kuttnerovka kuttnerovka komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Typická čtivá oddechová Hartlovina povedené, přečetla jsem ani nevím jak. Příběh, do kterého de člověk dokáže reálně vžít. Jediné co možná trochu mrzí, že nebyla tolik vtipná, jako jiné knihy autora. Místy depresivní a smutná, kdy jsem si říkala, jak to hrdina zvládne unést.

23.01.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Po knize jsem sáhla opravdu jen díky obálce a názvu, autorku jsem neznala. Od začátku bylo napětí a spád. K mému překvapení již v půlce knihy vyřešení případu, kdy zjistím, že to nejlepší vlastně teprve přijde a nebudu stačit koukat. Bravo tohle se hodně povedlo.

23.01.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět perfektni a určitě půjdu do další. Ano je to jednoduché čtení, autorka je dost předvídatelná. Každopádně je to příjemná oddechovka, která vždy krásně vtáhne a seznámí s novým prostředím .

01.01.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Perfektní, strhující jako vždy. Dokonalá záplatka s promyšleným rozuzlením. Závěr najednou rychle ukončený, ale překvapivý.

14.08.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Krásný přiběh. Dle prvních kapitol jsem předpokládala naprosto jiný vývoj příběhu a velmi mě jeho průběh překvapil. Pěkně čtivě psané. Nečekaně kroky a zvraty, perfektně zachycené osudy postav. Autorka se opravdu psaním blíží Jojo M. Určitě doporučuji.

10.08.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po knize jsem sáhla původně opravdu jen kvůli krásné obálce. Jsem nadšená příběhem. Nádherné popsána Kodaň a život v ní. Pestrost a různorodost charakteru postav se mi dostala pod kůži. Pěkný příběh, ano romantika od hlavy až k patě, ale tak nějak zachycena pěkně reálně bez kudrlinek. Člověk by věřil, že se příběh stal. Příjemná oddechová literatura.

07.08.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Moje druhá kniha od autorky, a ještě lepší než jsem čekala. Tady jsem se bála neskutečně. Kniha je perfektně psaná, doslova mě příběh pohltil a měla jsem pocit, že tam jsem s hlavními hrdiny. Nepředvídatelné, nečekané prostě jak to má být.

26.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bála jsem se změny autorčina psaní a prvotních negativních recenzí. Překvapilo mne, jak mě tato fikce doby bavila. Strhující děj, který mne velmi oslovil. Ano byla to Mornštajnová = smutné, depresivní čtení... Ale na to jsem už u ní zvyklá a počítala jsem s tím. Perfektně se četlo, velmi dobře zachyceno prolínání děje dvou hlavních hrdinek. Kniha bude mít své čestné místo v mě knihovně.

09.05.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tentokrát spíše dost Young adult, ale perfektně zachycený komplikovaný vztah matky s dcerou a následné porozumění. Mě se četlo velmi dobře, příběh mě zasáhl a velmi bavil. Líbí se mi autorčino psaní, pro mě je to příjemná oddechovka oproti jiným knihám, které ráda čtu. Téma že života, které mělo grády a bylo dobře popsáno.

18.04.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Autorčin styl psaní mi sedí. Děj byl napínavý, mělo to spád a určité tajemno. Zároveň za mne trochu předvídatelné. Škoda jen, že jedna ze zápletek nebyla dokončena a vyřešena. Hlavní postava mě místy svou jednoduchosti a naivitou rozčilovala, ale to je samozřejmě můj problém ????

14.04.2021 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Po hodně dlouhé době jsem zabrousila ke knize s tímto smutným tématem. Příběh mě doslova pohltil. Čtivé od začátku až do konce, děj měl spád, líbilo se mi prolínání osudu mezi hrdinkami, kdy je každá v jiné zemi. Možná jen jediné negativum, a to, že zakončení mi přišlo pak urychlené, myslím, že už by se tolik nestalo, kdyby se autorka ještě trochu rozepsala.

08.04.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karika nezklamal, ano asi tentokrát nebyl tak strašidelný, jako u "Strachu" ale mě to stačilo. Byla jsem napnuta od začátku do konce, mělo to dynamiku, spád, Karikovo tajemno. Už se těším na další.

05.04.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Dokonalé zakončení ročních období. Snad i nejvíce se mi tato část líbila. Dokonale promyšlené, napínavé zároveň si navíc nechalo takové tajemno. A zakončení? Samá překvapivá zjištění a závěry, které jsem nečekala. Jednoduše perfektní a nemůže zklamat.

24.03.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásné čtení. Příběh se mi velmi líbil, i prostředí koní. Osud Sarah mě doslova vtáhl. Mám všechny autorčiny knihy a jistě bych našla mezi nimi lepší, ale přesto dokázala autorka přijít zase s něčím novým. Příjemně čtivě napsané, jak je u autorky zvykem.

09.03.2021 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Nebylo to tak chytlavé od začátku, jako ostatní knihy autora, ale ve výsledku jsem to prostě dočíst musela, mělo to opet Karikovo klasické mysteriózní kouzlo a napětí. Mrazilo mě za zády a myslím, že si na knihu vždy v Tatrách vzpomenu.

19.02.2021 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Perfektní, Karika mě opět nezklamal. Napínavé a děsivé, i když to nebyl klasický mysteriózní Karika, tentokrát děsila jen samotná situace, v které se hlavní hrdina nacházel. Skvěle napsané a závěrečná pointa velmi překvapila. Super!

04.02.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

První autorčina kniha mě přiliš nenadchlo, proto jsem této přistupovala opatrně. Veliké překvapení, kniha se povedla. Pěkně lehce se četlo. Žádná náročná zápletka, ale zajímavá a překvapivý konec.

31.01.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Opět perfektní, čtivé, napínavé..není co více dodat. Líbilo se mi zvolené prostředí vodní nádrže a mlhy, hned to bylo o kousek napínavější. Určitě se mi díl líbil více než první případ Kate.

25.01.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Pěkný, milý příběh. Příjemná oddechovka ze života. Zasazení do nádherného prostředí Řecka. Autorka mě čím dál více utvrzuje, že za to stojí. Příběh promyšlený, návaznost děje a postav. Čtivé, příjemně jednoduše psané. Žádné složité zápletky. Ukazuje realitu běžného života nic zbytečně přikrášleného.

16.01.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Super! Promyšlená zápletka. Hodně chytlavé a čtivé od první stránky. Nemohla jsem se odtrhnout. Mám zasebou hodně thrillerů a po dlouhé době zase zápletka úplně z jiného soudku. Anotace knihy se mi líbila, proto jsem si ji koupila, ale přesto ještě více mile překvapila.

06.01.2021 5 z 5