Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Jedinečné! Sérii Zaklínače jsem dočetla někdy pred rokem a půl a čtenářsky se s ni s těžký srdcem rozloučila. Nyní jsem pořídila Bouřkovou sezónu a od prvních stran jsem věděla, že nechci,aby kniha skočila, abych dočetla...

28.06.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku zpočátku celkem baví, ale pak se to jaksi zvrtne. Na jednu stranu je vše psano stručně a jasně, bez kudrlinek, ale aby tento styl vyprávění bavil celou knihu a ještě kázal jen o tom samém stále dokolo, to nelze. Za krátko se vyprávění Rachel a Meghan slije v jedno, protože i když jsou každá jiná, autorka je od sebe stylem nedokáže oddělit. Nesympatické jsou obě...no, vlastně skoro všichni. Musím říct, že jsem nedocetla, jakmile se mi do čtení nechce, je to výstražné znamení a já se dál vážně nenutím ;)

07.04.2020 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Pro me velice zajímavá zápletka, konec take nebyl přemrštěný, ale vadilo mi hodně kapitol o lovu, které, kromě jedné, neměly moc co příběhu nabídnout. Carl v tomto kousku velmi vtipný, za mě jedna z lepších!

26.02.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Báječné, napínavé, hlavně konec! Zajímavé a nevšední téma!

29.10.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Ták vleklý konec a ták nesmyslné chování většiny policistů jsem snad ještě neviděla.. někdy jako malé děti.... neurazí, nenadchne.... spíš už to ke končí chcete mit z krku a mit v tom jasno....ale to potrvá asi tisíc malých kapitol, které, bohužel, vůbec nenavozuji atmosféru napětí, ale spíše slov ,, bože..tak už tam neco bude?''

17.09.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Mnohem lepší,než Šelma, hlavně uvěřitelnější! Čte se sama,je to napínavé. Konce má Mayne slabší,ale i tak dobré čtení, dobra detektivka,opět jiná,než klasiky.

19.04.2019 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Tak ze začátku se to tváří, že to možná bude zajímavé a pěkně svižné čtení, které nám postupně odkryje pozadí a pohnutky hlavních postav a bude to pouze doplněno ,,akčními scénkami''. Ale bohužel, postupně se vše otáčí ve prospěch akčních scének a zhruba v polovině, kdy je odhaleno v podstatě vše, začíná velmi silně vystupovat béčkový akční film se zcela typickými postavami a předvídatelným dějem. Nedokazala jsem to dočíst. Zklamání.

21.07.2022 2 z 5

Lunapark Lunapark Volker Kutscher

Zatím asi nejlepší díl série. Poměry v Německu už jsou v příběhu vlastně tak 50 na 50 s policejní prací, protože nejde jinak, než aby nový systém v zemi nezasáhl do každého jejího kousku. Gereon v tomto díle opět dostane co proto, ale tentokrát to bude mít hlubší následky.

21.01.2022 5 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

(SPOILER) Není to horor, není ti snad ani rodinné drama, ale 400 stran mletí o pocitech baletky, co má manžela ,, umělce" a tak se rize městská rodina přestěhuje do pustiny. Číst se to nedá už jen kvůli tomu dceřinému jménu, Eleanor Queen, bože. A autorka to, prosím pěkně, používá pořád a v celém svém znění, protože matka dceru oslovuje takto neosobne stále. Dětské zoubky se mně osobně líbily, tam byla dětská hrdinka opravdu zlá a lstivá, mělo to náboj, ale tento počin je jen o strachu mírně labilní matky.

30.07.2021 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

(SPOILER) Ač zde pozoruji velmi vysoké hodnocení, já hodnotím jako lepší Carter klasika. Jaksi nic nového pod sluncem a navíc mi, bohužel, vadilo předlouhé vykecavani Huntera s vrahem, které na mě silně křičelo: Pozor, klišé! Takový průměr a hlavní chyba- silný začátek, ale slabší, klesající konec...

18.12.2020 3 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Napínavější než jiné díly, více jednacích postav. Logické, postupné a jaksi poctivé pátrání složené partičky, všichni sympatičtí. Konečné dostaveníčko s Rose trochu mimo... trochu moc klišé, ale dobře no...

05.07.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jistá čtivost se upřít nedá, od začátku jste zvědaví, co se všechno z příběhu nedozvite, ale popravdě se nedozvite nic. Všechno je jaksi polovičaté, nic není vzano pořádně, vyšetřování ledabylé, vývoj hrdinky, ač poskočil o několik měsíců, téměř stagnující, což se bohužel stane i s příběhem někde okolo poloviny. Nutila jsek se číst ještě dál,ale dlouho mi to nevydrželo. Nedotčeno!

19.11.2019 2 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Úděsné nuda, příběh o ničem, filmařské prostředí je zde jen na okraj a i přesto nesmírně otravné! Pellam je jediný, kdo děj trochu drží, ostatní postavy na prkno. Událost, která ma rozpohybovat celý příběh, je emočně rovná a
a něco na ní smrdí, ale ne, že by vám to nějak vadilo, protože dotyčný vám je celkem fuk. Poctivě jsem četla asi do strany 60, kde to zabil rozhovor vtíravé obyvatelky zapadákova s hl hrdinou, a kniha šla k ledu. Ani letmé prostudování dalších stránek nepomohlo, spíš naopak. Kniha o ničem se spoustou nelogičnosti, což mě ovšem na knihách od Deavera irituje a žádnou už nevezmu do ruky.

02.11.2019 1 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět kvalitní příběh, pro mě s překvapivým rozuzlením a motivem. Konec už mírně nad linii toho, aby to nepůsobilo příliš nedůvěřivě...ale i tak, skvělé čtení!

13.10.2019 4 z 5

Za mě je tato kniha tedy opravdu spíše román, který se odehrává v uvedené historické době a sleduje hlavně osudy hrdinů, než historii. Nicméně pěkný kousek, čte se krásně, témata zajímavá a podána zazivnou formou, určitě vezmu do ruky i další díly!

25.07.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Přečteno necelých sto stran a ukrutně se nudím, ani kapka strachu při návštěvě ducha v ložnici, popis toho,jak se hl hrdina kouše do pěsti a brečí, mi přišel spíše směšný. Nejlepší kniha od Kinga je pro mě To a to ma 3x tolik stran a nenudite se nikdy. Jakmile vas kniha do max 50 stran nezaujme,nema to uz moc cenu číst a dle komentáře vidím,ze se tam dalších 100 nebude take dit nic. Atmosféra rodinného života se na naladit i jinak. Čtenář Kinga pochopí, neni tupý! Obávám se, ze nedoctu, nebo přeskočim na konec. Bohužel veliké zklamání!

23.06.2019 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Povedené,velice napínavé, udrží čtenáře v neustálém napětí a nutí číst dál dál

03.12.2018 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Úžasné, nejlepší kniha od autorky. Napínavé od první do úplně poslední stránky. Plné pohledových zvratů na všechny postavy.

28.10.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Ze začátku jsem myslela,že se nezačtu,ale po cca 50 stránkách jsem se sžila se stylem a i děj začínal být sympatičtější. Postupně se otevírá velice zajímavý příběh vždy z pohled jednoho z manželů, což je za mě to nejlepší na knize, zvláště ke konci,ale žádné strhující čtení to pro mě bohužel nebylo. Neurazí,nenadchne.

02.09.2018 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak,jak mě první díl celkem bavil,dvojka už byla o něco horší a konalo se občasné vynechání odstavců o ničem,tak Tmu už můžete od strany 100 číst ob stránku. Nemohu upřít některé poměrně čtivé části,ale jinak mnoho textu pro nic. Nedočteno! NUDA

23.08.2018 2 z 5