Králíček Sameťáček přehled

Králíček Sameťáček
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188134/bmid_kralicek-sametacek-2Yl-188134.jpg 5 132 132

Králíček Sameťáček je nestárnoucím příběhem o přátelství, lásce, smíření a upřímnosti. Když svět ztrácí půdu pod nohama, klasická pohádka Margery Williams nám připomene, na čem opravdu záleží.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Pragma

Velveteen Rabbit , 1922

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Králíček Sameťáček. Přihlašte se a napište ho.

li-li-nka
02.06.2024 5 z 5

Milá malá knížka do čtenářské výzvy. Četla jsem ji v angličtině, moc hezký příběh.

DodyF
24.05.2024 5 z 5

Roztomilá dětská knížečka. Hlavní myšlenkou je, že se stáváme skutečnými skrze lásku ostatních. Příběh má dobrý konec, a to je to hlavní.

Andulino
26.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Králíček Sameťáček se na Databázi knih stal v roce 2024 hitem díky Čtenářské výzvě a Chandlerovi! :) Knihu jsem četla v angličtině, díky čemuž jsem si opět obohatila slovní zásobu. Je to milý krátký příběh, který obsahuje několik hlubokých myšlenek (že když jste skuteční, bolest vám nevadí, že láska z nás dělá ty skutečné bytosti a že nakonec budeme tím, kým být máme). Z pohledu dítěte bych ale tento příběh hodnotila spíše jako nevyhovující, vždyť obsahuje tolik strachu, smutku a osamocení. Navíc nevíme, jak to s králíčkem dopadne, jestli je šťastný a spokojený, jestli mu chlapec nechybí či jestli ho ostatní králíčci přijali. Poslední věta z příběhu mě ale samozřejmě dojala: "But he never knew that it really was his own Bunny, come back to look at the child who had first helped him to be Real."

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Králíček Sameťáček v seznamech

ve Čtenářské výzvě129x