Kristulda Kristulda komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak tahle kniha si těch 5* opravdu zaslouží. Měla jsem trochu obavy, jelikož jí všichni chválí, ale zbytečně. Tato kniha byla za poslední dobu jedna z nejlepších. Dechberoucí, čtivé, tuto knihu si prostě musíte přečíst.

31.08.2023 5 z 5

Povídám pohádku ... Povídám pohádku ... Josef Šlajer

Klasické pohádky, dceři 5 let se některé nelíbily.

27.08.2023 3 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Kniha má nádhernou obálku, ale jinak mě trochu zklamala, podobných knih jsem četla vícero a tohle byl takový průměr. Kdyby kniha měla o 100 stran méně vůbec by ji to neuškodilo. Začátek takový místy nudně zdlouhavý a na konci brutální happy end.

27.08.2023 3 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Tento díl mě až tak nebavil tolik jako předešlé díly,nedokážu říct úplně proč.

25.08.2023 4 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Taková nostalgie, musela jsem zavzpomínat na dětství. Ségra si to kupovala, je starší o 7 let a já to četla taky a v 5. třídě jsem měla donést čtenářský list a já psala o téhle knize, ještě si živě pamatuju jak tam byl obrázek nože co jsem malovala. U učitelka nebyla nadšená. Krátká, svižná knížečka, nenudila jsem se.

19.08.2023 4 z 5

O ovečce, která nemohla usnout O ovečce, která nemohla usnout Christine Beigel

Dceři se líbí.

18.08.2023 3 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Dceři se celkem líbila.

18.08.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Toto bylo fakt super, konečně se děj nemotal jen v okruhu Josie. Dobře vymyšlený děj, mě to teda vůbec nenapadlo. Bylo to napínavé, prostě super.

18.08.2023 5 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Tak mě kniha nebavila absolutně vůbec. To bylo něco hrozného, stále jsem se nutila číst,pak jsem začala přeskakovat věty,odstavce a u 138 strany jsem to s lítostí vzdala, já totiž vždy všechno dočtu, ale tady to opravdu nešlo. Mohlo to mít potenciál ale... Děj nic moc, postavy ploché,je to obrovská škoda. Hvězdičku dávám za hezkou obálku a za potenciál, který autor nevyužil.

15.08.2023 1 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

K této knize jsem se dostala náhodou, na návštěvě u rodiny. Měla jsem rozečtené Město knih, které mě nebaví a vzala jsem ruky Hrobníka. Neotřelá detektivka, bavilo mě to. Líbí se mi, že hlavní hrdina Leo není bůh,ale člověk s chybami. Postava hrobníka je super. Těším se na další díl.

12.08.2023 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Tak asi budu jedna z mála,ale přišlo mi to jako průměrná detektivka, oceňuji nápad se starožitnostmi a zápletka byla zajímavá, ale ...

08.08.2023 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Já půjdu asi proti proudu, zdálo se mi to sladké až moc. Popichování hlavních hrdinů bylo místy až trapné, bylo to prostě až moc,to mi kazili celkový dojem s knihy, která mohla být fajn oddechovkou. Přitom potenciál to mělo, teď jsem se přistihla jak obracím oči v sloup, když jsem si vzpomněla na spojení slov ,, bože sexu,,. Nejsem cílová skupina....

28.07.2023 3 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

(Čtenářská výzva) Kniha splnila mé očekávání, obě dějové linky se mi líbily. Neotřelý námět ze světa Vikingů a archeologie. Opravdu jsem si ji užila, super tleskám. Jen malá výtka v současné dějové lince nemusel být takový až ukvapený závěr.

14.07.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Taková fajn oddechovka, těším se na další díl.

08.07.2023 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Nejsem milovník Kinga, nemám ráda horory a knihy, kde nejsou některé věci vysvětlené logicky. Do výzvy jsem si vybrala knihu, která není horor, ale to logické vysvětlení na závěr mi chybělo. No příběh byl krátký, hlavní hrdina sympaťák, celkově se to četlo celkem dobře a ten závěr, že nevíme proč, mu odpouštím. V rámci výzvy kniha byla celkem ok, ale vím, že Kinga už číst nebudu.

05.07.2023 4 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Tato série mě zaujala, četla jsem všechny díly. Chyběl tu trošku ten humor z předešlých dílů. Děj byl zajímavě vymyšlený až místy neuvěřitelný. Každopádně se těším na další díl, co si pro nás autor vymyslí.

03.07.2023 4 z 5

Intriky Intriky Tabea Bach (p)

Lehké odpočinkové čtení.

23.06.2023 3 z 5

Léto bez tebe Léto bez tebe Lucy Diamond (p)

Nemůžu si pomoct, mě to nějak nebavilo, očekávala jsem lehké odpočinkové čtení. Toto bylo spoustu dramat v jedné rodinně. Za mě ne.

15.06.2023 3 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Tak tu máme další díl, hodně se mi líbí jak každý díl má svůj osobitý nápad, tentokrát měsíční cirkus a Houdini. Líbily se mi i dobové obrázky. Jinak celkově je to oddechové čtení, takové romantické, detektivní. Určitě si přečtu další díl.

11.06.2023 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Tuto knihu jsem četla dlouho, postavy mi přirostly k srdci, budou mi chybět. Životy neměli lehké, byla to velmi těžká doba. Na tuto knihu budu ještě dlouho vzpomínat, jak tu někdo níže psal byl to čtenářský koncert a já s tím souhlasím.
Je mi líto, že už je konec.

28.05.2023 5 z 5