Kristulda Kristulda komentáře u knih

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Třetí kniha této autorky, líbila se mi trochu míň než předešlá. Nevím proč, ale její knihy se mi hodně těžko čtou, jsem rychločtenář a většinu přečtu třeba 300 str.knihu do 3h, ale u těhle to nejde. Přesto se mi líbí lidé, vztahy, vesnička a vše okolo a určitě budu číst i další díly. ☺

12.02.2021 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

No taková jednohubka, přečteno za 1 večer. Četlo se to dobře, ale hrozně mě vadila hlavní postava alkoholičky.

05.02.2021 4 z 5

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Božena Němcová

Knihu jsem si chtěla přečíst, nezklamala mě. Divou Báru jsem znala z dřívějška Karla ta mě pobavila, na tu dobu kdy to bylo psané to byl velmi zajímavý příběh. A Dobrý člověk a Pan učitel se mi líbily nejvíce.

03.02.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Byl dějově více zajímavější než první díl, ale našli se hluchá místa, ale přesto mě celkem bavila.

29.01.2021 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Na tuto sérii jsem se moc těšila jelikož knihy pod autorčiným pseudonymem se mi líbily moc. Avšak s tou knihou přišlo zklamání. To jsem se ještě rozhodovala zda dát o hvězdičku více,ale nemohu. Byl to boj to dočíst, nezáživné, plytké čtení, Marie mi vůbec nesedla. Zkouším číst druhý díl zda to bude lepší, uvidíme.

23.01.2021 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tak druhá kniha od tohoto spisovatele přečtená a zaslouženě plný počet hvězdiček. Excelentní čtení.

17.01.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Četla se dobře, takové rozuzlení jsem nečekala, v hlavě jsem měla více variant, ale tato mě nenapadla. Takže za mě doporučuji.

14.01.2021 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Tuto knihu jsem koupila díky nadherným ilustrací, ovšem příběh mě zklamal, což mě dost mrzí. Dcera to měla stejně, obrázky se jí moc líbí, ale příběh jí vůbec nezaujal. Opravdu velká škoda.

14.01.2021 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak, tuto knihu jsem si koupila jelikož byla dosti chválená. Mám jí doma od podzimu, teď na ní došla řada. Trochu mě zaskočilo, že to srovnávají se Stoletým staříkem, docela jsem se lekla jelikož ten se mi vůbec nelibil. Začala jsem číst, ze začatku jsem si říkala no to nevím zda dočtu, Ove mě rozčiloval, to jeho chovaní. No pak jsem se nedala odradit a četla dál, začala jsem s ním v něčem i souhlasit a chápat ho, nakonec jsem si ho zamilovala, a najednou konec. Bude mi chybět tenhle Ove. Ačkoli jsem si ze začatku nebyla jistá názorem na knihu, ted můžu říct, že mi vyrazila dech. Naprosto dokonalé. Jelikož jsem zvyklá číst jednu knihu za druhou, tak tato kniha si zaslouží, abych si ji i po přečtení v myšlenkách vychutnala a mohla si tak prodloužit ten čas stravený s Ovem.

10.01.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kniha má svoje kouzlo, svoji hloubku. Příběhy se mi moc líbily. Ikdyž to není úplně veselá kniha, je i plná bolesti a smutku, je krásná.

06.01.2021 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Hezký příběh, ale místy přeslazený, hlavně druhá část. Je to nenáročná oddychovka plná vánočního všeho.

06.01.2021 3 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Toto pokračování sem zhltla, konec jsem nečekala. Moc pěkné.

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Kniha se mi líbila, byla napínavá, nutilo mě to číst dál a mě moc zajímalo jak to vlastně celé bude.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přečetla jsem všechny jeho knihy, a Malý pražský erotikon a Prvok jsou fakt super. Byla to fajn oddychovka, příběh mě bavil, vlastně všechny příběhy, pohledy všech. Bavilo mě moc to, že to bylo takové generační.

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Nenadchne, neurazí. Čekala jsem mnohem víc, bohužel.

04.12.2020 2 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Ke knize jsem se dostala v knihovně, celkem se mi líbila. Ani propadák ani extra super bomba, takový průměr a četlo se mi to dobře.

04.12.2020 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Líbila se mi moc. Jeden z mála z psychothrillerů co se mi opravdu líbil.

19.11.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha se četla dobře, jako psychothriler bych ji nenazval, první půlka mi přišla spíš humorná, takže jsem se bavila nad zemí naschvály a teď pozor

Spoiler

Čekala jsem mnohem mnohem vic, nějak jsem nepobral důvod proč s ní on byl, přišlo mi mají v celku hezky vztah až na pár neshod a pak ten konec? To sem nějak nechápala. Vymyšlené to bylo dobře ale nějak jsem opravdu nepochopila, k čemu mu ta manželka měla být, když přitom se k ní choval vcelku hezky.

11.11.2020 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Příjemné čtení, co víc dodat. ☺

11.11.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven