Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Thriller spíše pro ženy, zajímavý námět, trochu překombinované. Neurazí, nenadchne.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pokud bych dala Deseti malým černoškům pět hvězd, Shari Lapeně jednu uberu. Ani tak ne za vypůjčení námětu, jako spíše za to, že autorka čtenáře navede hned několikrát na falešnou stopu až je mu vlastně úplně jedno, kdo je vrah a kolik lidí ještě umře.

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavý rozjezd, pak trochu tápání a závěr, který překvapil, ale náročného čtenáře neuspokojí.

Dobrý otec Dobrý otec Noah Hawley

Dobrý otec je dobrá kniha. Jacobovu obhajobu však nepřekoná.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výjimečná kniha, kterou jen tak nepustím z hlavy. Silný příběh, uvěřitelné postavy, originální paralela s vránami. Útlá knížka, na kterou je třeba udělat si čas a vychutnat každé slovo.

Vlk Vlk Mo Hayder

Mo Hayder má zvláštní knihy, tahle je top. Oceňuji příběh s nečitelnými rodinnými vztahy, gradujicí napětí a pro mě naprosto nečekaný závěr.

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Jednohubka, která nezapadne. Vtipná i dojemná. Četla jsem víckrát a doporučuji. Oceňuji nápad i sarkasmus hlavního hrdiny. Téma, které nutí k zamyšlení.

Letní dům s bazénem Letní dům s bazénem Herman Koch

Mně se kniha líbila, vymyká se dalším thrillerům a to oceňuji. Rozhodně má nápad, je originální, dobře se čte.

28.07.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Samozřejmě se nabízí srovnání s dalšími "Ženami" a "Dívkami". Po přečtení komentářů jsem nečekala pecku, takže za mě jako čtení do MHD dobrý.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Thriller, který na sebe strhl více pozornosti, než by si zasloužil. Inspiroval i další autory k napsání podobných. Hvězdičky za námět, originální hlavní postavu a napětí. Do plného počtu však cosi chybělo.

Večeře Večeře Herman Koch

Výborná kniha, jedna z těch co nezapadne. Rafinovaně vystavěné, znepokojivé.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Originální a vtipná kniha. Film taky fajn, ale přece jen; když člověk čte tuhle knížku v hlavě se mu odehrává mnohem vtipnější příběh než na plátně.

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Čtivá prazdninová kniha bez větších ambicí. Závěr nepřekvapil. Jedna z těch, u kterých za pár dní nebudu vědet, o čem byla.

28.07.2020 2 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Rozhodně doporučuji. A ačkoli nedá odpověď na otázky, které si čtenář klade, závěr nezklame.

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Výjimečná kniha, kterou člověk nepustí z hlavy. Doporučuji i film s výbornými hereckými výkony.

Terror Terror Dan Simmons

Odrazoval mě počet stránek a měla jsem problém se začíst. Ale ve chvíli, kdy loď sevře led, už je to jizda. Perfektní kniha i seriál. Jednoznačně doporučuji.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jednohubka s krásnými ilustracemi.

27.07.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha, mohu jen doporučit. Za mě autorčina nejlepší.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběhy červené knihovny nevyhledávám, ale tady jsem udělala výjimku. Krásné, veselé, dojemné, líbila se mi i filmová verze.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nezapomenutelné, doporučuji. Silný příběh o zlu v té nejstrašnější podobě.