Králíček Sameťáček

Králíček Sameťáček https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188134/bmid_kralicek-sametacek-2Yl-188134.jpg 5 125 43

Králíček Sameťáček je nestárnoucím příběhem o přátelství, lásce, smíření a upřímnosti. Když svět ztrácí půdu pod nohama, klasická pohádka Margery Williams nám připomene, na čem opravdu záleží.

Pro děti a mládež

Vydáno: , Pragma

Velveteen Rabbit , 1922

evickakyticka
dnes 3 z 5

Hezké, milé čtení pro děti. Jen ty ilustrace jsou takové nehezké...

Iva095
12.04.2024 5 z 5

K této knížce jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Jedná se o kraťoučký milý dětský příběh, který potěší i dospělého člověka.

medlovice
19.03.2024 5 z 5

První knížka, kterou jsem celou přečetla v angličtině a líbila se mi , tak jsem si ji přečetla česky . A i když jsem dávno dospělá věřím, že to je celé pravda .

Marcik7
18.03.2024 5 z 5

Kouzelný příběh pro děti, kde si nějaké moudro najde i dospělý čtenář. Obsahuje půvabné původní ilustrace.

Fortuna7
13.03.2024 4 z 5

Dětská knížečka, která má zajímavou myšlenku, která by ale mohla být ještě víc rozvinutá.

iLuciferie
03.03.2024 2 z 5

Knížka sice s hezkou původní myšlenkou, která ale za mě byla naprosto nedostatečně využitá či zajímavě rozvedena. Původní vyzdvihované ilustrace mi navíc zážitek spíš zhoršily než zlepšily :D

Litocha
03.03.2024 3 z 5

Popravdě mě knížka příliš nezasáhla. Za myšlenku o opravdovosti, kterou věcem zajistí láska dítěte/člověka, si autorka zaslouží uznání, mnohem lépe ji ovšem uchopila a zpracovala Rowlingová. Tady mi nesedl konec, kde je ne úplně obratně dovedena ad absurdum.
Celý text na mě působil trochu strojeně, upachtěně. A korunu tomu bohužel nasadila předmluva, jsem poněkud citlivá na přepjaté, manipulativně optimistické texty podobného ražení. Za to sice autorka nemůže, ale můj postoj ke knize to bohužel ovlivnilo. Za mě tedy bohužel slabší průměr.

misssicccka
27.02.2024 5 z 5

Krasne a nadcasove.
Vypada to, ze to nejlepsi uz bylo napsano pred sto lety.
Nejen kralicek.

leny.wood
20.02.2024 3 z 5

Příjemná jednohubka, ale asi jsem moc velký cynik, protože jsem v příběhu žádnou hloubku nenašla.

Venda32
18.02.2024 2 z 5

Od začátku do konce jsem přemýšlel jestli je to kniha i pro menší čtenáře. Každopádně pokud je kniha předobrazem Příběhu hraček nebo Vánočního prasátka, tak žák přerostl učitele.
Kniha má určitě v době nějaké moudro a motivaci k zamyšlení. Pro mě to ale byla jen splněná čtenářská výzva. Přišlo mi, že se jedna myšlenka, jedna věta táhne celou knihou. Negativní dojem dokreslují ponuré ilustrace.

Lka
18.02.2024 5 z 5

Krásná knížka, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě 2024. Tato kniha má v sobě hloubku a určitě stojí za přečtení. Je určena všem, jak mladým, ale i dospělým čtenářům.

ma_Run_ka
18.02.2024 5 z 5

Tuto knihu mám ve své knihovně a mám ji moc ráda. V rámci čtenářské výzvy jsem si ji opět přečetla a mohla zapřemýšlet o skutečných hodnotách v životě...
Cesta životem je dlouhá a vede nás k cíli (stejně jako králíčka) přes lásku i osamělost ke svému skutečnému "já".
A pro ty, kteří knihu neznají - je to kouzelný příběh o Králíčkovi, který se dostal k malému chlapci ve vánoční punčošce a moc si přál stát se skutečným.

cyril.gando
16.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Jsem rád, že to dopadlo hezky a že se mohl stát králíček Sameťáček pravým kralíkem. A je to i o tom, že nemáte vyhazovat staré věci, když vám to třeba doktor řekne. A jsem rád, že na konci se tam potkal ten kluk a ten králíček.

adabraz
15.02.2024 4 z 5

Moc hezká knížka, která vás vtáhne zpět do dětství.

DK197
13.02.2024 3 z 5

KNIHA: Prosím vás nestřílejte po mně, ale tenhle takzvaný klenot mě tak úplně neuchvátil. Chci říct, že nápad je úplně skvělý. A to, co se tím příběh snaží říct, vlastně taky. Jenže... Krásných dětských příběhů s pěkným a dojemným poselstvím je víc. A mě hrozně vadilo, jaké negativní pocity ve mně po většinu četby knížka vyvolávala. Ať už tu byl strach, smutek, lítost... Že to ani ten dojemný závěr nespravil. Příběh na mě až přespříliš emocionálně tlačil a navíc byl veden jen letmou dějovou linkou. Celou dobu jsem myslela na filmový Příběh hraček či knížku Vánoční prasátko od Rowlingové. A obojí jsem si užila víc. Je mi jasné, že obojí možná trošku z králíčka vycházelo, ale i tak si nemůžu pomoct... Možná jsem knížku četla jenom ve špatnou dobu. Kdo ví.

Emik87
12.02.2024 5 z 5

Za objevení tohoto klenotu vděčím letošní Čtenářské výzvě. Miluju plyšová zvířátka a tahle knížka je do určité míry odrazem mého dětství. Opravdu doporučuju.

kyticka152
30.01.2024 5 z 5

Kniha, ke které bych se nedostala, kdyby nebyla čtenářská výzva. Díky za ni! Velice milé čtení pro celou rodinu. Děti najdou pěkný dětský příběh a dospělým připomene, že důležité je to, co je očím skryto. Doporučuji k přečtení!

StihOMam
30.01.2024 5 z 5

Tak jako jine i me dovedla ke Kralickovi Sametackovi ctenarska vyzva. A opet se mi potvrdilo, proc se do vyzvy opakovane zapojuji: dostavam se diky tomu k publikacim, ktere bych jinak - bohuzel - opomijela. Pritom pribeh o Sametackovi me tak neuveritelne pohladil po dusi, ze uz hledam tu nejkrasnejsi obrazkovou publikaci, abych se o tento laskyplny pribeh mohla podelit s detmi.

cérka
15.01.2024 5 z 5

Moc krásný příběh, který má své kouzlo i pro dospělé čtenáře.

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Seriál Přátelé nesleduji, tudíž děkuji své kolegyni, Mery, za skvělé doporučení.

Natty
08.01.2024 5 z 5

Ke knize mě přivedla čtenářská výzva, a jsem ráda, že jsem si vybrala právě tuto knihu, i když jsem seriál Přátelé (ve kterém byla tato kniha zmíněna) nikdy nesledovala.

Je to krásná pohádka po děti či příběh s hlubší myšlenkou pro dospělé. Doporučuji opravdu všem.

„A bolí to?“ zeptal se králíček.
„Někdy ano,“ přiznal koník Plyšák, protože vždycky říkal pravdu.
„Ale když jsi skutečný, bolest ti nevadí.“

pro děti

Autorovy knížky