Kristulda Kristulda komentáře u knih

Prázdné domy  - Zámky a vily v Čechách Prázdné domy - Zámky a vily v Čechách Radomír Kočí

Kniha, kterou jsem si chtěla přečíst už dlouho, skvělý zážitek.

04.01.2024 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Posloucháno jako audiokniha, vtáhlo mě to do děje, sice těžší druh četby, a velmi silný příběh,ale jsem ráda, že jsem to mohla poslouchat. Pořád na to musím myslet.

02.01.2024 5 z 5

O čertech, medvědech, myškách a všech mých přátelích O čertech, medvědech, myškách a všech mých přátelích Jiří Kahoun

Některé pohádky se nám líbily, jiné méně.

31.12.2023 4 z 5

Vymetkout a záhada prázdného pokoje Vymetkout a záhada prázdného pokoje Vladimíra Staňková

Tuto knihu jsem koupila dceři 5 let na srazu knižních zavisláků. Musím říct, že je to moc pěkná kniha. Klárka ještě číst neumí, ale kniha se jí moc líbila a ty hádanky byly super, křížovku si vyluští až bude umět číst. Už si nachystala na večer další díl Vymetkouta. Za mě super kniha.

31.12.2023 5 z 5

Okamžiky naděje Okamžiky naděje Paula Stern (p)

Hezký román, líbí se mi obě dějové linky, ta historická o malinko víc. Není to přeslazené a díky čtení o kávě mám na ní chuť. Těším se na další díl.

30.12.2023 5 z 5

Malvínčiny Vánoce Malvínčiny Vánoce Kristína Mišovičová

Nádherná kniha pro děti a ty ilustrace jsou naprosto dokonalé.

28.12.2023 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Přiznávám se, že tuto sérii mám moc ráda, první díl byl trochu slabší, ale ostatní už byly krásné. Jsem ráda, že kniha se zabývá všemi ať už jsou to páni nebo služebnictvo, přátelé, nepřátelé, můžeme nakouknout do všech rodin a osudů.
Vůbec by mi nevadilo další díl, o některých co se neozvali z války nevíme, co bude s továrnou atd.

28.12.2023 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Taková příjemná oddechovka. Bylo to pěkné čtení, o lidech a jejich životech a tajemství, o boji za knihovnu, která pro všechny hodně znamenala. Hlavně to bylo o June, která se bála žít a nakonec svůj život žít začala.

20.12.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Kniha byla napínavá, hodně mě bavila, byla jsem hrozně zvědavá jak to dopadne.
Líbilo se mi to.

16.12.2023 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Tento díl byl oproti předchozímu opravdu slabý, musím říct, že dvě třetiny knihy jsem měla problém abych u knihy neusnula, proto jsem ji četla tak dlouho. Absolutně mě to nevytáhli do děje,pár stránek a nuda. Poslední třetina byla z celé knihy nejlepší.
Co se týče vraha do poslední chvíle, jsem doufala, že to nebude vrah.
Přemýšlím zda číst další knihy, vesnička je malá a lidé jsou tam buď vrazi nebo mrtvoly.

08.12.2023 3 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Mě se to zase líbilo a moc. Román z kávového prostředí. Žádný slaďák vyloženě. Historická linka se mi líbila trochu více a doufám, že se v dalších knihách dozvíme více, určitě si přečtu další díl. Za mě se to povedlo.

25.11.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Tak téhle díl mě bavil o dost víc než první, bylo to čtivé, příjemné čtení, hlavní postavy mi přirostly k srdci a téma velmi zajímavé. Můžu říct, že takto si představuju detektivku čtivou, napínavou a moooc se těším na další díl.

18.11.2023 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Japonské autory nečtu a už vím proč. Mě to prostě tolik nesedlo, ale ne tím, že by ta myšlenka knihy byla špatná,ale bylo to zpracované způsobem,který mě neoslovil.

13.11.2023 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi hodila do čtenářské výzvy a jelikož až tak historické knihy nečtu, většinou cca od 1800 nahoru, tak jsem byla mile překvapená. Lehké čtení jako vánek, to mě napadlo, vůbec mi nevadilo, že je to historické, příjemně se to četlo, vůbec mi nevadilo, že to bylo předvídatelné. Jsem příjemně překvapená a to české autory čtu minimálně a od paní autorky si ráda přečtu i jinou její knihu.

09.11.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Na knihu jsem se velmi těšila, četla se dobře, ale v polovině kdy začal být pohled Niny, zklamání, přišlo mi to jak podle knihy Poslední paní Parishová,tedy z většiny. Kdo jí nečetl, užije si tuto knihu naplno. Kniha rozhodně nebyla špatná, jen z mé strany jsem se těšila na něco co jsem ještě nečetla, něco nového.

06.11.2023 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

K poezii me to nějak netahne, ale přečetla jsem si Maminku, a musím říct, že jsem měla i slzu na krajíčku. Tak tenká kniha s takovým velkým obsahem, nádhera.

29.10.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

V této sérii se mi zdá tento díl nejslabší, první dva díly byly super,třetí pokulhával, ale tento mě úplně nedokázal pohltit. Myslím si, že to mohlo být i tím, že je to z vojenského prostředí a to mě nebaví. Mám doma nachystaný další díl takže ho určitě nezavrhnu.

29.10.2023 4 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Moc pěkná knížka

28.10.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Tabea Bach (p)

Tahle trilogie bylo velmi příjemné čtení, takové oddychové nenáročné, líbila se mi přátelská atmosféra v tkalcovně. Opravdu se to pěkně četlo.

16.10.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Kniha mě spíše nebavila, bylo to utahané, údajně je to nejslabší díl série i tak nevím zda si přečtu další díl.

15.10.2023 2 z 5