Krysa1769 Krysa1769 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter byl,je a bude vždycky moje srdeční záležitost. Snad proto, že to v mých deseti letech byla první knižní série,kterou jsem přečetla, snad proto,že žádný příběh mě doposud tak neokouzlil. Kámen mudrců jsem přečetla poprvé v deseti a od té doby jsem si ho přečetla ještě dvakrát. Je to poutavá knížka, která každého snílka vtáhne do děje,s mnoha skrytými hodnotami, které stojí za to uznávat.

03.02.2015 5 z 5

Přečteno za tři a půl hodiny čistého času. To se mi ješťě nestalo. Ale jak jsem dostala možnost se znova propadnout do světa Harryho Pottera, nechtělo se mi odcházet. Bylo to jako setkání se známými po letech. Nebylo špatné si to celé znovu připomenout. Chápu, že příběh hodně lidí zklamal, ale tak už to u nastavované kaše bývá. Mně k velkému překvapení chutnala. Prokleté dítě je fanfikcí, nejedná se o pokračování jako takové a je na každém z nás, co si z něho odneseme. Já si z něj odnesla hodně.

24.09.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Přiznávám, že jsem první viděla film a ten mě hodně zasáhl, i přes své zjevné nedokonalosti. Pak jsem pod stromečkem objevila tuhle knihu a ta mě zasáhla ještě víc. Ony vůbec celkově, všechny tři knížky jdou v ruku v ruce s filmy, které jsou podle mě kvalitně natočené.
Nicméně, tohle není filmová databáze, tohle je databáze knih a Hunger Games je především skvělá knižní série, Zaslouží si svou pozornost, kterou má a jsem pyšná na to, že se mohu prohlásit za jejího fanouška. Pro Peetu mám prostě slabost, Haymitch je sympaťák a Katniss je netradiční hrdinka, což příběhu neubírá...naopak.

10.11.2015

Posel Posel Markus Zusak

Tahle knížka není žádný posel.
Je poselstvím.
Vážně, člověk má po dočtení chuť nedělat nic jiného, než jít ven a konat dobré skutky.
Líbí se mi styl, kterým autor píše a určitě si od něj pořídím další knihy.

30.06.2015 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Podle mě skvělé zakončení této mimořádné série,která si získala srdce nejednoho čtenáře. Po rozuzlení příběhu Severuse Snapea, který byl, je i bude pro mě asi nejzajímavější postava celého příběhu, až po polibek Rona a Hermiony, prostě dokonalost sama. Vždy po přečetní relikviích mě naplní prázdný pocit. Nejlepší lék na to je začít číst celou sérii znovu a znovu. Pokračování neuznávám, podle mého názoru,ty nejlepší věci mají svůj začátek,prostředek a konec.

“Whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home.”

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jsou knížky, které si přečtete a za den už o nich nevíte. Mně se to stává a přitom mě příběhy, které obsahovaly, bavily. Takže nevím, čím to je, snad tím, že spousta čtivých knížek má ten příběh prostě slabší.
A pak jsou knížky jako Řbitov zvířátek, nad kterými přemýšlíte ještě dlouho po přečtení. Od Kinga jsem četla ještě TO a Zelenou míli a obě se mi líbily, i když TO se mi podivným způsobem vepsalo do srdce, kdežto Zelená míle nikoliv. Co se týče Řbitova zvířátek, příběh mnou velmi zamával a stále mi leží v hlavě, takže asi nemůžu jinak a dávám plný počet hvězd, i když jsem u konce na autora nadávala.

15.10.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Slovy nedokážu popsat pocity, které ve mně tenhle příběh zanechal.

10.07.2016 5 z 5

Svědectví o zármutku Svědectví o zármutku C. S. Lewis (p)

Kéž bych si tuhle knížku nikdy nemusela přečíst.

20.02.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

„Kdepak, Jeme, já myslím, že je jenom jeden druh lidí. Lidi.“
Vřele doporučuji. Čtivý, zajímavý příběh, který je pouze zdánlivě o ničem.

03.07.2016 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Bylo mi asi dvanáct, když jsem Ztracený svět v podzemí četla. Tehdy se mi líbila a můj kamarád byl z ní nadšený. Teď už ani nevím, o čem byla, i když hlavní zápletku si asi pamatuji. Ze zvědavosti jsem ji před pár týdny otevřela a nepovedlo se mi začíst. Nicméně pořád to bude knížka, kterou mám spojenou se svojí ranou pubertou a lidi ve věku 11- nevím, to je individuální :D, může bavit.

06.01.2016 3 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Knížka, ve které se člověk ztratí a najde.

10.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moje kamarádka má problém tento díl vůbec dočíst, což tak úplně nechápu, protože mi rozhodně knižní zpracování nepřijde horší než ty ostatní (to samé neplatí o filmu). V Ohnivém poháru se objevuje spousta nových postav a zápletek, které člověku otevírají oči a hned víc porozumí tomuto pozoruhodnému světu, který určitě stojí za naši pozornost.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tentokrát mě paní spisovatelka nenachytala a konec mě nepřekvapil. Nicméně Vypravěčku hodnotím jako nejlepší knihu, kterou jsem od Jodi Picoult přečetla.

21.08.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Nečekala jsem, že se od Greena dočkám klišé, ale stalo se. Čtivý Will Grayson je, ale čekala jsem víc.

03.06.2016 3 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Mám ji už několik let a nelituji. Je plná informací a zajisté potěší každého fanouška.

03.01.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Nejslabší příběh od Greena. Četl se sám, ale člověk pořád čekal, kdy příběh doopravdy začne.
A on nezačal.
Nicméně, originální nápad to byl a postavy, i když jsem si je nějak nezamilovala, byly zajímavé. Škoda, že Green nevymyslel lepší zápletku.

20.12.2015 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tak jsem si u knížky pobrečela...zase. Pěkné počtení, jen se mi zdá, že se autorka opakuje. Rodina u soudu, stojící proti sobě...to není nic nového. Nicméně, zajímavosti ze života vlků to vyvažují a zachraňují.

20.12.2015 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nelituji koupě. Jednou budu tyhle kouzelnické pohádky číst svým dětem před spaním! :)

05.12.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedním slovem: Skvělé.
Určitě si ji přečtu znova. Neváhejte a čtěte. Stojí za to.

03.12.2015 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Tohle není žádná nudná příručka plná žvástů. Tohle je mistrovské dílo a nelituji žádné minuty, které jsem nad ním strávila. King je prostě King a psaní je krásná, magická věc. Takže plný počet hvězd.

12.11.2015 5 z 5