Kristulda Kristulda komentáře u knih

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Tohle byl boj, četla jsem jí dlouho, měla jsem problém se začíst a udržet pozornost. Přitom celkově námět nebyl úplně špatný a předešlé dva díly byly dobré. Úplně mě to odradilo přečíst si další knihu.

13.10.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Co říct na závěrečný díl série? Humor nechyběl, místy jsem se usmívala při představě určitých scén, ale co mi hooodne vadilo i to škodili dle mě knize, bylo to vybírání ženichů jako by byla snad nějaká Star a pořád se to až vlezle tam zmiňovalo.

30.09.2023 4 z 5

Chytré pohádky pro malé rozumbrady Chytré pohádky pro malé rozumbrady Jiří Žáček

Až na pár pohádek to byla pěkná knížka. Třeba pohádka Jehla kdy tam bylo vyprávěno o tom, že jeden vypíchl jehlou oko druhému a pak
mu vzal zbraně a zabil jej. To bylo na vyprávění před spaním i celkově nevhodné, ale většina byla celkem pěkná.

27.09.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Taková jednoduchá detektivka, hlavní komisař celkem sympaťák, Bretaň mám ráda, celkově to na mě působilo ale slabě. Určitě zkusím další díl, prý je lepší tak uvidíme, dám tomu šanci.

19.09.2023 2 z 5

Život zn. Hygge Život zn. Hygge Rosie Blake

Když mi tuto knihu dala sestra k přečtení a já koukala na recenze, tak jsem se trochu bála. Musím říct, že kniha je krásná, hřejivá. Dokázala jsem si vše představit, to hračkářství, výlohu, hospodu, byt i krajinu, měla jsem chuť tam také jet. Líbilo se mi, že to nebyla vyloženě jen love story. Za mě moc hezké čtení, které vás zahřeje u srdíčka a získáte i pár typů jak si zlepšit náladu v mrazivých dnech nebo i jen v životě. Hlášky toho ptáka to dělaly i vtipné.

15.09.2023 5 z 5

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

Moc krásný příběh, který pohladí na duši a zahřeje u srdce, se spousty krásných mouder. Krásná kniha.

12.09.2023 5 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Tento díl se mi líbil víc než předešlý. Autorka píše čtivé, je to napínavé, taková lehčí četba k oddychu. Určitě si přečtu další díl.

11.09.2023 4 z 5

Tobiáš Lolness. II. Elíšiny oči Tobiáš Lolness. II. Elíšiny oči Timothée de Fombelle

Už dlouho jsem nečetla tak,jinou, zajímavou knihu. Druhý díl se mi líbil o trochu víc. Musím, ale přiznat, že na mě kniha působila chvílemi stísněným pocitem, kdy trpěli nevinní lidé, pořád a pořád, ale i v tom se rodilo něco krásného a křehkého jako přátelství,odvaha, láska se silnou vůli toho dosáhnout, pro strom, pro přátelé, pro budoucnost.

08.09.2023 5 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Zajímavá originální kniha. Jdu na druhý díl.

07.09.2023 4 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Zajímavá kniha, určitě si přečtu jeho další knihy.

01.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak tahle kniha si těch 5* opravdu zaslouží. Měla jsem trochu obavy, jelikož jí všichni chválí, ale zbytečně. Tato kniha byla za poslední dobu jedna z nejlepších. Dechberoucí, čtivé, tuto knihu si prostě musíte přečíst.

31.08.2023 5 z 5

Povídám pohádku ... Povídám pohádku ... Josef Šlajer

Klasické pohádky, dceři 5 let se některé nelíbily.

27.08.2023 3 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Kniha má nádhernou obálku, ale jinak mě trochu zklamala, podobných knih jsem četla vícero a tohle byl takový průměr. Kdyby kniha měla o 100 stran méně vůbec by ji to neuškodilo. Začátek takový místy nudně zdlouhavý a na konci brutální happy end.

27.08.2023 3 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Tento díl mě až tak nebavil tolik jako předešlé díly,nedokážu říct úplně proč.

25.08.2023 4 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Taková nostalgie, musela jsem zavzpomínat na dětství. Ségra si to kupovala, je starší o 7 let a já to četla taky a v 5. třídě jsem měla donést čtenářský list a já psala o téhle knize, ještě si živě pamatuju jak tam byl obrázek nože co jsem malovala. U učitelka nebyla nadšená. Krátká, svižná knížečka, nenudila jsem se.

19.08.2023 4 z 5

O ovečce, která nemohla usnout O ovečce, která nemohla usnout Christine Beigel

Dceři se líbí.

18.08.2023 3 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Dceři se celkem líbila.

18.08.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Toto bylo fakt super, konečně se děj nemotal jen v okruhu Josie. Dobře vymyšlený děj, mě to teda vůbec nenapadlo. Bylo to napínavé, prostě super.

18.08.2023 5 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Tak mě kniha nebavila absolutně vůbec. To bylo něco hrozného, stále jsem se nutila číst,pak jsem začala přeskakovat věty,odstavce a u 138 strany jsem to s lítostí vzdala, já totiž vždy všechno dočtu, ale tady to opravdu nešlo. Mohlo to mít potenciál ale... Děj nic moc, postavy ploché,je to obrovská škoda. Hvězdičku dávám za hezkou obálku a za potenciál, který autor nevyužil.

15.08.2023 1 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

K této knize jsem se dostala náhodou, na návštěvě u rodiny. Měla jsem rozečtené Město knih, které mě nebaví a vzala jsem ruky Hrobníka. Neotřelá detektivka, bavilo mě to. Líbí se mi, že hlavní hrdina Leo není bůh,ale člověk s chybami. Postava hrobníka je super. Těším se na další díl.

12.08.2023 4 z 5