kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Z této knihy jsem nadšená. Celková myšlenka se mi už líbila, když jsem o knize teprve slyšela. Chvilku mi trvalo se do příběhu začíst, ale potom to šlo samo. Hltala jsem každou stránku a moc mě zajímalo, jak bude děj pokračovat. Obdivuji, jak spisovatelka dokázala vykreslit očima náctiletých jejich problémy a pocity. Nápad s dopisy je podle mě geniální. Někdy je prostě jednodušší svěřovat se cizímu člověku. Také se mi moc líbilo, že v knize nešlo jenom o vztah mezi Declanem a Juliet, ale důležitou roli v příběhu hráli jejich přátelé, kteří s nimi prožívali jejich trable. Celkové vyústění knihy jsem si užila! Opravdu nelituji toho, že jsem se do této knihy pustila. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

03.04.2021 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Z knihy jsem zklamaná. Zezačátku mi nesedl styl psaní a i ke konci knihy jsem s ním měla trochu problém. Uprostřed knihy jsem přemýšlela, jestli ji chci vlastně dočíst. Příběh byl čtivý, ale konec mě nijak nepřekvapil. Nejsem asi cílová skupina a od knihy jsem očekávala více.

28.12.2020 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha se mi opravdu moc líbila. Myslím si, že spisovatel vystihl lidskou vlastnost, která bude lidstvo zužovat navždy. Děj byl dost poutavý a lehce se četl. Knihu může jen Doporučit k přečtení!

22.12.2019 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Tahle kniha byla bomba. Doslova jsem žrala věty, které v překládaných knihách nenajdete. Bareš si dokáže krásně hrát s českými slovy. Příběh mě taky moc bavil. V ději jsem se občas ztrácela a musela jsem se vracet zpět, opravdu dlouhé kapitoly tomu zrovna moc nepomáhaly. Ale jinak celá kniha byla dokonalá. Chvilku trvá, než se příběh rozjede, ovšem potom to dostane opravdovou šťávu a vy se tím necháte unášet. Rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

30.11.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tato knížka byla naprosto úžasná. První jsem viděla film a zaujal mě. Pak si sestra půjčila knížku a úplně jsem se do ní začetla. Film byl podle mého názoru povedený, ale u knížky jsem více chápala chování Katniss. Rozhodně doporučuji k přečtení.

10.04.2016 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha ve mně zanechala protichůdné pocity. Nemůžu říct, že mě nebavila. Bylo v ní spousta nezodpovězených otázek, na které si musí čtenář odpovědět sám dle vlastního svědomí. Myslím si, že každá část měla něco do sebe. Jde vidět, že tuto knihu psal život. O to větší dojem na mě zanechala. Knihy podle pravdivého příběhu se nezapomínají. DOPORUČUJI k přečtení!

07.02.2022 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Příběh se mi moc líbil. Měl svou myšlenku, s kterou si spisovatel různě pohrával. Překvapilo mě, jak byl jistým způsobem příběh podobný naší době. Závěr jsem úplně nečekala, i když mě v průběhu čtení napadl, ale časem jsem ho zavrhla. Ráda jsem si zase něco přečetla ze starších knih. Doporučuji k přečtení.

08.01.2021 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Taková typická kniha od Shakespeara. Vražda všude kam se člověk podívá. Kniha neurazí ani nenadchne. Ale stejně jako u Hamleta musím uznat, že proslavení knih Shakespeara není samo sebou. Skrývají v sobě myšlenky k zamyšlení, které ovšem musí čtenář chtít naleznout. Doporučuji k přečtení

16.12.2020 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knížka se mi opravdu líbila. Začátek mě trochu nebavil, ale potom jak se to rozjelo, tak to byla bomba. Moc se mi líbilo, že kniha byla vyprávěna více postavami a děj se překulil k tomu ke komu to bylo zrovna zapotřebí. Spisovatel vnášel do knihy moudra, ale ne zase tolik, aby se z toho stala přemoudřelá kniha. Také na mě dokázal přenést emoce skrz stránky - radost, znechucení, smích, strach... a přesně za to má můj velký obdiv. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

30.07.2019 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Z knihy jsem byla nadšená. Moc se mi líbilo, že jsem knihu nevnímala jako klasickou naivní romanťárnu. Nepopírám, že tam takové pasáže nebyly, ale našly se i hádky, neshody a pokusy o hledání kompromisů. Kniha mě mile překvapila. Doporučuji k přečtení!!!

13.10.2017 5 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Myslím si, že tato kniha má velký časová přesah. Zaujme člověka v jakémkoliv věku i v jiném století. Spousta hlubokých myšlenek. Knížku jsem četla dlouho, protože tam bylo hodně věcí, které jsem potřebovala postupně vstřebávat. Také jde o knížku, kterou určitě bude stát za to, přečíst si ji po čase znova. Věřím, že tam najdu jiné myšlenky, které jsem momentálně nepochytila. Lewis byl prostě borec. Rozhodně DOPORUČUJI k přečtení!

25.08.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Příběh byl zajímavý. Spisovatel nám pěkně popisuje hrůzy moderní doby, které se odehrávají v době robotů. Musím uznat, že mě autorova myšlenka zaujala, přestože mi scény připadaly trochu natáhlé. Konec mi připadal idealistický, ale chápala jsem, co nám tím spisovatel chtěl říct. Od Čapka příjemný příběh k zamyšlení. Doporučuji k přečtení

16.01.2021 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Kniha ve výsledku nebyla špatná. První 100 stránek jsem knihu protrpěla. Nebavila mě a bylo pro mě náročně vnímat věty. Pak jsem se, ale do příběhu vžila a začala jsem příběh Cesiry s Rosettou prožívat. Moc se mi líbilo, jak nám spisovatel ukazoval život obyčejných lidí v období války. Ukazuje jak krutosti, tak i ty pěkné věci, které lidi prožívali. Konec mě nenechal chladným a nakonec jsem byla vlastně ráda, že jsem si knihu přečetla. Pokud vás baví knihy o životě obyčejných lidí za války, tak Doporučuji k přečtení.

15.02.2020 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Tato kniha je trochu jiná než všechny před ní. První mě trošku překvapilo, že kniha je členěná na krátké příběhy. Ale časem jsem si na to zvykla a bylo milé podívat se do jiných skulinek příběhu, o kterých se moc v předchozích dílech nemluví. John Flanagen prostě umí psát! :)
DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

21.12.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Zamilovaný příběh mě unášel po řádkách stránek a já jsem nedokázala přestat číst. Přitom je příběh krutě reálný a období 2. světové války to ještě dokresluje. Byla jsem zvědavá, jak kniha nakonec dopadne a poslední stránky jsem četla se smutkem, že už další nepokračují. Doporučuji k přečtení!

03.08.2019 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá. Slyšela jsem na ni jenom chválu a čekala jsem, co se objeví po přečtení stránek. Byla jsem příjemně překvapena. Není to teda přímo můj šálek kávy, ale pochopila jsem ódy zpívané na Shakespeara a musím uznat, že jeho díla mají šťávu. Kniha je i k zamyšlení a ve výsledku to byl pro mě příjemný zážitek. Doporučuji k přečtení

25.04.2019 4 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Milé a nenáročné čtení. Kniha je sice příběhem detektivka, ale knihu jsem tak úplně nevnímala. Hlavně jsem se nasmála nad lehce bizarními situacemi a nápad spisovatelky se mi líbil. Pokud nehledáte žádnou "opravdovou" detektivku, tak Doporučuji k přečtení.

02.11.2018 4 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Kniha se mi velmi líbila. Bylo tam hodně jak zvratů tak i příjemných překvapení. Určitě doporučuji přečíst.

08.02.2015

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Kniha, ke které bych se nedostala, kdyby nebyla čtenářská výzva. Díky za ni! Velice milé čtení pro celou rodinu. Děti najdou pěkný dětský příběh a dospělým připomene, že důležité je to, co je očím skryto. Doporučuji k přečtení!

30.01.2024 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Kniha měla pomalý začátek. Tím pádem mi trvalo se začíst. Potom to už šlo samo a stránky mi utíkaly před očima. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a dokázala jsem se do nich vcítit. Líbilo se mi, jak se pomalinku poznávali a tím rostla i důvěra mezi nimi. Konec se mi líbil. Byl lehce idealistický, ale spisovatelka ho špetičku okořenila napětím. Doporučuji k přečtení!

22.07.2022 4 z 5