dobro, je skutečná cesta ke štěstí. Tak to zažívám i v životě svém a blízkých, dobro se "nakonec přece jen vyplatí" . Zde sice dovedeno až do "náboženské" krajnosti, že pro dobro stojí za to i zemřít..., což jaksi neradi tušíme , ale v kritických chvílích jsme toho my lidé mnozí schopni. Ano, myslím, že tato kniha pomáhá lidem stát se lepšími, a věřit v dobro "i přesto". Také proto knihu hodnotím velmi kladně. Doporučuji k přečtení i pro napínavost a poutavost, jak jsem psala již v úvodu. Můj osobní postřeh byl, že jsem po dočtení knihy byla ráda, v jaké společnosti a na jakém místě světa žiji, a podpořilo mě to ve snaze o udržení a zlepšení současného stavu naší společnosti. Pokud to vnímají takto i další čtenáři, není to vůbec málo. Díky za hezkou a navíc motivující knihu (-: