Slíbila jsi, že budeš žít i za mě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když je vám třicet, nejste připraveni na to, že přijdete o svou nejlepší kamarádku. Molly je však nucena čelit přesně této tragédii, když její přítelkyně Marie po pouhých několika měsících zemře na vážnou nemoc. Dívka si od Molly těsně před smrtí vyžádá slib: bude žít naplno, za ně za obě. Trvá na tom, a tak Molly souhlasí. Jak ale začít? Dát vale práci servírky? Rozejít se s Germainem? Jistě, je to účetní a nosí papuče, ale je hodný… Když Molly pouhých pár dní po kamarádčině pohřbu obdrží záhadný balíček s dvanácti Mariinými dopisy, pochopí, že ji její slib zavede mnohem dále, než si představovala......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426980/big_slibila-jsi-ze-budes-zit-i-za-me-AWB-426980.jpg 4142
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Kontrast
Originální název:

Tu as promis que tu vivrais pour moi, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Slíbila jsi, že budeš žít i za mě

hlavajda93
29.11.2021

Moc pěkná, čtivá kniha se zajímavým námětem, ikdyž těch změn k lepšímu bylo během jednoho roku trošku moc. K Marušce se nevyjadřuju, toho už bylo řečeno dost.

Krchnaida
19.11.2021

Vůbec mě to neoslovilo.


niknikita
25.08.2021

Jednoduché vyprávění k letnímu lenošení...příběh s dopisy mi připadal nápadně podobný s knihou P.S. Miluju tě, a to mně štvalo. Navíc francouzská Maruška a Germain s jeho omílaným: "koťátko moje", to nadchne sotva někoho.
Za mne ale jenom nuda, navzdory všeobecnému hodnocení.

Mondaika
05.07.2021

Já nevím... Mám smíšené pocity. První co bych vytkla a zároveň to praští čtenáře rovnou do očí je jméno zesnulé kamarádky... Maruška. Nikdo se nebude zlobit, když řeknu, že tam vůbec nezapadá mezi ostatní jména a spíše mi dá každý za pravdu... Hrdinka mě nebavila. Do čtení jsem se nutila....až ke konci už šlo čtení samo až mě překvapilo jak rychle bylo utnuto...

Sumatrae
18.06.2021

Kniha me moc nenadchla Nesnasim, kdyz je original knihy z jineho statu, v tomto pripade Francie, a prekladatel pouzije Marušku?! Jako proc, proboha?! Ostatni maji sve originalni jmeno, a pak vam oci rve Maruška... Uz ze zacatku jsem chtela knihu odlozit, protoze mi to silene vadilo... Dala jsem knize sanci a namet je zajimavy, dopisy "ze zahrobi" taky super, ale zda se mi, ze to slo lepe zpracovat... Nejako jsem uplne autorce neverila, dokonce ani smutek ze smrti "Marušky" mi prisel jako konstatovani faktu, nikoli jako proziti emoce... Dobra oddechovka na cervnove horke dny....

LussyP
29.04.2021

Přesto, že jsem čekala něco jiného, přesto, že romány nečtu, přesto, že jsem věděla, jak to dopadne... Tak jsem si to neskutečně užila, někdy jsem si pobrečela, někdy se od srdce zasmála. I zvraty zde byly. Příběh je o velmi silném přátelství, o tom, jak se vyrovnat s bolestí, také ale o tom, že si každý zaslouží své štěstí, nejen se smířit s tím, co je dobré. Užila jsem si to, opravdu, už jen ten název. Budu doporučovat všude, knížka se čte sama.

bergle
05.04.2021

Knihu jsem přečetla za 2 dny, příjemná oddechovka. I když kniha začíná velice smutně, ztrátou nejlepší kamarádky tak nakonec kniha není vůbec smutná a hodně krát jsem se u ní zasmála.

Josh
29.03.2021

Téma není špatný nápad - slib žít naplno, anebo zde upravený žít za někoho - ale lehce pokulhávalo zpracování. Autorka někdy tlačí na pilu a „vnucuje“ čtenáři, co si má myslet - dobrý nápad, špatný nápad. Co mi dost vadilo bylo ne-francouzské „Maruška“ mezi všemi ne-českými jmény a překladatele v tomto nechápu:o((

Je jedno zda je někomu 30 nebo 50, když ztratíte nejlepšího přítele/přítelkyni je to šok a bolestná ztráta, která se nezahojí, jen bude méně bolet. Někdo, kdo vás znal skrz naskrz, bral vás tak jak jste ve všem a byl/a tu pro vás, přestože nemusel/a. Vydržet ve vztahu desítky let dá zabrat, je to vzácné, zvláště když je doba utíkat před sebemenší chybou, nic neřešit. Nebyla to vždy harmonie a ideál, ale přestáli jste všechny zkoušky, smáli jste se, brečeli nebo jste prostě jen spolu mlčeli….

Stručně - příběh je občas nadnesený a zábavný, občas naivní a nudný, záleží na osobnosti i náladě čtenáře. V každém případě se to čte svižně a lehce. Vzhledem k zápletce netřeba přemýšlet, jak bychom se zachovali my, ale určitě je to motivace pro zamyšlení, zda si alespoň někdy plníme své sny a přání. Ne za peníze a na Vánoce, ale třeba jen procházku s blízkým člověkem, prima večer nad nějakou hrou s dětmi, prostě jakkoli vyjet ze zajetých a často stejně otravných kolejí :o))

1