lenka.plaszova lenka.plaszova komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Téma knihy bylo sice neotřelé, nicméně tento díl mě zatím bavil asi nejméně.

27.10.2022 4 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Já osobně bych knihu neklasifikovala jako thriller, ale spíš jako román pro ženy. Sice se mi dobře a rychle četla, jen jsem stále čekala, co se stane nad rámec toho, co jsem předvídala. Závěr mi moc překvapivý nepřišel a byl na můj vkus moc "rychlý". Ocenila bych třeba více detailů ohledně toho, jak se zachoval Peter nebo Gary...

09.10.2022 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nějak mi trvalo, než jsem se do knížky dokázala začíst a ze začátku jsem si říkala, že to nejspíš bude nejslabší kniha od tohoto autora. To jsem ještě nevěděla, co mě později čeká... Mám ráda psychologické thrillery (ať už knihy nebo filmy) zabývající se lidskými motivy a pohnutkami a k tomuto vlastně nemám ani co dodat, abych neprozradila vývoj/zápletku. Už se těším na další autorovu knihu.

26.09.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Hledala jsem oddechovou knihu tohoto typu a Jednou za život mě zaujala celkem dobrým hodnocením a komentáři. Já pozitivní na knížce vidím snad jen to, že se celkem dobře a rychle četla. Příběh tuctový, skoro jako Padesát odstínů šedi, hlavní postavy, kterým se povaha a charakter měnily ze dne na den jako počasí, směšné vyšetřování... Mám ráda spíš propracovanější knihy, takže po dalších dílech už nesáhnu.

15.09.2022 2 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Před každou Carterovou knihou si říkám, jak mě zase překvapí... A ono se mu to vždy "nějak" podaří. Další mrazivá, brutální a čtivá kniha, v jejímž závěru jsem po rozuzlení vraha tak trochu i chápala.

15.09.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tento díl mě nezaujal tolik, jako předchozí. Tentokrát mě i víc zajímala dějová linka s Alex, než "hlavní" příběh. I tak jsem se však ke konci od čtení nedokázala odtrhnout.

23.08.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět skvělá kniha, i když tentokrát dost mrazivá.

23.08.2022 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Celkem mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Poslední čtvrtina mě však chytla a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Nechybělo ani několik zvratů.

25.07.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět mrazivý příběh s brutálními vraždami. Možná jen závěr knihy na mě byl trochu rychlý.

25.07.2022 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Opět velmi napínavá a čtivá kniha. Rozuzlení Kateiny vraždy pro mě bylo celkem nečekané, i když jsem nějakou spojitost s vrahem od začátku tušila.

19.06.2022 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Knížka byla velmi čtivá. Dostala mě i její ponurá atmosféra. Sice byl děj od začátku předvídatelný, to ale zážitku ze čtení neubralo.

29.05.2022 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Knížka se mi velmi dobře četla, ke konci jsem se už nechtěla odtrhnout. Závěr byl možná až šokující, nicméně možná trochu odbytý - ocenila bych více "informací" k tomu, proč a jak tomu tak bylo.

24.05.2022 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Drasticky děsivý Dexter / Drasticky dojemný Dexter / Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Myšlenka knížek jako taková se mi líbila, stejně tak jako postava Dextera. Nicméně příběh jako takový mě až místy nudil. Detektivové mi přišli hloupí a naivní (nevím, zda to byl záměr?) a Dexter i ze své pozice technika dělal jejich práci. Vše se ale táhlo a chybělo mi napětí. Nejvíce se mi líbil Drasticky dojemný Dexter, nicméně jiní spisovatelé by možná popsali dění kolem "doktora" poutavěji. Znovu se do čtení pravděpodobně nepustím.

13.05.2022 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tohle pro mě byla jedna z nejlepších knížek, kterou jsem četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a po dlouhé době mi trvalo přečtení jen tři dny.

19.03.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Sněžný měsíc byl dobrá oddychovka. Bohužel čím víc knih jsem od autorky přečetla, tím více postrádám trochu více akce, možná i krve - tak, jak jsem zvyklá od některých zahraničních autorů. Chvílemi bych spíš řekla, že se jedná o vztahový román. Policie se navíc v knížce objeví až po více než sto stránkách...

16.03.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Příběh se opět odehrává mimo české prostřední a detektiv Bergman se "přichomítne" k vyšetřování vraždy - znovu pouze jako pozorovatel pátrající na vlastní pěst. Nemůžu si pomoct, ale detektivky z českého prostředí se mi líbí mnohem víc. Stejně tak i role Bergmana jako hlavního vyšetřovatele.

05.03.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tento příběh od Cartera mě asi tolik nechytil a navíc jsem měla trochu nepořádek v pohřešovaných ženách a obětech. Nicméně i tak dávám pět hvězdiček, protože tyto brutální knihy se mi bůhvíproč prostě líbí.

19.02.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Knížka mě neurazila, ale ani nenadchla. Ostatní knihy od této autorky se mi líbily asi více.

03.02.2022 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože jsem čekala zase něco "jiného" - což se povedlo. Rozuzlení mě dost překvapilo - celou dobu jsem přemýšlela, jakou budou mít obě dějové linie spojitost...

26.01.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihy od této autorky jsou pro mě oddychovky - dobře a rychle se mi čtou. Byla jsem zvědavá, jak to doopravdy s Patrickem a jeho první ženou bylo a nespletla jsem se, ale celkový závěr knížky pro mě byl celkem překvapivý.

08.01.2022 4 z 5