Kristulda Kristulda komentáře u knih

Ela v zemi trollů Ela v zemi trollů Michaela Fišarová

Tahle kniha je naprosto skvělá, moc mě mrzí, že jsme ji už přečetli. Dcera 6.let z ní byla nadšená. Všechny místa, které navštívila jsme s dcerou hledali na mobilu,ať to vidíme opravdově. Ten obchůdek se zmrzlinou skutečně existuje. Dcera prohlásila, že chce na Island,dokonce už je domluvená s kamarádkou ze školky . Jen ilustrace nosů se nám nelíbily, ale dáváme plný počet hvězdiček.

10.02.2024 5 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

První setkání s autorem, řekla bych, že některé povídky se mi líbily celkem dost a některé méně, ale to je zřejmé u každého tak. Nejvíce se mi líbila povídka o jablkách.
U povídky Schrodingerova jsem čekala jiný konec no.

07.02.2024 3 z 5

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Letos jsem přečetla od každé sestry jednu knihu a tuto knihu shledávám nejslabší. Postava Agnes mi až tak nepřišla k srdci, přišlo mi, že se snad ani nesnaží s dětmi pracovat, přišlo mi to spíš než lenost tak nezkušenost.
Oproti sestrám si zaslouží o jednu hvězdičku méně, každopádně můžu říct, že se četla pěkně, jen mi ve srovnání se sestrami nepřišla tak dobrá.

07.02.2024 4 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Moc krásná, silná knížka i sem si poplakala. Tak silné přátelství dvou úžasných kamarádek.

03.02.2024 4 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Knihu mi půjčila sestra a jsem moc ráda. Vtáhla mě do děje a nutila číst, bylo to zajímavý, napínavý,nutilo mě to nad knihou přemýšlet, neodhalila jsem vraha, ale myšlenka jak to asi bylo tam proběhla. Je to skvělá kniha, těším se na další díl.

01.02.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha ke které jsem se dostala tak nějak náhodou a nelituji. Smutný příběh. Kniha mě pohltila. Vše co bylo potřeba tu bylo řečeno, já jen můžu napsat, že kniha rozhodně stojí za přečtení a jak jsem se vyhýbala českým autorům tak je budu více číst a od autorky si určitě přečtu i další její knihy.

30.01.2024 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Samozřejmě příběh znám z filmu,ale teď jsem měla možnost ho číst. Uchvátil mě. Dala jsem si za úkol přečíst, jednu knihu od jedné ze sester. Je to moc krásná četba,dokáže v člověku vyvolat tolik emocí.

28.01.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Bohužel nejsem cílový čtenář, absolutně mě to nebavilo. Nemám ráda sci-fi. Prostě nejsem cílová skupina.

25.01.2024 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

První setkání s autorem. Některé odstavce jsem přeskočila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Příběh byl zajímavý, ale přijde mi, že tam něco chybí, nebylo to úplně dotažené do konce. Určitě si, ale přečtu další díl.

23.01.2024 4 z 5

Rybí sliby Rybí sliby Daniela Krolupperová

Milujeme knihy autorky, tahle nebyla výjimkou. Líbí se mi, že je pojatá i naučně, děti kromě příběhu o záchraně mořské panenky, mají možnost poznat,živočichy a prostředí ve kterém žijí.

21.01.2024 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Dala jsem 5*, určitě to není velké dílo jako knihy od spisovatelů, kteří psali klasiku. Ale je to velmi příjemná četba, která mě vtáhla do děje a užila jsem si ji, sice příběh nereálný, ale pěkný.
Jako některé čtenáře, tak i mě zarazil přístup rodiny hlavní hrdinky na závěr. Komplexně to bylo moc pěkné romantické a oddychové čtení.

20.01.2024 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička to skvostné dílo. Samozřejmě jí znám i jako film. Poslouchala jsem ji tentokrát jako audio. Babička je nádherné dílo, je to skvost naší literatury. Když srovnám tu dobu s dnešní, spoustu hodnot zmizelo, ta soudržnost, laskavost, pokora, ta láska ke všemu, úcta. Nemám slov až to bolí kam jsme se jako národ dopracovali. Při poslouchání jsem byla v mysli s mojí babičkou, která před pár lety zemřela a v jejím životě takové hodnoty a život byl. Sedávali lidé z vesnice na takové dlouhé lávce a byli spolu,povídali, navzájem si pomáhali.

18.01.2024 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Tento díl se povedl, četla jsem to jedním dechem, líbí se mi, že i přes vážnost těch případů, kolegové mezi sebou občas zavtipkují, je to tam osvěžující. Každopádně jsem zvědavá jak to dopadne s Kettem, každý díl nás drží v napětí co bude v dalším a to se mi líbí a každý ten příběh je originální a tento nebyl výjimkou. Série, kterou mám moc ráda.

15.01.2024 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Druhá kniha od této autorky a není zřejmě moje krevní skupina. Bylo to zdlouhavé,ztrácela jsem se v postavách. Nezaujalo mě to.

14.01.2024 3 z 5

Rukojmí Rukojmí Andrew Hall

Taková jednohubka

11.01.2024 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Poslední dobou se roztrhl pytel se sériemi a na tuhle jsem čekala dlouho než se k ní dostanu a stálo to za to. Vtáhlo mě to do děje, hlavní postavy jsou mi sympatické, a případ byl zajímavý. Moc se těším na další díly.

11.01.2024 5 z 5

Děvčátko a velký černý pes Děvčátko a velký černý pes Daniela Krolupperová

Tento příběh byl moc krásný, líbil se mě i dcerce. Od této spisovatelky máme většinu knížek, píše opravdu moc pěkné knížky pro děti.

11.01.2024 5 z 5

Vymetkout a zoubková víla Vymetkout a zoubková víla Vladimíra Staňková

Moc krásná knížka, krásný příběh a zadní část s hádankama a križovkama je bonusem.

07.01.2024 5 z 5

Past na ďábla Past na ďábla Kerri Maniscalco

Dala bych tři hvězdičky, ale dávám čtyři,líbí se mi že jsou v knize obrázky a fotografie a, že je v knize pachatel, který skutečně existoval. Příběh je spíše romantický, jen závěr je trošku napínavý. Jsem ráda, že je série ukončena, další díly by tomu uškodily. Myslím si, že nejde o to, že je to špatné, má to potenciál, myslím si, že kniha je určena mladším čtenářům, kteří budou určitě nadšení.

06.01.2024 4 z 5

Prázdné domy  - Zámky a vily v Čechách Prázdné domy - Zámky a vily v Čechách Radomír Kočí

Kniha, kterou jsem si chtěla přečíst už dlouho, skvělý zážitek.

04.01.2024 4 z 5