Kristulda Kristulda komentáře u knih

Zajímavá kniha. Líbilo se mi nahlédnout do zákulisí Harryho Pottera, ty děti to opravdu neměli moc lehké. Každý může někdy sejít z cesty, důležité je neztratit se a vrátit se zpátky. Je super, že se Tom drží.
Jediná výtka, která mě osobně padla do očí, že o každém herci mluvil až moc v pozitivním smyslu, že mu to trošičku nevěřím.

09.04.2023 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nebudu lhát, měla jsem trochu problém se začíst a četla se pomalu, ale tak to mělo asi být. Příběh je vyprávěn osmiletou holčičkou. Už tady bylo mnoho komentářů tak už nebudu psát co bylo psáno, ale jedno říct musím, tuto knihu si určitě někdy přečtu znova. Moc krásná kniha.

01.04.2023 5 z 5

Pětiminutové pohádky na dobrou noc Pětiminutové pohádky na dobrou noc Anna Láng

Pohádek je v knížce dostatek, některé zaujmou, některé ne. Znám mnohem hezčí knihy s pohádkami, ale špatné to úplně nebylo.Dcera 5.let u některých vydržela poslouchat a u některých ne, naštěstí byly krátké tak jsme to zvládly.

24.03.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla kvůli výzvě, v dětství mě neoslovila a to se nezměnilo. Snažila jsem dát jí šanci, ale nejsem cílový čtenář.

24.03.2023

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Po dlouhé době opět další setkání a příběh s inspektorem Gamashem. Začátek mě trochu mátl, tolik rodinných příslušníků a kdo ke komu patří. Je to takové milé čtení, takový balzám na duši, ale stejně mi tam něco ještě chybí. Určitě si ráda přečtu další díly, bylo mi i řečeno, že každým dílem je to lepší a lepší, takže se moc těším.

23.03.2023 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Tato série je zatím celá povedená, teda četla jsem tři díly a určitě si přečtu další. Příběh super, vraha jsem neodhalila do poslední chvíle. A dvojice Julie a Florian se mi moc líbí.

19.03.2023 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Zajímavá kniha, nic jsem od ní neočekávala jelikož jsem netušila co tam přesně bude. Jsem též introvert takže mi je autorka blízká, líbily se mi krátké kapitolky, někde jsem se smála, něco jsem i četla doma ostatním, některé kapitoly byly k zamyšlení. Zajímavá kniha.

15.03.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Četla jsem kvůli výzvě, jinak bych se k ní nedostala. Je to spíš takový naivní dívčí román. Kniha byla vtipná, četla se dobře.

12.03.2023 4 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Tak mám tuto sérii komplet. Historická linka mi překážela, původně jsem ji nechtěla číst, ale já nic nevzdávám tak jsem to četla, ale v knize zbytečná, kdyby to byl samostatný příběh více rozvinutý mohlo by to být zajímavé, ale takto to v knize bylo nepodstatné. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli jak dál pokračoval Kacper.
Někdo tu zmínil, že to bylo přeslazené ten konec a s tím souhlasím, ale zřejmě to byl záměr. Celkově sága moc hezká, spisovatelka moc hezky píše.

11.03.2023 4 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

No, místy jsem až kroutila očima, přišlo mi to místy nereálné a naivní a místy uspěchané. Kdybych tuto knihu nečetla nic by se nestalo. Občas si ráda přečtu srdcovky, ale tato se i přes zajímavé téma nějak neprovedla.

05.03.2023 3 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Kniha se četla velmi dobře, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jen v tomhle díle byla Juliina naivita až neuvěřitelná. Ale série se mi celkově moc líbí a těším se na další díl.

02.03.2023 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Příjemná oddychovka.

27.02.2023 4 z 5

Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru Dale Carnegie

Velmi zajímavá kniha, četla se dobře, ale četla jsem jí na části ať se mohu zamyslet nad tím co čtu. Z knihy jsem nadšená. Doporučuji každému k přečtení.

26.02.2023 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Kniha se moc pěkně četla, trošku tomu uškodilo překombinovaní. Některé zvraty tam vůbec nemusely být. Bylo to první setkání s autorkou, určitě si přečtu další její knihy.

22.02.2023 4 z 5

Odplata za chamtivost Odplata za chamtivost Elena Bellmar (p)

Druhý díl opět nezklamal. Sice preferuji severské thrillery, ale tohle se mi líbilo, nenásilné, pohodové, čtivé a hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Kdo má rád pomalé pohodové krimi tak si přijde na své a já si počkám na další díl.

16.02.2023 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

První setkání s autorkou. Čtivé, svižné, ale krátké. Líbily se mi ty vtipné dialogy, i postavy tohle bylo opravdu dobré. Celkově hodnotím jako lepší průměr.

13.02.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další případ Josie, nebudu lhát, když řeknu, že mi už vadí jak se všechny případy dotýkají jejich blízkých lidí a těším se až tomu tak nebude. Neubírá to, ale na čtivosti, moc dobře se to čte, vtáhne vás to do děje a vy se ponoříte do příběhu. Jak to bylo jsem neuhodla, ale štvalo mě chování Noaha. Každopádně kniha je to super a já se mooc těším na další díl, jdu si ho předobjednat.

13.02.2023 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Četlo se to velmi dobře, celkově z toho mám dobrý pocit, nebylo to nic jako wau, ale bylo to příjemné, děj příjemně ubíhal, spojení komisaře a patoložky zajímavý. Dobrý pocit, že policista není alkoholik či nemá deprese. Za mě dobrý a s radostí si přečtu další díl.

08.02.2023 4 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Nemohla jsem vůbec začíst, byl to boj. Nakonec jsem se tím prokousala, je to napsáno tak nějak pro mě nezajímavě. Ale úplně špatné to není, jen je to jednoduché čtení, nic moc se neděje, žádné překvapivé akce, je to takové monotónní. Očekávala jsem víc.

07.02.2023 3 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Příjemné pokračování, líbí se mi i ty vzpomínkové části. Dobře se to čte, pouze z těch osob mi není nikdo vyloženě sympatický, to je trochu škoda, ikdyz možná ten Ulli se mi zdá fajn. Jsem zvědavá na 3 díl.

04.02.2023 5 z 5