Kristulda Kristulda komentáře u knih

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Čteno do čtenářské výzvy. Psáno to bylo jako pohádka, ale celkově mě to až tak nebavilo. Některé příběhy byly moc hezké, jiné zase moc ne.

26.04.2024 3 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Kniha se nám moc líbila, známé medvídka z televize. Dcerce 6 let jen chyběly obrázky barevné.

24.04.2024 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Tohle bylo první setkání s autorem a to díky ČRo. Málo jsem četla české autory ani nevím proč a teď to napravuji.
Kniha byla napínavá, měla spád, líbilo se mi jak se případy propojily a Tomáš díky tomu a své trpělivosti mohl vyřešit případ Veroniky.
Opravdu to bylo skvělé, bavilo mě to, přečtu si všechny díly ze série, už se těším.

22.04.2024 4 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Zajímavá kniha a myslím, že měla tolik stránek kolik mít měla, víc pro to co autor chtěl touto knihou říct, nepotřebovala.

20.04.2024 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

První kniha od autora. Chtezjsem si přečíst jeho knihu z toho důvodu, že jsem shlédla seriály na Netflixu, něco mě bavilo něco méně. Tato kniha byla taková slabá, hlavní hrdina mi vůbec nepřirostl k srdci, vlastně žádná postava, možná Ellie...
Nesedlo mi to, už nebudu číst další jeho knihy a to z toho důvodu, že můj seznam čítá spousty lepších autorů a zajímavějších knih.

17.04.2024 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Posloucháno jako audio na Českým rozhlase. Nepřirostly mi k srdci ani jedna postava, dej byl tak nějak o ničem, nějakým způsobem mi hrozně vadili popíši činností v daných situacích, konec je nějak neukončený. Tento příběh mě absolutně ničím neobohatil.

14.04.2024 2 z 5

Valentýnka a staré řecké báje Valentýnka a staré řecké báje Ivana Peroutková

Nevím, jak hodnotit, jelikož za mě bych dala 4* líbila se mi, parta kamarádů a chystané představení skvělé, líbilo se mi i propojení z jiné série a to s Aničkou, kterou milovala moje první dcera. Ale druhá dcera se kterou to čtu, no ji asi vadilo číst o těch řeckých bájích nevím přesně. Úplně tenhle díl jí neseděl. Tak dávám 3*.

14.04.2024 3 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Já ani nevím jak to hodnotit.
Knížku jsme měli přečíst v rámci Čtenářského spolku.
Na začátku mi dělalo dost problém se vůbec začíst, myslela jsem, že to ani číst nebudu.
Vydržela jsem a četla, kolem 50 strany mě to zaujalo, říkám si to může být fakt zajímavý a buch konec.
Přijde mi ta knížka useknutá a nedotažená, chybí tam vysvětlení jak městečko fungovalo dle jakých pravidel. Co každý obyvatel měl splňovat atd. Knížka by potřebovala víc stran, takhle mi to přijde celé useknuté, nedokončené, jako by část knihy chyběla.

08.04.2024 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Samozřejmě znám Kytici, ze školních let, ale koupila jsem si ji nedávno do knihovny. A po chvilkách četla, dokonce i 6 leté dceři, některé se jí líbily moc a chtěla vědět co to přesně znamená, a dnes mi smutně řekla, že už to máme přečtené a už nemáme žádnou poezii doma. Krásná to poezie a ještě lepší vyzní když se čte na hlas.

06.04.2024 4 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Po přečtení knihy Příběh Arthura Truluva, jsem byla dost nejistá jaký bude tento druhý díl. Musím říct, že mě bavil mnohem více, bylo to asi i tím, že v prvním díle nebyly pro mě postavy, které se mi líbily navíc to dost kopírovalo Oveho, ale tady se objevily nové postavy a byly mi sympatické. Bylo to takové víc plné všeho. Pokud napíše autorka další díl, bude zajímavé o čem asi bude....

06.04.2024 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Přidám se na stranu těch co jim to připomíná Muž jménem Ove. A proto mě to až tak nebavilo číst. Muž jménem Ove to je někde o mnoho laťek výš.Tato kniha byla taková plochá i ty charaktery těch osob. Nevím. Dala bych 3,5* tak jsem to zaokrouhlil a, ale....

04.04.2024 4 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Tentokrát dávám o hvězdičku méně, přijde mi to jako jako takový před díl, k dalšímu hlavnímu dílu. Jelikož se tu nic nevyřešilo. Každopádně si ráda přečtu další díl.

30.03.2024 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Podle názvu a obalu jsem čekala drsný thriller a jelikož jsem máma třech dětí, nějak jsem tuhle knihu pořád odkládala.
No ve skutečnosti to byla spíš detektivka a to hodně jednoduchá.
Ale má to potenciál, určitě si přečtu další díly, líbila se mi chemie mezi hlavními hrdiny, musím říct, že dle chování Pavla jsem si myslela, že si na duchovního jen hraje a ve skutečnosti je to policista či agent.
Rychle se to četlo, téma bylo nehezké, ale bylo to opravdu jednoduché, pokud spisovatelka v dalších dílech vylepší styl psaní bude to hodně dobré. Dávám 3,5* s tím, že zkusím další díl a to hlavně kvůli Anně a Pavlovi, byli mi moc sympatičtí.

29.03.2024 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tohle není úplně můj šálek kávy.

28.03.2024 3 z 5

Tři ženy pana Wrighta Tři ženy pana Wrighta Linda Keir

Já ani nevím jak hodnotit. Nemělo to žádný náboj, člověk jen četl a četl až do konce. Takové nijaké.

28.03.2024 3 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Musím říct, že to bylo parádní čtení. Moc se mi to líbilo. Jeden z nejlepších dílů že série.

23.03.2024 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Knihu jsem si přečetla s chutí. Na fb jsem autorce slíbila, že až si ji přečtu, tak napíšu jak se mi líbila.
Mám ráda tyto knihy, kde se střídá historická linka se současností. Někdy se mi stává, že historická převažuje, ale tady se to nestalo a obě dějové linky se mi moc líbily.
Kniha je psána s láskou a mě se moc moc líbila. Výborná česká spisovatelka .

17.03.2024 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Velký skok dopředu, ale dobré nahlédnutí do vztahu těhle dvou. Srdcerváči jsou láska.

16.03.2024 4 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Krásná odpočinková novela, škoda že tak krátká.

16.03.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla za jeden den, byl to velmi silný příběh jedné ženy, dnes už babičky, která si prožila mnoho útrap. Přes to všechno na sklonku života, při vzpomínkách na svůj život vzpomínala dobře, protože vždycky kolem sebe našla hodné lidi.

09.03.2024 5 z 5