Země divů

Autorčin druhý román vypráví úžasný, strhující a hrůzu nahánějící příběh Bennettovy rodiny. Rodiče jsou umělecky zaměření – Orla bývala baletkou, pak se ale rozhodla starat o domácnost a děti a podporovat svého manžela Shawa v jeho touze uspět jako malíř. Jejich dcera Eleanor Queen je citlivou a moudrou devítiletou dívkou s výjimečnými schopnostmi podobně jako její otec. Čtyřletý syn Tycho je radostí celé rodiny díky své přátelské povaze. Rodina opouští prostředí rušného velkoměsta a kupuje usedlost na samotě v Adirondackém pohoří ve státu New York. Život ve spojení s přírodou se zpočátku jeví jako výhra. Všichni jsou okouzleni krásnými lesy, ale hlavně prastarou borovicí, jež roste na jejich pozemku v blízkosti domu. Postupně se nadšení z nového života mění v horor zprostředkovaný bytostí, která terorizuje celou rodinu a chce s nimi z neznámého důvodu komunikovat. Rodina je svědkem mnoha přírodních divů i nadpřirozených jevů, a tak je čtenář doslova fascinován mnoha překvapivými a nepředvídatelnými zvraty. Kniha je provokativní, filozofická a budete ji číst jedním dechem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470755/big_zeme-divu-qi5-470755.png 2.645
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

Wonderland, 2020

Kniha Země divů

skyline

No, jak to napsat...bylo to takové bez chuti.
Za horor bych toto rozhodně nepovažovala.
Autorka má schopnost napsat povahu hlavních postav tak, že byste je zakopali pod zem hned.
Ale jeji prvotina dětské zoubky byla zdařilá.
Toto se bohužel moc nepovedlo.

hlenicka
05.12.2021

Bohužel, tohle nebyl vůbec můj šálek dobré kávy. Tesila jsem se, bude to bestseller, nejlepší horor letošního roku ..ano, říkat se může co chce,ale ve skutečnosti je to pak bohužel uplně jiné. Zklamalo mě to. Kdyby byla kniha napsaná do 100stran, bylo by zde řečeno vše důletžite, co bychom potrebovali vsichni vedet. Ale autorka se zbytečne rozepisovala,ale hlavne, ona se pořád dokola opakovala! Na 10ti stranach bylo porad to samé dokola,kdyby to sepsala na půl strany, udelala by líp. Ja se snažila,opravdu.ale po 100stranach už jsem vedela, že to takhle nedočtu, tak sem přeskakovala, nedalo se jinak. první sem to brala po pár listech, pak už po desítkách a pak už sem šla na posledních pár. slava nazdar výletu, tohle už opakovat nebudu a od autorky už si asi nic číst ani nebudu.

cornetka
13.11.2021

Za mě to byla taková duchařina, které zase tak moc nemusím. Dětské zoubky se mi líbily hodně, ale tato kniha mě příliš neoslovila.

iv.ča
21.10.2021

Za mě jednoznačně skvělá kniha. Děj mě zcela pohltil a výborně se četla. Tajemno, dobrodružství, strach, láska všechno tam je. Pohádková? Vůbec mě to nevadilo. Byl by to skvělý film.

milanříský
17.10.2021

Vztahy mezi dítětem a rodiči si americká spisovatelka Zoje Stage obmotala čtenáře už předchozí knihou Dětské zoubky, aktuální Země divů nabízí vhled do umělecké rodiny Bennetových, byť tentokrát úplně jinak, než prostřednictvím lstivého a zlého dítěte. Naopak, dívka Eleanor Queen je citlivou a vnímavou, krátce po přestěhování z New Yorku na samotu uprostřed Adirondackého pohoří cítí, že na pozemku nejsou tak úplně sami.

Země divů není klasický horor, v příběhu se o něj spíš otírá, aby uprostřed rodinného dramatu kříženého s psychologickým thrillerem pracovala s tématy stárnutí, duševního zdraví, vztahu s přírodou a rodičovstvím. Zlověstných momentů je v knize minimum, hrůza je spíš tichá a plíživá a celých téměř čtyři sta stran plyne pomalejším tempem, postupně odhaluje vztahy uvnitř čtveřice. Všichni byli doposud zvyklí na zcela jiné prostředí a život, matka Orla byla profesionální baletkou a kvůli přibývajícím rokům pódia opustila, naopak její manžel Shaw se rozhodl nakopnout svou uměleckou kariéru a začít tvořit uprostřed hlubokých lesů. Jenže vzrostlá borovice na pozemku není tím, čím se zdá a v okolí domu se začnou dít divné věci.

Že nebouchají hrnce v kuchyni, nepadají skleničky a nevznáší se příbory vinou zlovolného ducha snažícího se rodinu zlikvidovat, nevadí, pokud nepřistupujete k dílu, jak praví úryvek jedné recenze na deskách, tedy mixu toho nejlepšího z Shirley Jacksonové a Kingova Osvícení. Tady si s rodinou hraje prostředí - nečekané bouře, rychlé změny počasí, jak se s nimi tajemná entita snaží komunikovat a demonstrovat svou sílu. Což knize překvapivě přidává nenásilné zamyšlení nad změnami klimatu, které přichází, pokud neposloucháme svět kolem nás.

klaraj093
14.10.2021

Teda jak jsem se na ni po zoubkách těšila, tak mě fakt zklamala.. Za horor bych to rozhodne nepovažovala, spíš mi to přišlo jako změt slov, která nedává smysl.. Zbytečně zdlouhavé a přišlo mi to tak jako bez pořádného nápadu..

mona.benny
30.09.2021

Úplně nevím jak knihu popsat. Půlka knihy je jen o pocitech, emocích hlavní hrdinky, které se stále opakovaly a tak kolem 200str. se začne něco dít. Myšlenka knihy nebyla špatna ale bylo to zdlouhavé. Konec mě vcelku bavil. No zoubky byly lepší, to bez debat....

Leena
27.09.2021

Myslím, že tak nízké hodnocení si kniha nezaslouží.
A že působí pohádkově?
To mě vůbec nevadilo.
Spíše než horor je to taková příjemná fantasy, mě se to četlo hezky.
Je to zase něco jiného, od autorky zajímavý nápad.
Přečetla jsem rychle, neboť jsem byla zvědavá, jak to dopadne:-)