Smutek poručíka Borůvky

Koupit

Kriminální povídky spojené postavou hlavního hrdiny, sympatického staršího vyšetřovatele.

Splňuje všechny nároky na logický základ zápletky. Jednou z předností knihy je příjemný nadhled a smysl pro dobromyslný humor.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64436/big_smutek-porucika-boruvky-YJM-64436.jpeg 4.1159

Kniha Smutek poručíka Borůvky

frantisek8863

Skvěle vyprávěné detektivní povídky jsem si užil. Poručíka Borůvka se jeho slabostmi mi byl sympatický a odpočinul jsem si u čtení.

zdenaR

Příjemné propojení jednotlivých případů a osudů hlavních postav, poměrně věrohodně vykreslených.
Často překvapivé vyústění příběhu, někdy sice trochu až přitažené za vlasy.
Doporučuji jako dobrou oddechovku.

Pavelpi

Velmi slušně napsáno a poručík Borůvka je mým oblíbeným detektivem. Způsob řešení případů se mi hodně zamlouvá. Je to sice dávná doba v kriminalistice, ale já to mám docela rád. Vyšetřování dedukcí a ne pomocí počítačů DNA a bůh ví jakých ještě dnešních vymožeností mám raději než současné metody. Navíc je Borůvka normální člověk a ne superman, který všechno zmákne levou zadní.

princesse

Skvělé počtení. Moc jsem si to užívala. Poohlédnu se i po dalších dílech o poručíku Borůvkovi. Super oddechovka a název na 21 písmen, takže skvěle zapadl do letošní Čtenářské výzvy.

Schamila

Pohodové, odpočinkové, detektivní čtení hodně hodně vzdálené doby

EliskaD

Krásná květnatá čeština...Čtení mi ale ztežovala velice dlouhá souvětí, která vyžadovala velkou dávku mého soustředění.
Řešení jednotlivých případů se zakládá na dedukci poručíka Borůvky. Vysvětlení však není v příbězích explicitně řečeno, čtenář si díky vodítkům má v mnohých případech domyslet přesný závěr sám.
Některé příběhy jsou doplněny náčrtky a plány míst činu, které ve čtečce nejsou dobře viditelné a přitom jsou velmi důležité jako podklad pro řešení daného případu.

IvaKo

Kniha se mi hodila do letošní Výzvy a bylo to pohodové čtení. Příběhy jsou napsány s vtipem a důmyslnými zápletkami.

Amneris

Styl psaní pana Škvoreckého mám moc ráda, takže jsem se na poručíka Borůvku těšila. A nezklamal. Pohodové čtení a hlavně zajímavé rozuzlení případů. Poslední kapitola byla celkem překvapivá...