Odplata za chamtivost

Odplata za chamtivost https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484561/bmid_odplata-za-chamtivost-h28-484561.jpg 4 26 7

Vražedná Mallorca série

< 2. díl

Po úspěšném vyřešení svého prvního případu na Mallorce se chce vyšetřovatel Toni Morales konečně pustit do nevyřešené vraždy svého nevlastního bratra. Události však nabírají rychlý spád. V hotelu je během rekonstrukce nalezeno zazděné tělo ženy a za podivných okolností umírá majitel bytu. Toni Morales se navíc obává, že se v jeho týmu objevuje někdo, komu nemůže důvěřovat. A možná má právě tento člověk něco společného se smrtí jeho nevlastního bratra...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mörderisches Mallorca – Toni Morales und der Lohn der Habgier , 2021

Kristulda
16.02.2023 4 z 5

Druhý díl opět nezklamal. Sice preferuji severské thrillery, ale tohle se mi líbilo, nenásilné, pohodové, čtivé a hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Kdo má rád pomalé pohodové krimi tak si přijde na své a já si počkám na další díl.

knihovna1
16.02.2023

Knížka se mi líbila jako první díl. Je opět čtivá a neztratila kouzlo a půvabnou atmosféru Mallorky. Sympatie k postavám přetrvává. Doporučuji těm, kdo nemá rád násilí a preferuje pohodu.

astra3
30.12.2022 5 z 5

Taková pomalejší detektivka.

katka.oo
06.11.2022 4 z 5

Pokračování z Mallorcy vůbec nebylo špatné, možná se mi i líbilo o malinko víc než předchozí díl, pachatel sice předvídatelný, ale to mi nevadilo, knížka se dobře četla a také se dovídáme, teda aspoň pro mě zajímavé informace o pronájmech bytů a domů a o tzv. ,,squatterech" ve Španělsku, jsem zvědavá na pokračování.

alzbeta4340
04.11.2022 5 z 5

Detektivka složená z několika vzájemně se proplétajících případů. Ze začátku působí až příliš jednoduše, děj se ale dobře rozběhne, většina zápletek je vyřešená, i když něco málo čeká do dalšího dílu. Knihu ozvláštňuje prostředí Mallorky a využití španělských zákonů a pravidel o nájmech, které z našeho pohledu působí rozhodně nepatřičně.
Série "Vražedná Mallorka" zatím není mezi čtenáři až tak moc známá, já ji ale ráda doporučuji.

akinomV
03.09.2022 4 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování z Mallorcy a zase to bylo fajn. Hvězdičku strhávám jen za to, že pachatel nebyl vůbec žádným překvapením. Ale příběh byl jinak moc fajn vystavěný a zase jsem se něco nového dozvěděla. Dost mě šokovala informace, jak to tam chodí s takzvanými "squattery". Určitě budu v sérii pokračovat.

pavla67
10.08.2022 5 z 5