lenka.plaszova lenka.plaszova komentáře u knih

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Rozjezd knížky byl pro mě trochu pomalý a nudný, v poslední třetině jsem se však už nedokázala odtrhnout. Pro mě naprosto nečekané rozuzlení toho, co se tehdy se zmizelými dívkami stalo. Možná bych se ale ještě ráda dozvěděla, jak to tehdy všechno přesně bylo...

02.01.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Na knihu jsem se po přečtení recenzí a hlavně série s Harry Holem těšila. Případám si tedy trochu zvláštně, protože mě vlastně moc nezaujala. Bylo to úplně něco jiného, než knihy s Holem, vadil mi táhlý začátek, styl jazyka... A po přečtení recenzí se slovy, že byla kniha místy brutální, jsem čekala alespoň něco ve stylu Chrise Cartera. Brutální tedy asi byla, ale trochu jiným způsobem. A konec byl očekávaný. Tuhle knížku už znovu pravděpodobně číst nebudu.

02.01.2022 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Už úvod knihy byl lehce mrazivý. Celý příběh byl pro mě poutavý a byla jsem zvědavá, kam vlastně povede... Za mě zatím nejlepší knížka od této autorky.

17.11.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělá a napínavá kniha!

17.11.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

*SPOILER* Na začátku jsem přemýšlela jak a jestli bude případ neznámého mrtvého muže s useknutými prsty souviset s vraždami žen. V jisté chvíli už jsem začínala tušit, nicméně i tak mě celý příběh překvapil. Na posledních stránkách jsem se nemohla od knížky odtrhnout a skoro nedýchala napětím. Doufám, že další knížky od této autorky, které mám na seznamu, budou minimálně tak dobré!

29.10.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další skvělá kniha od této autorky. Příběh nutí číst dál a dál, je protkaný osudy zúčastněných postav a čtivými popisy.

16.10.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Knížka pro mě byla trochu předvídatelná, chybělo mi trochu víc napětí.

16.10.2021 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knihu jsem četla několik měsíců (od některých se nedokážu odpoutat a zvládnu je přečíst za několik dnů). Do Bez kůže jsem se stále nedovedla začíst, problém mi dělala i některá jména, která se mi celou dobu pletla. Pointa byla sice dobrá, jen se autorovi nepodařilo mi ji "prodat".

26.07.2021 2 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Velmi povedená kniha - líbila se mi více, než první případ Kate Marshallové. Osobně bych jen ocenila více napětí v závěru knihy - na můj vkus příběh dostal moc rychlý spád.

26.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knížku jsem přečetla velmi rychle, ke konci jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Ze začátku bylo dost věcí předvídatelných, vraha se mi však odhalit nepodařilo. Po dočtení mi zůstalo v hlavě několik dotazníků - ohledně Amandy tajného telefonu a jejího manžela...

18.03.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Viděla jsem nejdříve seriál na motivy této knihy, a jelikož se mi líbil, rozhodla jsem se přečíst si i knihu - většinou se mi knížky líbí víc. V tomto případě to pro mě ale bylo trochu zklamání. Kniha mě nenutila číst dál jedním dechem, chybělo mi tam asi napětí... Kdo ví, jestli by tomu bylo jinak, pokud bych jako první četla právě knížku.

12.03.2021 2 z 5

Za mě asi nejlepší kniha z celé trilogie. Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

22.01.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Zhruba první polovinou knihy jsem se musela trochu prokousat, od té druhé bylo opět složité se odtrhnout. Když ale porovnám první dva díly, ten první se mi líbil přeci jen o něco více.

30.12.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kdysi dávno jsem viděla film, který jsem si naštěstí pamatovala jen matně, a tak mě kniha udržovala v napětí. Prvními stranami jsem se musela sice "prokousat", každopádně pak jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Je skvěle napsaná, čtivá, mrazivě napínavá... A já se hned chystám na další díl.

17.11.2020 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Knížka se mi četla dobře a příběh se mi líbil. Trochu se mi motala jména postav, ale zas taková překážka to nebyla. Na můj vkus byla knížka jen moc dlouhá.

29.04.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Závěr knihy byl fajn, hned se mi vybavilo cosi o karmě. Epilog s "co by, kdyby" už mi v knížce připadaly navíc, jedna informace šokující, zbytek nehodící se. Celkově jsem čekala od titulu víc. Osobně jsem postrádala napětí i dramatičnost, vadily mi dlouhé odstavce o ničem a možná je škoda, že kniha nemá poloviční počet stran.

22.03.2020 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Celou dobu jsem byla zvědavá, jak začátek knihy (náhled do minulosti) bude souviset se současnými vraždami. Námět mi přišel skvělý, originální a konec pro mě byl nečekaný. V knize však bylo dost pasáží, které mě nudily a také dost zbytečných popisů. U těch mi mimo jiné vadilo i to, že autor popisuje přítomnost, najednou minulost, a ještě vzdálenější minulost... Kolikrát jsem musela přemýšlet, co se kdy vlastně událo.

05.03.2020 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tahle knížka byla skvělá! Perfektně se mi četla. Bavily mě různé osudy lidí a jejich tajemství z minulosti. Závěr a rozuzlení mě překvapily - podezřelých bylo spoustu, jako vraha jsem tipovala někoho jiného :-)

21.02.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První polovina knížky se mi nečetla moc dobře. Kromě zmatku z mnoha postav mi také přišlo, že jsou některé obraty a věty napsané dost nešikovně. Otázkou ale je, zda to není záležitost pouze překladu.
Také už mi začínají vadit "problémoví" vyšetřovatelé se sklony k alkoholismu atd. - jak už zde někdo psal, Harry Hole je jen jeden...
Nakonec mě knížka ve druhé polovině celkem vtáhla do děje a závěr z části překvapil.

13.02.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kniha se mi velmi dobře četla. Má zajímavý námět - na nic podobného jsem asi ještě nenarazila. Konec byl napínavý a pro mě celkem nečekaný.

01.02.2020 4 z 5